Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Дарча на подружжя

05.09.2015 14:08
ЧИ можна оформити дарчу подружжю ( від Балька подружжю , в якому е його дочка ) . Чи за таку дарчу платиться +5% податку чи 0% .
Якщо почати цю процедуру то до кого прешого звернутись . Скільки це винесе грошей ?

Дім( новобудова) земля приватизовані на батька дружини . В ньому же ніхто не жив .
г. Ивано-Франковск



Ответы юристов

0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 09.09.2015 11:01

Доброго дня !

Батько Вашої дружини має право оформити Договір дарування будинку лише на одну особу (ч. 1 ст. 717 ЦК України). Наскільки розумію, то в даному випадку, саме Ваша дружина (донька дарувальника) буде претендувати на будинок шляхом оформлення договору дарування.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.01.1993 р. сплачується державне мито за посвідчення договору відчуження майна, до числа яких включається і договір дарування. Вартість квартири при даруванні визначається у договорі дарування і повинна складати суму не меншу, ніж оціночна вартість квартири, яка вказується у відповідній довідці-характеристиці на квартиру, що видається у Бюро технічної інвентаризації і реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна. При набутті квартири шляхом дарування відповідно до Декрету розмір державного мита за нотаріальне посвідчення договору дарування складає 1% суми договору (тобто вартості квартири), але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Відповідно до Декрету державне мито сплачує особа, в інтересах якої виконуються дії. Тому державне мито, як правило, сплачує обдарований.

Відповідно до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” обдарований повинен також сплачувати податок з доходів фізичних осіб, ставка якого залежить від того, в яких родинних відносинах перебувають дарувальник і обдарований.

Однак, якщо обдаровуваний є членом сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення (батьки фізичної особи та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти), то ставка податку з доходів фізичних осіб при даруванні нерухомого майна становить 0 %.

Отже, Ваша дружина, якщо договір дарування будинку буде оформлений на неї, то відповідно, вона буде зобов'язана сплатити при нотаріальному посвідченні договору дарування державне мито в розмірі 1 % вартості будинку, але при цьому, від сплати податку з доходів фізичних осіб Ваша дружина як обдарована, звільняється.

І пам'ятайте, що право власності обдарованого на дарунок виникає з моменту його прийняття. Прийняття обдарованим документів, що посвідчують право власності на майно, або інших документів, які посвідчують належність дарувальникові цього майна, є прийняттям дарунка.

Сподіваюсь, що мої роз'яснення допомогли Вам у розумінні ситуації з оформленням договору дарування нерухомого майна.

У випадку необхідності, - звертайтеся, допоможемо. Всього найкращого Вам.

З повагою, адвокат Ковріжних Валерій Вячеславович (м. Івано-Франківськ). 



Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат в уголовном деле
https://www.freelawyer.ua/user/26044
www.freelawyer.ua
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Ваш юрист
https://www.freelawyer.ua/user/86974
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua
Держпродспоживслужба
https://www.freelawyer.ua/user/119454
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
ЗАЩИТА В УГОЛОВНОМ ДЕЛЕ
https://www.freelawyer.ua/user/418
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?