Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Украли деньги с кредитной карты

14.09.2015 10:17
У меня мошенники украли деньги с кредитной карты в сумме 7900 грн. (деньги кредитные).
Куда мне писать заявление и как? (в какой форме) На какие статьи полагаться, чтобы мне не отказали в банке и в милиции? Что делать?
г. ПрилукиВозможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Как выиграть суд у банка. Это реально? - Сергей Панасюк
Как выиграть суд у банка. Это реально? - Сергей Панасюк
В этом ролике мы затронем вопросы – как можно выиграть суд у банка по кредиту Необходимо понимать, что Вы...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
В случае, если у вас кредит с открытыми просрочками по платежам и банк подает на вас в суд - обязательно напишите...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
В этом ролике поговорим о некоторых реальных жизненных ситуациях борьбы с банком Если Ваша жена/муж решила ухудшить...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
В этом ролике мы затронем вопросы – что же Вас ждет если Вы проиграли суды банку или прошли сроки подачи жалобы...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Нарушения банков. Как подать в суд на банк. - Сергей Панасюк
Нарушения банков. Как подать в суд на банк. - Сергей Панасюк
В этом ролике поговорим о Ваших исковых требованиях к банку и о том, как подать в суд на банк Как правило, в суд на...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line *** Евгений
адвокат
Киев (также и вся Украина)
ответил 14.09.2015 12:31
ответ исправлен 14.09.2015 12:38

Треба подавати ЗАЯВУ до міліції за шахрайство за ст.190 КК України та ЗАЯВУ до банку, бажано з долученниям витягу з ЄРДР про відкритт кримінального провадження міліцією.

Треба допомога, звертайтеся.Индивидуальная консультация, подготовка документов, участие в деле - на платной основе. С уважением,адвокат Евгений /моб.тел. (099)102-33-93, (097) 752-56-13/
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 14.09.2015 10:32
ответ исправлен 14.09.2015 14:08

Існує декілька видів кардінгу. 
Перший метод – фішинг, т.з. риболовля. На ділі це виглядає або так, як сталося зі мною, або наступним чином. Розробляється фальшивий сайт якої-небудь відомої компанії або інтернет-магазину. Вся інформація на сайті про компанію відповідає дійсності, навіть адреса і номери телефонів, щоб складно було його відрізнити від оригінального сайту. Після того, як людина вводить інформацію про карту, то вона нічого не отримує, а шахрай має всю необхідну інформацію про карту і може знімати належні Вам гроші. На такі сайти потрапляють дуже просто: клікнувши на рекламу або на лінк в повідомленні, що прийшло на електронну пошту. Особливість цього методу полягає в тому, що шахраї чекають, хто з потенційних потерпілих «потрапить на їх вудку».

Інший метод - це крадіжка інформації про карту за допомогою банкомата. Крадії користуються тим моментом, коли особа знімає гроші у банкоматі. При цьому, зчитується інформація на магнітній смужці та взнається пін-код за допомогою спецзасобів, що кріпляться на банкомат. На роз'єм, куди вставляють карту, прикріпляється спеціальний предмет, який називається скіммер. За допомогою скіммера зчитується інформація з магнітної смужки на карті. Є також прилад, який називається шиммер. Має такі ж функції як скіммер, але його товщина всього 0,2 мм, внаслідок чого він майже зовсім непримітний. Для того, щоб упізнати пін-код, використовують невелику відеокамеру або на кнопки банкомату робиться накладка, яка записує Ваш пін-код. Тому коли користуєтеся банкоматом, перевірте, чи немає біля отвору для карти нічого зайвого. Якщо є побоювання, то краще просто скористатися іншим банкоматом.
Можливо дана стаття кому-небудь стане у нагоді при спілкуванні з шахраями та вбереже від втрати грошей.

Позиція банків

Банківські установи в разі заяви клієнта про зникнення грошей з кредитки припускають дві можливості: так зване «дружнє зняття» і шахрайство з кредитною карткою.

У першому випадку мова йде про зняття грошей з карти близькими, знайомими або навіть колегами власника карти. І такі випадки не настільки рідкісні, як може здатися на перший погляд. Сюди належать і зняття сум з вашої картки чоловіком, при тому, що він забув вас про це попередити, і покупки дитини, які він сплатив вашою карткою, і використання вашої кредитки морально неохайними колегами, обнаружившими забуту на вашому столі вашу кредитну карту. У кожному разі, такі ситуації розкриваються досить швидко, адже ваші друзі і родичі, швидше за все, здійснюють ці дії не зі злого наміру і, тим більше, не є досвідченими кардерами.

Другий випадок – шахрайство з картою – розглядається банківською установою як кардинг або кардинг за участю власника карти. Ці випадки розкрити набагато складніше, тому службою безпеки кредитної організації робиться спеціальне розслідування, затягується найчастіше на кілька місяців. Теоретично гроші вам будуть повернуті. Але практично це можливо тільки у випадку абсолютно достовірного докази вашої непричетність до шахрайських дій або у випадках масштабних кардінгових афер, від яких постраждали багато власників карт банку або навіть декількох банківських організацій.

Розслідування буде з’ясовувати суму і місце зняття готівкових коштів з карти, що можна зробити за допомогою аналізу відеозаписів з торгових точок, кас або банківських терміналів. При цьому якщо кошти з картки були зняті поблизу від місця проживання або роботи клієнта, то, швидше за все, служба безпеки банку зв’яже ці дії саме з ним. Найчастіше ситуації з новими (ще невикористаними) кредитними картами, тримачі яких заявляють про пропажу з них коштів, розглядаються банком особливо пильно. У цьому випадку підозра в шахрайських діях падає, на жаль, в першу чергу на власника картки.

 

Служба безпеки банку також звіриться з міжбанківською системою «чорних списків» клієнтів. Якщо такі ситуації з клієнтом вже траплялися раніше, його дії з картою розглядатимуться дуже ретельно.

Що робити власнику картки в разі пропажі коштів?

Але якщо ситуація така, що ви – звичайний клієнт банку, з карти якого пропали гроші, і ви точно виключаєте випадки так званого «дружнього зняття», то варіантів у вас може бути трохи: або карта викрадена, або викрадена конфіденційна інформація, якою скористалися кардери. У кожному з цих випадків перше, що потрібно зробити, – це заблокувати кредитку якомога швидше. Для цього скористайтеся мобільним або інтернет-банкінгом, дзвінком на телефон гарячої лінії банку або зверніться до банківського відділення. Деякі банки надають послугу тимчасового блокування вашої кредитної картки, наприклад, на три дні. Ця опція корисна, якщо ви не впевнені, вкрали чи у вас кредитку або ви просто забули, куди її поклали.

Саме в неприємній ситуації з пропажею коштів з кредитки, вам стануть зрозумілі всі переваги використання смс-повідомлень про всі операції, що проходять по вашій картці. Тому подбайте про підключення послуги заздалегідь, що дозволить вам зберегти нерви і гроші, адже послуга мобільно реагує на всі транзакції по картрахунку і оперативно інформує вас про них.

Наступний крок – це з’явитися у відділення кредитної організації з заявою про зникнення енної суми коштів з вашої картки, яку бажано вказати якомога точніше. У цьому вам знову ж допоможе послуга мобільного банкінгу. Крім того, вимагайте в банку роздруківку скоєних за вашим картрахунку транзакцій і напишіть заяву про незгоду з однією або декількома з них, тобто з тими, які ви не скоювали.

Потім банк почне розслідування, і теоретично ви зможете отримати свої гроші назад. Але навіть якщо цього не станеться, ви завжди можете звернутися до суду для вирішення вашої проблеми. 

Однак, паралельно варто звернутись до правоохороних органів з заявою про вчинення відносно Вас шахрайських дій, однак су цьому слід звинуватити конкретну особу (установу), можна у заяві просто констатувати шакт і озвучити свою підозру, що це зроблено працівниками Банку. 

Документ, який Вам надасть Банк у відповідь на Ваше звернення щодо розслідування факту зникнення коштів також слід надати слідчому, який буде займатись Вашим питанням у райвідділі.

Дуже важливо вести ділове спілкування у письмовому форматі (запит-відповідь) з наявністю доказів (повідомлення про вручення, штамп вхідної кореспонденції).

Шанси розібратись у цій ситуації досить високі. Головне правильно все  спланувати та діяти. Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:
Мы рекомендуем
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?