Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Я вчуся в 11 класі, проживаю в бабусі, а прописаний в місті єнергодар. Для здачі зно потрібно...

21.02.2019 11:02
Я вчуся в 11 класі, проживаю в бабусі, а прописаний в місті єнергодар. Для здачі зно потрібно прописне свідоцтво. Я поїхав в Єнергодар, виявилось, що потрібна справка про склад сім'ї. Мені її не дали, потрібно, щоб була голова сім'ї і документи всіх інших членів. Мати їхати відмовлюється, батько не відомо де знаходиться і старша сестра теж. Що мені потрібно зробити, щоб одержати цю справку, пройти комісію і одержати приписне свідоцтво.

Ответы юристов


0
фото
FIND
Off-line ТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристів
юридическая компания
Киев
ответил 21.02.2019 11:22

Перший варіант – це складається додаткова Довідка працівниками ЖЕКу з підписами свідків при обстеженні матеріально-побутових умов проживання для визначення кількості фактично проживаючих осіб, опитуються сусіди, приймається до уваги довідка сільської ради або акт, складений квартальним комітетом, районним депутатом тощо.

Другий варіант —  отримання документу, схожого за змістом із довідкою про склад сім’ї, вважаємо може бути отримання відповіді ДМС на запит про надання публічної інформації (щодо осіб зареєстрованих чи проживаючих за відповідною адресою).

Так, відповідно до ст. 10 ЗУ   «Про доступ до публічної інформації», розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом. Оскільки серед завдань ДМС України є реєстрація місця проживання/перебування фізичних осіб, ведення відповідних реєстраційних обліків, забезпечення  формування баз персональних  даних  фізичних  осіб, то можна спробувати звернутися з інформаційним запитом до ДМС, в якому зазначити, що Ви хотіли б отримати інформацію стосовно осіб, зареєстрованих чи проживаючих за відповідною адресою. Отримавши відповідь від міграційної служби, можна спробувати звернутися з даним документом до Органу праці та соціального захисту населення, надавши його замість довідки про склад сім’ї.

Третій варіант – це взяти довідки про склад сім’ї з усіх місць реєстрації членів сім’ї та надати їх в Орган праці та соціального захисту населення з поясненням, що місце реєстрації членів сім’ї різне, але фактичне місце проживання єдине. На підтвердження чого запропонувати Органу праці та соціального захисту населення зробити матеріально-побутове обстеження умов проживання сім’ї, заслухати свідчення свідків тощо.

Але оскільки всі вищеперелічені варіанти не передбачені на законодавчому рівні, то залишається лише сподіватися на порозуміння з боку держорганів.

Є також варіант — звертатись до суду з заявою про встановлення фактів, маючих юридичне значення (тобто факту фактичного складу сім’ї).

На сьогоднішній день Мінсоцполітики разом з Державною міграційною службою намагаються узгодити порядок видачі довідок про склад сім’ї, тому сподіваємося що найближчим часом дана проблема буде вирішена.з повагою, Право На Якість
Показать контакты

Доступные специалисты в области административного права

Кірюшини  Артем і Наталья
PREMIUM
Off-line Кірюшини Артем і Наталья
500 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

Доброї ночі. Мене звати Данило і мені 16 років. Вчуся в 11 класі. Я інколи люблю...
Доброї ночі. Мене звати Данило і мені 16 років. Вчуся в 11 класі. Я інколи люблю пожартувати. Недавно, я включив гімн Росіїї на перерві, щоб подивитися на реакцію класного...

Мати дитини померла. Дитина проживає з бабусею за рішенням суду. Батько призначених аліментів не...
Мати дитини померла. Дитина проживає з бабусею за рішенням суду. Батько призначених аліментів не сплачує. Чи має право бабуся подати в суд за невиплачені аліменти?

Доброго вечора. Питання щодо спадщини. Я проживала з бабусею рідною (мама моєї матері), і за цією...
Доброго вечора. Питання щодо спадщини. Я проживала з бабусею рідною (мама моєї матері), і за цією адресою прописана, вона померла , чи маю я право власності над квартирою? так як...
Реклама
Адвокат
Адвокат