Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Непретензія, а що?

20.11.2013 09:10

Доброго дня. Шановні колеги. Проконсультуйте мене з наступного питання: Претензію ми пишемо , коли є договірні відносини, а якщо їх нема - ---- яким документом можемо вимагати задоволення своїх фінансових вимог. Сторони ---юридичні особи. Одна з яких публічно порушила законодавство про рекламу і про захист від недобросовісної конкуренції по відношенню до іншої сторони. 


Перед подачею заяви в Антимонопольний комітет України хочеться все врегулювати, так би мовити "полюбовно".


Дякую всім хто проконсультує.


Комментарии автора вопроса

21.11.2013 09:40
Всім дуже вдячна за обговорення і консультації.

Ответы юристов


1
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 21.11.2013 03:09

А де написано, що претензія може бути надіслана тільки за наявності договірних відносин?!

Ст.5 ГПК: Сторони застосовують заходи досудового врегулювання господарського спору за домовленістю між собою. Порядок досудового врегулювання спорів визначається цим Кодексом, якщо інший порядок не встановлено діючим на території України законодавством, яке регулює конкретний вид господарських відносин.

Стаття 6. Порядок пред'явлення претензії

Підприємства та організації, що порушили майнові права і законні інтереси інших підприємств та організацій, зобов'язані поновити їх, не чекаючи пред'явлення претензії.

Підприємства та організації, чиї права і законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав та інтересів звертаються до нього з письмовою претензією.

У претензії зазначаються:

а) повне найменування і поштові реквізити заявника претензії та підприємства, організації, яким претензія пред'являється; дата пред'явлення і номер претензії;

б) обставини, на підставі яких пред'явлено претензію; докази, що підтверджують ці обставини; посилання на відповідні нормативні акти;

в) вимоги заявника;

г) сума претензії та її розрахунок, якщо претензія підлягає грошовій оцінці; платіжні реквізити заявника претензії;

д) перелік документів, що додаються до претензії, а також інших доказів.

Документи, що підтверджують вимоги заявника, додаються в оригіналах чи належним чином засвідчених копіях. Документи, які є у другої сторони, можуть не додаватись до претензії із зазначенням про це у претензії. До претензії про сплату грошових коштів може додаватися платіжна вимога-доручення на суму претензії.

Претензія підписується повноважною особою підприємства, організації або їх представником та надсилається адресатові рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.

 

На сьогоднішній день недотримання порядку досудового врегулювання спору не є перешкодою для звернення до суду чи іншого органу. Претензія може надсилатися незалежно від того з яких правовідносин виник спір, договірних чи ні.

Я так зрозумів, що Вам необхідно буде просто доказ звернення до порушника Ваших прав для пред"явлення в суд чи в Антимонопольний комітет. Можете надіслати претензію чи відповідного листа з обгрунтованими вимогами порушнику. Значення назва мати не буде. Якщо хочете в Антимонопольний звертатись, то не пропустіть шестимісячний строк.


1
фото
Off-line Шевченко Дмитро
юрист
Днепродзержинск
ответил 21.11.2013 02:47

претензия есть способ досудебного урегулирования спора.

направление претензии обязательно только лишь про соответствующей оговорке в договоре.

в Вашем случае договора нет.

согласно Конституции суд решает все споры.

но для обращения в суд необходимо создать спор. для этого нужно письменно обратиться к должнику (требование, письмо или претензия..) и указать конкретный срок выполнения должником денежных обязательств.

если он их не выполнит - обращайтесь с иском в суд и укажите что спор доведен до суда по вине ответчика.


0
фото
ответил 20.11.2013 12:47

Дане звернення можете назвати і листом, можете хоч взагалі без назви. Як я Вам вже відповіла при особистому зверненні-тут головне ОБГРУНТУВАТИ. Також не забувайте про те, що до АМК можете  зернутися протягом шести місяців з дня, коли  дізнались або повинні були дізнатися про порушення своїх прав.


0
фото
ответил 20.11.2013 11:01
этот ответ относится к Литвинова Виктория

Вважаю, що застосування даної норми ЦК до даної ситуації неможилво. Абсолютно погоджуюся із думкою колеги Ковтун Наталії. Якщо є практика суду в аналогічних ситуаціях, пропоную виставити для ознайомлення.


0
фото
Off-line Клищ Артем
юрист
Харьков
ответил 20.11.2013 10:57
ответ исправлен 20.11.2013 11:00

Претензію чи вимогу про припинення порушення Ваших прав чи законних інтересів можна писати, а можна і не писати, незалежно від норм законодавства, оскільки заборони на це немає.

Основною обставиною, яку потрібно врахувати для Ваших інтересів - це строк виконання зобов'язань або факт порушення. Якщо строк або реальне порушення чи реальна загроза такого ще не настали, то претензія, а так само позов до суду, направлені до початку прострочення, будуть передчасними, отже, необгрунтованими.

Втім в доповнення додам, що якщо як Ви хочете як кажете "полюбовно" владнати спірні питання, то такий спосіб робиться зазвичай без письмових переписок, а в усному порядку - письмові вимоги це, як правило, уже процес підготовки до судового спору.


0
фото
ответил 20.11.2013 10:14

Претензия является инструментом досудебного урегулирования спора. Пишите претензию в порядке ст. 222 ХКУ. Если не получите ответа в месячный срок - подавайте в суд.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 20.11.2013 09:49

Нужно писать претензию в которой  излагать чем нарушено законодавство с ссылками на это законодавство. И требовать исправить такие нарушения. Время рассмотрения претензии 1 месяц. Вимога в данном случае, я так считаю, не уместна так как нет взаимныз обязательств, а перетензию можно предъявлять всегда. 


0
фото
Off-line Литвинова Виктория
адвокат
Харьков
ответил 20.11.2013 09:46
этот ответ относится к Бондарчук Вадим Володимирович

Потому что нет договора, нет срока в котором были установлены обязательства для сторон, от сюда и вымога, а потом претензия.

уже был такой прицидент в суде, когда без договорных отношений выба высталена претензия, суд сделал замечание относительно выставления вымоги и установдения сроков


0
фото
ответил 20.11.2013 09:18
этот ответ относится к Литвинова Виктория

Яке відношення має строк виконання зобов'язання до даної ситуації?


0
фото
ответил 20.11.2013 09:16

Добрий день. Напишіть претензію до тої юридичної особи із вимогою усунути порушені права вашої юридичної особи, якщо не буде усунуто порушень тоді вже далі вирішувати проблему.


0
фото
Off-line Литвинова Виктория
адвокат
Харьков
ответил 20.11.2013 09:12

Вимога (по ст. 530 ГК) установите срок в 7 дней, выдержите его, а потом претензия и иск
Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат

Адвокат
Адвокат


Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки