Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Непредоставление истребуемой информации от АМКУ

19.10.2012 11:46

Доброго дня, шановні юристи! Наше підприємство отримало листа від Антимонопольного комітету України з вимогою надати копії документів (договорів, рахунків-фактур) з приводу нашої діяльності з одним комунальним підприємством. Через це у мене наступне питання — чи має право амку взагалі робити такі запити і, якщо має, то чи можемо ми оскаржити цю вимогу (у судовому чи іншому порядку)? Наперед вдячний.


Комментарии автора вопроса

19.10.2012 12:52
Дякую. Тобто, наскільки я зрозумів, процедури оскарження такої вимоги, яка б тимчасово зупинила обов`язковість надання документів, законами не передбачено?

Ответы юристов


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 19.10.2012 15:02

У разі ненадання Вами документів АМКУ може провести перевірку на підприємстві. У плані потягнути час - простіше з ними полистуватися, попросити збільшити строки на виконання запиту чи зменшити обсяг документів, що вимагається. А вже потім оскаржувати прийняте комітетом за наданими документами рішення, якщо воно вас не влаштує.


0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 19.10.2012 14:54

Без анализа запроса что-либо конкредное посоветовать Вам невозможно.

Но Вы должны помнить следующие моменты:

1) если задача Антимонопольному комитету будет поставлена, то рано или поздно проверка будет проведена;

2) за непредоставление истребуемой информации законодателем предусмотрен штраф до 1% дохода (выручки) субъекта хозяйствования от реализации продукции за предыдущий отчетный год. Причем, наложение штрафа не освобождает от обязанности выполнить ЗАКОННЫЕ требования АМКУ. 


0
фото
Off-line Якушин Юрий
юридическая компания
Киев
ответил 19.10.2012 14:33

Якщо хочете тимчасово зупитини надання документів - краще звернутись до АМКУ із запитом про продовження строку надання таких документів.


0
фото
Off-line Якушин Юрий
юридическая компания
Киев
ответил 19.10.2012 12:15

АМКУ має дуже широкі повноваження щодо отримання інформації та документів. Фактично, будь-який інформаційний запит цього органу потрібно виконувати. Суди, як правило, також на стороні АМКУ у випадках, коли не було надано інформації на запит АМКУ.


0
фото
Off-line Шпирка Роман
адвокат
Львов
ответил 19.10.2012 12:10

АМКУ здійснює перевірку господарської діяльності даного комунального підприємства і в межах такої переірки має право витребовувати договори та інші документи у його (комунального підприємства) контрагентів.

Лист-заперечення можна подати до обласного управління АМКУ, посилаючись на конфіденційність даної інформації, але в них дуже широкі повноваження, особливо в межах перевірки.

ст 7 ЗУ Про антимонопольний комітет України.

... 

8) у разі перешкоджання працівникам Антимонопольного комітету
України у виконанні ними повноважень, передбачених пунктами 4, 5 і
7 цієї частини, залучати працівників органів внутрішніх справ для
застосування заходів, передбачених законом, для подолання
перешкод;  

... 


0
фото
Off-line искренко оксана
адвокат
Киев
ответил 19.10.2012 11:56

так згідно компетенції АКУ таке право передбачене, в разі не надання документів на Вас буде накладено штраф якщо не помиляюсь не виконання вимоги держаного органу. З приводу оскарження сам лист не оскаржується, якщо форма цього документу лист... якщо інша форма звичайно до керівника АКУ  та до суду...

Все залежить від того наскільки важливо не надавати ці документи, варіанти є завжди!! І оскарження не самий найкращий з них)))

Консультации, которые могут быть Вам интересны

Третейский суд
Знайома уклала договір з банком про надання кредиту. В договорі є пункт, в якому прописано, що всі спірні питання, які виникають між банком і клієнтом...
Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат

Адвокат
Адвокат


Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки