Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Відстрочка по службі у зв'язку з доглядом за інвалідом.

05.08.2014 20:47
Здійснюю догляд за інвалідом 1А внаслідок психічного розладу. Прийшла повістка з Військомату, хочуть забирати на ато. Спираються на те що зі мною і інвалідом ще фактично проживає мати (не прописана з нами) і батько - розведений з матір'ю. Особа за якою потрібно доглядати - моя рідна тітка. (сестра матері). Говорять що за нею є кому доглядати згідно статті 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

(зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують,

відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших

осіб, які можуть здійснювати такий догляд). Питання - що це за інші особи, і чи можуть мобілізувати особу яка здійснює догляд за інвалідом? (все оформлено в соцбезі).

Ответы юристов


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 06.08.2014 13:04

Поясніть будь-ласка, догляд за тіткою це Ваше волевиявлення, яке нічим не підтверджено чи існують відповідні документи (рішення суду, органу опіки та піклування)?


0
фото
PREMIUM
Off-line Адвокат Евгений Александрович
адвокат
Киев (также и вся Украина)
ответил 05.08.2014 21:38
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації категорії військовозобов’язаних, які зазначені у статті 23 Закону України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а саме: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Довідково Закон України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ (зі змінами) “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” стаття 25: 1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). 2. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України. визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії); чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання); жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання); зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим. Військовозобов’язані, які досягли граничного терміну перебування в запасі, також не підлягають призову та виключаються з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах, а військовозобов'язані Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, крім того виключенню з військового обліку підлягають громадяни України, які: (стаття 37 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ (зі змінами) “Про військовий обов’язок і військову службу”): визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; припинили громадянство України; були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину; направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру; не отримали до 40-річного віку військово-облікової або спорідненої з нею спеціальності. Коли державна установа надавала Вам дозвіл на догляд за тіткою, вона повинна була визначити, чому саме Ви повинні його здійснювати, а не матір, сестра тітки, за його здійснюється догляд, переглянте закон, може ще знайдте і інші підстави бронювання. З повагою, Євгеній


Индивидуальная консультация, подготовка документов, участие в деле - на платной основе. С уважением,адвокат Евгений Александрович
Показать контакты



Консультации, которые могут быть Вам интересны

Догляд за інвалідом
Доброго вечора! Допоможіть будь-ласка в такому питанні. Як оформитися і де в якій установі по дгляду за інвалідом, який є моїм батьком?   Дуже дякую! 

Догляд за інвалідом
Жінка доглядає матір, яка являється інвалідом першої групи. Чи належать їй якісь пільги у вигляді добавки до пенсії або інших компенсаціях?

Догляд за інвалідом
В мене жінка доглядає за мамою, яка являється інвалідом І-ї групи. Трудовий стаж їй йде. За догляд отримує гроші - близько 13-14грн. Підкажіть чи правомірна така компенсація.

Підстава для відстрочки строкової служби
Добрий день! Чи може студент денноі форми навчання (непрацюючий)бути особою, що здійснює постійний догляд за інвалідом із значно вираженою важкістю захворювання ? Чи є це...

Якщо я стою по догляді за інвалідом можна мені виїжати за кордон на роботу?
Якщо я стою по догляді за інвалідом першої групи можна мені виїжати за кордон на роботу?




Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат

Адвокат
Адвокат


Каталог документов

В данной категории пока нет документов для покупки