Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Як не виплачувати кредит враховуючи військовий стан в Україні.
Комплект документів від адвоката. Листопад 2018 року.

Подробнее
Украина

У меня умер отец который в 2013 году брал кредит карту приватбанка с суммой 6000...

01.04.2019 21:09

Здраствуйте, у меня умер отец который в 2013 году брал кредит карту приватбанка с суммой 6000 гривен, отец болел вел Асоциальный образ жизни и кредит не гасил в 2018 году отец умер и у нас осталась квартира в которой я прописан но владельцем был отец, я подал на наследство прошло пол года и когда пришел закрывать наследственное дело нотариус сказала что неможет закрыть наследственное дело так как на отца наложила арест по банку исполнительная служба и мне нужно решить с ними вопрос чтоб они отозвали арест с имущества, в эти же дни пришло письмо с банка где долг вырос до 300000 тыс гривен а в исполнительной службе висит долг в 16000 тыс гривен но дело было заведено в 2015 году и так как исполнители несмогли при жизни отца взыскать с него деньги они якобы дело вернули обратно в банк... сегодня я пришел в исполнительную службу и они непротив чтоб я заплатил 16000... У меня вопрос если я заплачу им 16000 ты в исполнительную службу снимут ли они арест? Или же мне всеже прийдется платить в банк пени и штрафы в 300000 в банк? Которые они присылают в письме, и вопрос если я заплачу 16000 тыс исполнителям могу ли я вступить в наследство и неплатить банку?


Ответы юристов


0
фото
Off-line Ходченко Елена
адвокат
Киев (также вся Украина)
ответил 01.04.2019 22:48

Доброго вечора!

Зверніться до виконавчої служби (бажано направити таку заяву одразу в районну виконавчу службу та обласну для контроля) з письмовою заявою про закінчення виконавчого провадження у зв'язку зі смертю боржника, додавши копію свідоцтва про смерть (п. 3 ч. 1 ст. 39 ЗУ "Про виконавче провадження" - припинення юридичної особи - сторони виконавчого провадження, якщо виконання її обов’язків чи вимог у виконавчому провадженні не допускає правонаступництва, смерті, оголошення померлим або визнання безвісно відсутнім стягувача чи боржника).

Крім того, відповідно до ст. 40 ЗУ "Про виконавче провадження" (Наслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа):

1. У разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

Виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

2. Про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

3. У разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев’ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.

По-друге, щодо боргу: відповідно до положень Цивільного кодексу України, зобов'язання по кредиту переходить до спадкоємців у випадку прийняття спадщини. Позиція Верховного суду України, в цьому плані така, що спадкоємець зобов'язаний виплачувати взятий померлим кредит, а банк повинен скасувати всі відсотки і нараховані штрафи, за прострочення оплати кредиту. З моменту смерті боржника і до моменту вступу його спадкоємця в права спадщини спадкоємець не має зобов'язань по цьому боргу, і поивнен платити тільки платежі, встановлені на день смерті боржника (відсотки теж нараховується до дня сметрі боржника, як і штрафні санкції).  Проте строк позовної давності по пені 1 рік. Треба ще дивитися детально розрахунок заборгованості на дату смерті. Доступные специалисты в области банковского права

Рыбинцев Сергей
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
750 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Здравствуйте, у меня умер отец в феврале 2016 года, осталось наследство(фирма и имущество) я и моя...
Здравствуйте, у меня умер отец в феврале 2016 года, осталось наследство(фирма и имущество) я и моя мать единственные наследники, через пол года после смерти, пошли к нотариусу, он...

У меня умер отец, который проживал в другой области. На момент смерти он был женат вторым...
Добрый день. У меня умер отец, который проживал в другой области. На момент смерти он был женат вторым браком, но общих детей у них не было....
Реклама
Адвокат
Адвокат
Подробнее

Семейный адвокат
Семейный адвокат
Подробнее

Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат
Подробнее