Консультируйтесь онлайн с юристами со всей Украины
Получите одновременно до 30 мнений от специалистов права
Украина

Доброе утро и ароматного кофе! Помогите, пожалуйста, разобраться с вопросом. Имеют ли право...

28.12.2017 08:21
Доброе утро и ароматного кофе! Помогите, пожалуйста, разобраться с вопросом. Имеют ли право сотрудники органов задержать меня у выхода с почты с запечатанной посылкой и потребовать от меня ее распечатать и показать?


Комментарии автора вопроса

28.12.2017 10:37      комментарий относится к Адвокат Евгений Александрович
В смысле сотрудники органов могут досмотреть посылку только если на меня открыто дело?

28.12.2017 10:30      комментарий относится к Воропай Денис
Так а как принудительно? Выхватить посылку у меня из рук и раскрыть?

28.12.2017 10:18      комментарий относится к Воропай Денис
Ну как отправитель отправлять будет меня это мало волнует, уверен для него это не впервые)

28.12.2017 09:42      комментарий относится к Воропай Денис
В посылке психотропы. Что в праве делать сотрудник при отказе от досмотра вообще?

28.12.2017 09:28      комментарий относится к Воропай Денис
Показывать не вариант вообще. Надо знать чего ожидать в такой ситуации. Если он найдет свидетелей, но я откажусь от досмотра все равно, чего можно ожидать от сотрудника?

28.12.2017 09:20      комментарий относится к Воропай Денис
Так и что мне ему ответить? Что приеду по письменному приглашению?

28.12.2017 09:16      комментарий относится к Воропай Денис
Пока ничего, заранее сани готовлю

28.12.2017 09:00      комментарий относится к Воропай Денис
А если есть, и меня ставят перед вопросом: ехать в отделение либо на месте показать, допустим, как вести себя корректно в данной ситуации?

28.12.2017 08:49      комментарий относится к Воропай Денис
На чем должны основываться подозрения?Ответы юристов


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокат
Киев (также Украина и временно оккупированные территории)
ответил 02.01.2018 20:52

Добдидень!

Додам.

Фізична особа має право на особисту недоторканність (ст.289 Цивільного кодексу України).

Чинний Кримінальний процесуальний Кодекс України (далі – КПК України) передбачає таку слідчу дію, як обшук. Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Проведення обшуку можливо тільки на підставі ухвали слідчого судді, як того вимагає ч. 2 ст. 234 КПК України. Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.

На практиці є випадки, коли проникнення до житла або іншого володіння на підставі однієї  ухвали відбувається декілька разів. Наприклад, коли проводиться обшук у великому приміщенні та його проведення може тривати декілька діб. У такому випадку особа, яка проводить обшук здійснює заходи щодо опечатування приміщення та передачі його під охорону правоохоронним органам. Зазначену дію мотивують тим, що проведення слідчих (розшукових) дій у нічний час (з 22 до 6 години) не допускається. Але, відповідно до ч. 4 ст. 223 КПК України слідчі дії можуть проводитись у нічний час, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального правопорушення чи втечі підозрюваного. Отже, зазначена норма встановлює, що проведення обшуку можливо провести у нічний час при наявності вказаних підстав. З цього слідує, якщо особа, яка проводить обшук, покинула місце його проведення, то для подальшого продовження зазначеної слідчої дії, вона повинна звернутися до слідчого судді з відповідним клопотанням на отримання дозволу на проведення такого обшуку.

Як вище зазначено, обшук повинен проводитись на підставі ухвали слідчого судді. Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК України така ухвала повинна містити наступні відомості:

·      строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали;

·      прокурора, слідчого, який подав клопотання про обшук;

·      положення закону, на підставі якого постановляється ухвала;

·      житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, які мають бути піддані            обшуку;

·     особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

·     речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

Перед проведенням обшуку прокурор або слідчий, повинен пред’явити ухвалу слідчого судді та надати копію ухвали особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі.

Після отримання копії такої ухвали слід її уважно вивчити та встановити наступні відомості:

Встановити особу, якій надано дозвіл на проведення обшуку;

Часто на практиці обшук проводиться не особою, яка звернулась з клопотанням про проведення обшуку, а іншою особою. Правоохоронці мотивують це тим, що досудове розслідування за кримінальним провадженням здійснює призначена група слідчих, а слідчий або прокурор, котрим безпосередньо надано право на проведення обшуку, знаходиться на проведенні іншої слідчої дії. Але, це є порушенням вимог ч. 2 ст. 234 КПК України, оскільки обшук проводиться виключно в рамках ухвали слідчого судді. В таких випадках слід вимагати від особи, яка не зазначена в ухвалі слідчого судді, постанову про призначення слідчої групи, у якій безпосередньо зазначено слідчого або прокурора, який планує провести обшук. У разі відсутності такої постанови слідча дія є незаконною, та усі відомості, встановлені таким обшуком, не можуть бути доказами за кримінальним провадженням, оскільки вони отримані всупереч вимогам КПК України. Також на практиці трапляються випадки, коли досудове розслідування по кримінальному провадженню, в рамках якого проводиться обшук, здійснюється слідчим одноособово, але проведення обшуку здійснює інший слідчий. В такому разі повинно бути наявне доручення на проведення такої слідчої дії.

Перевірити яке житло чи інше володіння особи  може бути піддане обшуку;

Під час вивчення ухвали слідчого судді за необхідне звернути увагу на адресу проведення обшуку. В ухвалі слідчого судді повинно бути зазначено в якій частині житла чи іншого володіння особи надано дозвіл на проведення обшуку. Найчастіше слідчі судді в ухвалі вказують наступне: «дозволити слідчому А. провести обшук у приміщенні за адресою:___, яке належать на праві власності Б., лише в частині, що використовується В.». Таким чином слідчий суддя обмежує особу, котра проводить обшук, в території його проведення. Тобто, обшук повинен проводитись лише в тій частині приміщення, на котре наданий дозвіл.

Встановити які саме речі та документи планується відшукати та вилучити;

Слідчі судді повинні зазначити, які речі та документи планується відшукати. Тобто, виходячи з специфіки кримінального провадження, слідчий суддя надає дозвіл на відшукання та вилучення конкретних речей та документи, які мають значення щодо розгляду кримінального провадження. При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном. Слід звернути увагу на те, що слідчому або прокурору надається право на тимчасове вилучення речей та документів, які не зазначені в ухвалі слідчого судді. Але слідчий повинен зробити опис таких речей та документів, та зазначити, що вони тимчасово вилучаються та, у строк 48 годин з моменту їх вилучення, слідчий або прокурор повинен звернутися до слідчого судді з клопотанням про арешт такого майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

Після вивчання ухвали слідчого судді на дозвіл про проведення обшуку необхідне:

Встановити наявність понятих;

Відповідно до п. 2 ч. 7 ст. 223 КПК України обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов’язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії. Зазначена норма встановлює, що поняті повинні бути присутні при проведені такої слідчої дії, як обшук. Але на практиці виникають такі випадки, коли слідчий, або прокурор залучають до проведення обшуку понятих лише на ту частину часу, коли слідчий чи прокурор пред’являє ухвалу про проведення обшуку та під час вручення копії такої ухвали. Після чого понятих відпускають, та повертають їх для підписання протоколу обшуку. Але, з огляду на вимоги п. 2 ч. 7 ст. 223 КПК України зазначені дії є незаконними, оскільки поняті обов’язково повинні бути присутні під час обшуку з самого початку та до завершення обшуку.

Викликати захисника;

Перед початком обшуку треба заявити клопотання слідчому або прокурору про намір скористатися правовою допомогою. Відповідно до ст. 59 Конституції України кожна особа має право на правову допомогу та кожна особа є вільною у виборі захисника своїх прав. Але ч. 1 ст. 236 КПК України не встановлює обов’язок прокурора або слідчого забезпечити присутність захисника, а тільки надає право на запрошення. З огляду зазначених норм слід зробити висновок, що слідчий або прокурор за власною ініціативою не може перешкоджати реалізації прав на захист.

Викликати власника або володаря житла чи іншого володіння особи;

Вимагати від слідчого або прокурора вжити належних заходів для забезпечення присутності під час проведення обшуку осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені. Слід звернути увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 236 КПК України це є обов’язок слідчого або прокурора.

Отже, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді, яка виноситься судовими органами на підставі обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, тощо. 

Із врахуванням вищезазначеного  та у Вашому випадку і загалом по запитанню, я б відмовив спіробітникам будь-яких "органів" у проведенні такого обшуку, як (щонайменше) безпідставного...;-)

Корисні для Вас ресурси тут ...

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/435-15

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

http://protokol.com.ua/ua/kak_vesti_sebya_vo_vremya_doprosa_rekomendatsii_advokata/

Зможу допомогти у супроводженні Вашого питання.

Якщо моя відповідь для Вас корисна, залишайте подяку у графі "Відгуки".  


0
фото
Off-line "1 ПРАВОВАЯ КОМПАНИЯ" команда адвокатов/юристов
юридическая компания
Киев (также Все 23 региона Украины )
ответил 28.12.2017 12:52

Добрый день!

Для того, чтобы были основания провести обыск (так как Вы посылку уже забрали и если Вы были адресатом, то это - ваша собственность) нужно получить ухвалу следственного судьи. Максимум что могли и имели право сделать сотрудники (если опять-таки были основания) - это задержать Вас приналичии оснвоаний (в порядке ст.208 КПК Украины).

В случае Вашего задержания или приглашения для предоставления объяснений  (показаний - в том случае, если Ваш статус в производстве определен, к примеру, подозреваемый/свидетель/ категория "інші особи", которые учавствуют в криминальном производстве ) Вам должны перечислить Ваши права и уведомить о праве на защиту. Вы имеете право знать причину, основания задержания. А если в отношении Вас открыто и расследуется криминальное производство - то его номер. Так же Вы можете обращаться с заявлением об ознакомлении с материалами Вашего производства. В порядке ст 63 Конституции Вы не обязаны предщоставлять показания в отношении себя и своих близких. Обыск - проводится в присуцтвии защитника (адвоката). Единсвенное следственное действие, которое может проводится следователем без решения следственного судьи -  это осмотр места проишествия (преступления).

Если Вам была полезной консультация - оставьте положительный отзыв!

Для получения правовой поддержки и защиты, а так же более подробной консультации - обращайтесь по номерам, которые указанны ниже. Или пишите к нам на e-mail. 

С уважением, ассистент адвоката Татьяна


0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 10:46
Выхватить с рук , они не могут , но могут задержать и доставить в отделение . Да и как сказали коллеги если подошли к вам сотрудники полицыи то уже на вас есть уголовное дело и есть постановление об обыске и задержании .

0
фото
Off-line Чернецкая Елена
адвокат
Киев (также Харьков, Львов, Днепропетровск)
ответил 28.12.2017 10:39
Не к каждому возле почты подходят сотрудники полиции и просят показать содержимое посылки. Если внутри находятся запрещенные предметы или вещества - скорее всего, за Вами и контрагентом уже некоторое время "наблюдают". Соответственно, они любым путем найдут доступ к Вашей посылке - вплоть до задержания. И основания к осмотру предоставят. Но! Согласно упк "тимчасовий доступ до речей і документів" предоставляется следственным судьей по ходатайству следователяи при наличии сведений в ердр. Вот так просто подойти на улице к человеку и потребовать показать содержимое никто не может. Будьте бдительны и не перевозите с собой запрещенных веществ, а тем более, воздержитесь от их употребления и торговли. В случае необходимости - обратитесь к адвокату (контакты указаны ниже).

0
фото
PREMIUM
Off-line Адвокат Евгений Александрович
адвокат
Киев (также и вся Украина)
ответил 28.12.2017 10:39

Да.  Как минимум. Индивидуальная консультация, подготовка документов, участие в деле - на платной основе. С уважением,адвокат Евгений Александрович /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Адвокат Евгений Александрович
адвокат
Киев (также и вся Украина)
ответил 28.12.2017 10:31

Как минимум при наличии уголовного дела. Индивидуальная консультация, подготовка документов, участие в деле - на платной основе. С уважением,адвокат Евгений Александрович /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 10:27
Единственное если найдут психотропы то вы говорите что для себя их купили , а не для продажи . В этом случае меньшая ответственность будет .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 10:22
В общем не советую этим занимается . Полиция может до смотреть личные вещи . Посылку могут и сотрудники почты до смотреть .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 10:15
Досмотреть принудительно . Да на почте у вас не примут для пересылки психотропы .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 09:35
Лучше добровольно показать . В этой ситуации вам лучше будет . Да и чтобы более конкретно ответить нужно знать что находится в посылке.

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 09:22
Можно и так ответить . Да я бы на месте вас сразу на почте показал посылку . Только в присутствии свидетелей и у вашем присутствии .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 09:14
В таком случае вам лучше обратится к адвокату . А что было в посылке ? .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 08:54
На показаниях свидетелей и т.д . Может и лично подозревать что там есть что-то запрещённое . Если нет ничего такого в посылке то лучше показать .

0
фото
Off-line Воропай Денис
юридическая компания
Новгород-Северский
ответил 28.12.2017 08:34
Да имеют , но если есть подозрение что в посылке находится что-то запрещённое .

Доступные специалисты в области административного права

Адвокат Тимошенко Владислав
PREMIUM
Off-line Адвокат Тимошенко Владислав
500 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат WhatsApp
Осикин  Владимир
PREMIUM
Off-line Осикин Владимир
1000 грн
Консультация
адвокат
Киев
Телефон Телефон Чат Telegram Чат WhatsApp Чат WhatsApp


Реклама
Адвокат Осикін Володимир
Осикин Владимир

x
Задайте вопрос юристам прямо сейчас

- Первый ответ через 15 минут
- Более 5 000 юристов на сайте
- Более 150 000 консультаций