Задайте свой вопрос юристам со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Мені 27 я не можу зробити собі паспорт бо нема приписки. Що мені робити?

02.10.2018 21:34
Мені 27 я не можу зробити собі паспорт бо нема приписки. Що мені робити?

Ответы юристов


0
фото
Off-line Бобров Александр
юрист
Краматорск (также Вся Украина)
ответил 02.10.2018 21:57

Добрий вечір. Реєстрація місця проживання/перебування фізичних осіб в Україні здійснюється відповідно до положень Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” від 11 грудня 2003 року № 1382-ІV.

Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи

Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.

У разі якщо особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).

Для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг):

письмову заяву;

документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження;

квитанцію про сплату адміністративного збору;

документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;

військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

У разі подання заяви представником особи додатково подаються:

документ, що посвідчує особу представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Реєстрація місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.

Відповідно до ч. 2 ст. 29 ЦК України, фізична  особа,  яка  досягла  чотирнадцяти років,  вільно обирає  собі  місце  проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом ( 1382-15 ). 

ст. 12 КпАП зазначає, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку, а ст. 197 КпАП вказує на відповідальність, а саме, проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   Крім того і ви будете нести адміністративну відповідальність за ст. 199 КпАП. 


Доступные специалисты в области административного права

Кірюшини  Артем і Наталья
PREMIUM
Off-line Кірюшини Артем і Наталья
500 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Консультации, которые могут быть Вам интересны

У меня был украден паспорт!! На данный момент у меня нет прописки!! Скажите я могу получить...
У меня был украден паспорт!! На данный момент у меня нет прописки!! Скажите я могу получить паспорт без прописки??

Мені 24р я ще неробив паспорта бо нема приписки як зробити паспорт без приписки і які штраф мені...
мені 24р я ще неробив паспорта бо нема приписки як зробити паспорт без приписки і які штраф мені дадуть що неробив паспорт.

Доброго вечора) В мене виникла проблема. Я шукала кредит через Інтернет хотіла купити будинок мені...
Доброго вечора) В мене виникла проблема. Я шукала кредит через Інтернет хотіла купити будинок мені не вистачало коштів. І така людина найшлася вигідні умови. Я йому вислала фото 1...
Реклама
Виктория Костромина - адвокат
Виктория Костромина - адвокат

Адвокат
Адвокат