Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Як не виплачувати кредит враховуючи військовий стан в Україні.
Комплект документів від адвоката. Листопад 2018 року.

Подробнее
Украина

Влізла в микрозайми нема чим платити. Погрожують. Що робити

15.04.2019 17:17
Влізла в микрозайми нема чим платити. Погрожують. Що робити

Ответы юристов


0
фото
PREMIUM
Off-line Адвокат Евгений Александрович
адвокат
Киев (также и вся Украина)
ответил 15.04.2019 18:26

Просите реструктуризацию долга. На угрозы Вы имеете право подать заявление в полицию.Индивидуальная консультация, подготовка документов, участие в деле - на платной основе. С уважением,адвокат Евгений Александрович
Показать контакты
0
фото
FIND
Off-line Цалцалко Ирина
юрист
Львов (также Киев, Одесса и вся Украина)
ответил 15.04.2019 17:37

Спочатку Вам треба звернутись з письмової заявою в МФО для надання Вам реструктуризації боргу, однак наголошую Вашу увагу, що це не є обов’язок МФО, це їх право надавати Вам розстрочку або реструктуризацію чи ні. Також треба писати заяву на отримання інформації щодо заборгованості: розміру і так далі. Ваше звернення може розглядатись протягом місяця, згідно з Законом України про звернення громадян.

Стаття 20. Термін розгляду звернень громадян

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

 Надалі Вам будуть постійно телефонувати, погрожувати, що приїдуть описувати майно, навіть якщо Ви в квартирі просто зареєстровані, але вона Вам не належить. Це повна маячня. На таке навіть реагувати не потрібно. Обов’язково має бути рішенні суду на виконання таких дій. Без рішення суду ніхто нічого зробити не зможе.

Вам можуть висилати «ліпові» повістки з поліції, суду, підроблені рішення суду, але все треба перевіряти. Рішення суду треба шукати тут: https://court.gov.ua/fair/

Якщо Вас звинувачують в шахрайстві та надсилають заяви з поліції, телефонуйте у відділ поліції, який вказаний в заяві та питайтесь, чи дійсно відкрито кримінальне провадження. Але скажу Вам одразу, кримінальне провадження ніхто не відкриває, так як кредит Ви берете на законних підставах, не шляхом обману, надаючи свої данні. Це цивільно-правові відносини та жодного відношення до кримінального не мають.

Якщо вже йде мова про примусове стягнення заборгованості, то кредитор зобов’язаний спочатку звернутись до суду, отримати рішення, звернутись у виконавчу службу та в рамках виконавчого провадження з Вас примусово буде стягуватись заборгованість. Виходячи з практики, з Ваших офіційних доходів буде утримуватись 20% на закриття заборгованості. Так, дійсно можуть накласти арешт на Ваші рахунки та майно, але яке належить ОСОБИСТО Вам на правах власності, та ніяк інакше. Може бути накладена заборона виїзду за кордон, керування транспортним засобом та внесені в реєстр боржників. Але це не так часто буває. Спочатку стягується частина доходу.

Якщо Вам погрожують, зо дуже часто люблять робити такі компанії, Вам треба повідомляти, зо всі розговори Ви записуєте, повідомлення зберігаєте та вся ця інформація буде передана в поліцію, як підтвердження злочину, передбаченого ст. 355 Кримінального кодексу України.

Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань

Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, тобто вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання з погрозою насильства над потерпілим або його близькими родичами, пошкодження чи знищення їх майна за відсутності ознак вимагання, -

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або із погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або таке, що завдало великої шкоди чи спричинило інші тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

Якщо починають телефонувати та погрожувати Вашім родичам, то Вони можуть повідомити теж саме, як я писала раніше, але злочин інакший – Вимагання.

Стаття 189. Вимагання

1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), -

караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

3. Вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.

4. Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, -

карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Також родичам треба повідомляти, що вони не є поручителями, так як договір поручительства є трьохстороннім, його форма обов’язково письмова та неможливо стати поручителем, якщо останній не давав на це письмову згоду. Договір поручительства – це спосіб забезпечення зобов’язання.

Цивільний кодекс України:

Стаття 546. Види забезпечення виконання зобов'язання

1. Виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

2. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язання.

Стаття 547. Форма правочину щодо забезпечення виконання зобов'язання

1. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання вчиняється у письмовій формі.

2. Правочин щодо забезпечення виконання зобов'язання, вчинений із недодержанням письмової форми, є нікчемним.

Стаття 553. Договір поруки

1. За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку.

Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником.

2. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі.

3. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Тому, Ваші родичі не мають жодного відношення до Ваших кредитів.

Якщо і далі телефонують колегам, друзям, родичам і так далі, тоді треба звернути увагу кредиторів на наступні порушення:

Стаття 21 Закону України «про інформацію» дає можливість стверджувати, що конфіденційна інформація, поряд із таємною та службовою інформацію, є різновидом інформації з обмеженим доступом. При цьому ч. 2 ст. 21 Закону про інформацію встановлено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом.

Згідно Закону України «Про захист персональних даних»:

Стаття 2. Визначення термінів

персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних»:

1. Поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних.

2. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

3. Виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані.

4. Сторона, якій передаються персональні дані, повинна попередньо вжити заходів щодо забезпечення вимог цього Закону.

Згідно п. 2.1.1.6______ Договору Кредитор має право укласти договір відступлення права вимоги за Договором або договір факторингу з будь-якою третьою особою.

Тільки в такому випадку може передаватись інформація щодо мого кредиту, суми заборгованості та персональні дані третім особам. В інакшому випадку це є порушення діючого законодавства.

Телефонуючи моїм родичам, які не є поручителями за кредитним договором, передача їм інформації щодо мого кредиту неможлива без моєї згоди та заборонена.

Також, якщо такі ж самі дзвінки будуть находити за місцем моєї робити, це буде грубе порушення Закону України «Про інформацію» та Закону України «Про захист персональних даних».

               Порушення Закону України «Про інформацію» тягне за собою дисциплінарну,   цивільно-правову,   адміністративну   або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Тобто треба повідомляти, що Ви зможете подати відповідні заяви та данні МФО можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності, не говорячи вже про позбавленні ліцензії.

Доречі, про ліцензію. Раджу перевіряти, чи дійсна ліцензія у МФО.

Також треба звернути увагу на те, що коли Ви оформлювали кредит, Ви надавали повністю данні по карті, в тому числі CVV код. Маючи таку інформацію та данні Вашого паспорту, ІПН, дані кредитні компанію знімають гроші з Вашої картки. Вони це пояснюють тим, що в договорі це прописано та Ви надалі на це згоду. Але вони не можуть це зробити. Такі пункти договору не відповідають законодавству. Знімають гроші вони дуже просто. Через інтернет проводять переказ грошей,  вбиваючі Ваші данні та данні отримувача, телефонують в банк, говорять, що не мають доступу до телефону та просять підтвердити операцію, називаючи Ваші данні. Банк підтверджує та з його боку порушень немає. Насправді, може таке робити ТІЛЬКИ банк, який видавав Вам картку та кредит. Але якщо, наприклад, Ви брали гроші в ПриватБанку, ПриватБанк не зможе зняти гроші з Вашої картки в ПУМБ банку, тільки в своєму може автоматично блокувати гроші, які находить на картковий рахунок. Тому моя порада, закрийте свій банківський рахунок, на який перераховувались гроші та відкрийте новий.

Також Вас будуть лякати колекторами, але лякатись нема чого. Перепродаж боргу колекторам – це просто заміна сторони в зобов’язані та не більше. Для Вас умови договору не змінюються, змінюється тільки кредитор.

Висновок: Як вести розмову з МФО? Якщо вони не йдуть на реструктуризацію боргу, не погоджуються зробити відстрочку та списати частину неустойки, відправляйте їх прямо до суду. Гроші Ви все одно будете платити, чи за рішенням суду, чи так. Але розмовляти та слухати їх маячню Ви не зобов’язані. В суді Ви можете просити списати неустойку. Повністю, звісно, ніхто не спише, але частково суд може, враховуючи Ваш матеріальний стан.С Уважением, Ирина!
Показать контакты
0
фото
Off-line Шегеда Юлія
юрист
Киев
ответил 15.04.2019 17:25

Добрий день. Якщо погрожують намагайтеся нереагувати на погрози, оскільки вони являються незаконними.  Або  ж погрози є реальними і у Вас є підстави перейматися за себе та свою сім'ю тоді зверніться із заявою  до поліції.  Якщо виникають додаткові запитання, звертайтесь. 

З повагою, Юлія. Доступные специалисты в области банковского права

Рыбинцев Сергей
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
750 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Є декілька прострочок в мікрозаймах, в даний час немає чим погасити. Телефонують автовідповідачі з...
Є декілька прострочок в мікрозаймах, в даний час немає чим погасити. Телефонують автовідповідачі з текстом що буде виїзд колектора по місцю проживання. Як себе...

У мене кредит у банку Аваль, я брала 10000 пішла в декреті немала змоги платити, як...
Добрий день, у мене кредит у банку Аваль, я брала 10000 пішла в декреті немала змоги платити, як мені вирішити це питання? А ще мій другий...
Реклама
Адвокат
Адвокат
Подробнее

Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее

Семейный адвокат
Семейный адвокат
Подробнее