Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Гонорар адвоката

27.07.2016 11:43

Существуют ли ограничения по максимальной сумме расходов на правовую помощь адвоката (хоз. процесс)? Уточню: интересует граничный размер компенсации проигравшей стороной.

г. Киев
Файл pochenu-vigodno-obrashatsja-k-advokatu.jpg

Ответы юристов


0
фото
Off-line Комаров Максим
адвокат
Харьков
ответил 27.07.2016 12:18

Граничного размера нет. Этот вопрос решается в каждом конкретном случае.

Например в этом деле решён так:

20 липня 2016 року Справа № 910/31680/15 Вищий господарський суд України

«Відповідно до ч. 3 ст. 48 ГПК України, витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються в порядку, встановленому Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", дія якого поширюється тільки на осіб, які є адвокатами.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, господарський суд має враховувати, що розмір відшкодування названих витрат, крім судового збору, не повинен бути неспіврозмірним, тобто явно завищеним.

За таких обставин суд з урахуванням обставин конкретної справи, зокрема, ціни позову може обмежити цей розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для даної справи". У визначенні розумно необхідного розміру сум, які підлягають сплаті за послуги адвоката, можуть братися до уваги, зокрема: встановлені нормативно-правовими актами норми видатків на службові відрядження (якщо їх установлено); вартість економних транспортних послуг; час, який міг би витратити на підготовку матеріалів кваліфікований фахівець; вартість оплати відповідних послуг адвокатів, яка склалася в країні або в регіоні; наявні відомості органів статистики або інших органів про ціни на ринку юридичних послуг; тривалість розгляду і складність справи тощо. Докази, які підтверджують розумність витрат на оплату послуг адвоката, повинна надавати сторона, що вимагає відшкодування таких витрат.

Враховуючи, що попередніми судовими інстанціями в частині вимог, заявлених відповідачем повно встановлені обставини справи, проте їм дана неправильна правова оцінка, суд вважає за необхідне прийняти в цій частині нове рішення.

З матеріалів справи та наданих відповідачем на підтвердження своїх витрат на послуги адвоката доказів, зокрема, з банківської виписки від 20 січня 2016 року, вбачається, що відповідач перерахував адвокату 30 000 грн.
Виходячи із загальних засад цивільного законодавства щодо справедливості, добросовісності та розумності, враховуючи складність справи та обсяг проведеної адвокатом роботи, що вирішення спору по суті не завершено, суд вважає, що понесені відповідачем витрати з оплати послуг адвоката, які він просить стягнути з позивача, є неспіврозмірними та достатньо завищеними, а тому суд вважає за необхідне визначити розмір витрат на послуги адвоката, який підлягає відшкодуванню позивачем у сумі 5 000 грн.»


0
фото
Off-line Чугуенко Дмитрий
адвокатское объединение
Киев (также Киевская область, Одесса)
ответил 27.07.2016 12:14

В хозяйственном процессе максимальная сумма гонорара не ограничивается.

Однако суд очень тщательно подходит к оценке услуг по правовой помощи и их соотносимости с ценой иска, а также доказательственной базой подтверждающей факт предоставления и оплаты соответствующих услуг.. 


0
фото
Off-line Мерзликин Алексей
юридическая компания
Черкассы (также Будь який регіон України, а також Білорусь і РФ)
ответил 27.07.2016 11:47

http://vkdka.org/pravil-advokatskoji-etiki/Доступные специалисты в области адвокатуры

Lеgal  Group Help
PREMIUM
Off-line Lеgal Group Help
250 грн
Консультация
юрист
Харьков
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Обязанности адвоката, касающиеся исполнительного производства
Здравствуйте! Я заключила с адвокатом договор по поводу исполнительного производства. Оплатила ему гонорар. Адвокат взял все ксерокопии документов по этим...

Как можно добавить издержки на консультацию адвоката в уже поданный иск (по ЦКУ)....
Здравствуйте. Как можно добавить издержки на консультацию адвоката в уже поданный иск (по цку). «попередній розрахунок судових витрат» не подавали....
Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат

Адвокат
Адвокат