Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Строк стягнення пені

05.11.2013 08:09

Шановні юристи, будь ласка, підкажіть, за скільки часу максимально може бути стягнена пеня у цивільному процесі? Позовна давність встановлена в один рік.Але.Наскільки я розумію. Позовна давність є строком в межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу, відтак, якщо зобов"язання прострочене 1.01.2012,то до 1.01.2013 я можу подати позов про стягнення пені, так же ж? Але чи є в цивільному законодавстві така норма, як в Господарському кодексі, про т. е. Що пеня стягується за 6 м. Від дня, коли зобов"язання мало бути виконаним? Чи в даному випадку, утотожнюється «строк, за який може бути стягнута пеня» і «позовна давність, протягом якої може бути заявлено позов про стягнення пені"? Буду вдячний за відповідь!





Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарчук Вадим Володимирович
адвокат
Винница
ответил 05.11.2013 08:54

Добрий день. За загнальною практикою суд задовільняє стягнення пені лише за останній рік з моменту звернення до суду, про строк давності колеги надали відповідь.


0
фото
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 05.11.2013 08:18

За загальним правилом (ст. 258 ЦК) Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог про стягнення неустойки (штрафу, пені). В ст. 261 ЦК сказано: Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Розраховується неустойка від суми кожного простроченого чергового платежу за період прострочення саме для цього платежу.


0
фото
Off-line Баринов Денис
адвокат
Харьков
ответил 05.11.2013 08:15

ч.2 ст.258 ГК Украины: " 2. Позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до
вимог:
1) про стягнення неустойки (штрафу, пені); "



Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?