Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Вчера вышел закон, что непривитые дети не могут посещать учебные заведения, разве это...

14.09.2018 09:30
Платный вопрос - 49 грн. Автор вопроса определит, какая консультация юриста ему помогла и кому передать вознаграждение!

Здравствуйте. Вчера вышел закон, что непривитые дети не могут посещать учебные заведения, разве это не противоречит конститационному праву о бесплатном обучении каждому ребёнку?
Мой ребёнок не привит по религиозным убеждениям, если ее не допустят к занятиям, какая альтернатива? Дистанционное обучение, школа должна предоставить преподавателя? Как вообще решить этот вопрос и какие мои действия в случае, если ребёнка не допустят к занятиям.
Спасибо за ответы.





Ответы юристов


0
фото
FIND
Off-line ТОВ "ПРАВО НА ЯКІСТЬ" Команда юристів
юридическая компания
Киев
ответил 14.09.2018 20:23
Никакого закона нет дети могут посещать учебные и дошкольные заведения имея справку Соответственного образца что выдают сейчас что они здоровы и все


з повагою, Право На Якість
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр, Львов)
ответил 14.09.2018 18:11

Добрый день!

Это был не закон, а отдельная рекомендация/распоряжение органа МОЗ для учебных и ДНЗ.

При этом форму этого документа никто не видел (тоесть распоряжение или все же рекомендация), это больше информация для СМИ и привлечения внимания к вакцинации.

Вероятно возникнут отдельные возможные факты того, что может администрация учебеного заведения, куда вы будете идти, у вас это и потребовать.

Но вы вправе отказать, получив соответствующий документ у врача о возможности вашего ребенка посещать ДНЗ или школу.



Если Вы не способны защитить свои права от посягательств агрессора, его требованиям и оскорблениям не будет конца. Хочешь защититься? Свяжись со мной! Тел.: 0503202873, Почта: ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
Получен гонорар: 100%
0
фото
PREMIUM
Off-line Островський Роман
юрист
Киев
ответил 14.09.2018 12:50

Доброго дня!

Відповідно до положення ст. 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" встановлено обов’язкову наявність довідки про щеплення, але,

відповідно до п. 2 розділу ХІ Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, перед зарахуванням дитини до дошкільного навчального закладу у закладі охорони здоров'я за місцем спостереження дитини повинні бути проведені заходи з її підготовки до перебування в організованому дитячому колективі, а саме: проведення оцінки стану фізичного та психічного розвитку, медичне обстеження спеціалістами, визначеними у формі первинної облікової документації № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» (далі - форма 026/о), затвердженій наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 травня 2013 року № 435, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 року за № 990/23522, та за показаннями іншими спеціалістами.

При прийманні дитини до дошкільного навчального закладу обов’язково подається медична довідка про стан здоров'я дитини, яка заповнюється лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги на кожну дитину у присутності батьків за формою № 026/о з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією (далі - ЛКК) при закладі охорони здоров'я.

Таким чином, ви можете спробувати звернутись до ЛКК із заявою для отримання дозволу на відвідування шкільного навчального закладу без щеплення. Якщо ви отримаєте дозвіл, а дошкільний навчальний заклад все одно відмовлятиме, то в такому можливо звернутись в суд з позовом про зобов’язання не чинити перешкод у здобутті шкільної освіти.



З повагою, Островський Роман. Деталі за телефоном: 067 328 37 39
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Бічук Анастасія
юрист
Мелитополь (также другие города Украины)
ответил 14.09.2018 10:07

Доброго ранку!

Стаття 15 закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачає, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його. Порядок проведення медичних оглядів дітей і форма довідки для прийому їх до дитячих закладів установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

У відповідності до статті 9 закону України "Про освіту"

1. Особа має право здобувати освіту в різних формах або поєднуючи їх.

Основними формами здобуття освіти є:

інституційна (очна (денна, вечірня), заочна, дистанційна, мережева);

індивідуальна (екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж, на робочому місці (на виробництві);

дуальна.



С уважением, Анастасия Бичук (050 559 62 82, 050 582 54 69)
Показать контактную информацию

Доступные специалисты в области административного права

Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp
Адвокат Тимошенко Владислав
PREMIUM
Off-line Адвокат Тимошенко Владислав
500 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp







Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир






x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций