Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Необходимо расторгнуть "Акцепт на укладання договору про використання факсимільного відтворення...

14.02.2018 18:47
Необходимо расторгнуть "Акцепт на укладання договору про використання факсимільного відтворення аналогу власноручного підпису... при укладанні добровільного страхування фінансових ризиків держателів кредитних платіжних карток", заключенного по ошибке в банке. Как правильно это сделать?
Ответы юристов


0
фото
Off-line Кшуташвили Виктория
юрист
Днепропетровск (также Харьков,Киев,Одесса, а так же вся Украина )
ответил 14.02.2018 19:19

Оскільки договори найчастіше укладаються в письмовій формі, необхідно керуватися ч. 3 ст. 207 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. №435-IV (далі - ЦК України), відповідно до якої використання при укладенні договору факсимільного підпису дозволяється, але за умови наявності між сторонами письмової угоди, в якій повинні бути присутні зразки власноручних підписів осіб, уповноважених на укладення договору. Вищесказане можна застосувати і до зовнішньоекономічних договорів (контрактами) за умови, що вони укладаються і виконуються згідно із законодавством України.

Порушення цього правила може призвести до того, що договір буде вважатися неукладеним. Із цього приводу в постанові Вищого господарського суду України (далі - ВГСУ) від 04.02.2013 р. у справі №1/126/2011 сказано наступне: «Для того щоб договір вважався укладеним, необхідно досягнення сторонами згоди щодо усіх його істотних умов як у встановленому законом порядку, так і у встановленій законом формі. Недотримання сторонами встановлених законом порядку і форми досягнення згоди щодо усіх його істотних умов дає підстави для висновку про неукладення договору. Таким чином, як вірно зазначено судами, у спірному договорі сторонами не було погоджено застосування відповідачем факсиміле при його підписанні, а тому даний договір не можна вважати укладеним». Якщо договір не укладено, то за ним не можна стягнути штрафні санкції та завдані збитки.


Доступные специалисты в области договорного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Левченко Ксения
PREMIUM
Off-line Левченко Ксения
90 грн
Консультация
юрист
Каменец-Подольский
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsAppРеклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир


x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций