Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Нарушение тишины соседями в ночное время

24.10.2013 13:05
Добрый день!
В течение года новая соседка сверху просыпается в 4 утра и начинается громкий стук, хлопанье дверьми, передвижение мебели, люстра ходит ходуном. К 10 утра она успокаивается. То же самое происходит в выходные. Неоднократные просьбы и разговоры к улучшению ситуации не привели. Скорее к ухудшению. В результате постоянного не высыпания у меня ухудшилось здоровье. Посоветуйте, пожалуйста, как такой вопрос решить в правовом поле? СпасибоОтветы юристов

0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.10.2013 15:35

 Обратитесь в милицию, а потом от результата

Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення » шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів , встановлених для відповідного часу доби.

До захищених об'єктах згідно закону відносяться такі приміщення і такі території : житлових будинків та прибудинкові території ; лікувальних , санаторно -курортних закладів, будинків -інтернатів , закладів освіти , культури ; готелів і гуртожитків ; розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування , торгівлі , побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; інших будівель і споруд , у яких постійно чи тимчасово перебувають люди ; парків , скверів , зон відпочинку , розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» у нічний час , з двадцять другого до восьмого години на захищених об'єктах забороняється гучний спів і викрики , користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму , проведення салютів , феєрверків , використання піротехнічних засобів.

Відповідно до ч. 4 ст. 24 зазначеного закону проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт , що супроводжуються шумом , забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години , а у святкові та неробочі дні - цілодобово. Власник або орендар приміщень , у яких передбачається проведення ремонтних робіт , зобов'язаний повідомити мешканцям прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні . Шум , який створюється під час проведення будівельних робіт , не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Ст. 46 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення » передбачає , що за порушення вимог щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності , що супроводжуються шумом , встановлених частинами 2 , 3 та 4 ст. 24 зазначеного закону , підприємство , установа , організація , громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності сплачує штраф у розмірі від 50 до 450 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. У разі , якщо підприємство , установа , організація або громадянин - суб'єкт підприємницької діяльності не припинили порушення після застосування фінансової санкції , вони сплачують штраф у розмірі ста відсотків вартості реалізованої продукції , виконаних робіт , наданих послуг.

1) Рішення Київради " Про встановлення правил благоустрою території , паркування транспортних засобів , тиші в громадських місцях , торгівлі на ринках у м. Києві. Правила забороняють здійснювати ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках , квартирах , офісних приміщеннях та технічних без попередження мешканців прилеглих будинків , квартир про початок робіт і час їх завершення. Рівень шуму під час проведення робіт не повинен перевищувати 40 дБА. Заборонено здійснювати ремонтні та будівельні роботи в Києві по буднях з 21:00 до 9:00 , у вихідні та святкові дні зовсім.

2) " Санітарні норми допустимого шуму в житлових і громадських будівлях і на території житлової забудови" . Встановлюються допустимі рівні шуму, що проникає в приміщення житлових і громадських будівель від зовнішніх і внутрішніх джерел , і допустимі рівні шуму на території житлової забудови.

3) Закон України " " Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення ". Стаття 24 Закону забороняє проводити ремонтні роботи , що супроводжуються шумом в робочі дні з 21-00 до 8 ранку , а у святкові та вихідні дні - зовсім. Власник приміщення в якому планується проводити ремонтні роботи зобов'язаний проінформувати жителів прилеглих квартир про початок таких робіт. З їх згоди ремонт можна робити в святкові і неробочі дні . За недотримання законодавства , порушникам загрожують штрафні санкції - від 17 до 204 грн.

4 ) Постанова Кабміну " Правила користування приміщеннями житлових будинків" . Згідно з правилами , у приміщеннях житлових будинків в робочі дні з 21:00 до 8:00 , а у вихідні та святкові дні цілодобово , забороняється проводити ремонтні роботи , що супроводжуються шумом . Власник приміщення , в якому планується проводити ремонтні роботи , зобов'язаний проінформувати жителів прилеглих квартир про початок таких робіт. З їх згоди ремонт можна робити в святкові і неробочі дні . При цьому рівень шуму не повинен перевищувати санітарні норми .

5 ) "Кодекс України про адміністративні порушення " . Кодексом ( стаття 182 ) встановлюється відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно - правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях .

Згідно з постановою Кабміну № 45 від 24 січня 2006 року ( "Правила користування приміщеннями житлових будинків" , стаття 9) в житлових будинках заборонено проводити ремонтні роботи в будні з 21:00 до 8:00 . А у святкові та вихідні дні займатися ремонтом в квартирі не можна взагалі. Втім , якщо сусіди прилеглих квартир дали на те свою згоду, то ремонтувати житло по вихідних і у свята можна . При цьому теж слід дотримуватися " шумовий " режим , адже згідно нормативно - правовому акту , рівень шуму не повинен перевищувати санітарні норми - 45 дБА.С уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Вакуленко Игорь
юрист
Луганск
ответил 24.10.2013 15:01

Всё, что писали коллеги хорошо, но всё это практически не действует.

1. Распечатайте ответ коллеги Ильи Кундиуса, выделите текстовыделителем пункты о запрете шуметь и вручите соседке.

2. Включите в 4 утра звукозаписывающее устройство и запишите весь этот шум (как можно ближе к потолку, чтобы при воспроизведении уши закладывало).

3. Обратитесь в милицию и санстанцию, приложите запись.

4. Попытайтесь добиться фиксации санстанцией уровня шума. Помните, что в 4 утра никакая санстанция ходить не будет, а дорогостоящую аппаратуру они вряд ли Вам оставят дома на ночь. Но попробовать нужно.

Только после этого фиксируйте ухудшение здоровья и т.д. Для суда нужно, чтобы была причинно-следственная связь между уровнем шума и ухудшением здоровья. Дальше - по схеме.

5. Попытайтесь добиться от участкового составления админпротокола.


0
фото
Off-line Корж Анна
юрист
Киев
ответил 24.10.2013 14:37

Так же, в дополнение ко всему вышесказанному, Вы можете обратиться в санитарно-эпидемиологическую службу, которая сможет зафиксировать уровень шума, который превышает норму в ночное время.

так же стандартно: обращение к участковому.


0
фото
Off-line Волобуева Татьяна Викторовна
юрист
Запорожье
ответил 24.10.2013 14:05

Зависит от того, какой результат Вам нужен.

Если хотите "успокоить" соседку, чтобы спокойно находиться и отдыхать дома, тогда обращайтесь к участковому. Шум запрещен с 22 час до 8 утра. Просите участкового, чтобы применил административные санкции. Возможно одной его беседы с ней будет достаточно, чтобы она считалась с правами окружающих.

Если хотите добиваться возмещения ущерба, тогда последуйте советам, которые дали коллеги. Но это очень сложный и изнуряющий процесс. Подумайте, - насколько Вам необходимо еще и на это время и нервы тратить.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.10.2013 13:54

Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" 

Стаття 24. Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів

 Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об'єкти):

1) жилих будинків і прибудинкових територіях;

2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури;

3) готелів і гуртожитків;

4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу;

5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об'єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

Проведення на захищених об'єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.

Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.

Передбачені частинами другою, третьою та четвертою цієї статті вимоги щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

1) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

2) здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень;

3) попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій;

4) надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень;

5) попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільної оборони;

6) проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно сповіщено органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування;

7) роботи обладнання і механізмів, що забезпечують життєдіяльність жилих і громадських будівель, за умов ужиття невідкладних заходів щодо максимального обмеження проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди;

8) відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів, днів міст, інших свят відповідно до рішення місцевої ради, проведення спортивних змагань;

9) проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням із уповноваженим органом місцевого самоврядування в порядку, передбаченому правилами додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.

Сільські, селищні, міські ради затверджують правила додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, якими з урахуванням особливостей окремих територій (курортні, лікувально-оздоровчі, рекреаційні, заповідні тощо) установлюються заборони та обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, а також установлюється порядок проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 24.10.2013 13:31

Подайте заяву в міліцію. Буде добре, якщо б "чисто випадково" у Вас ночувала якась подруга, котра може підтвердити факт порушення тиші у нічний час. Плюс сходіть у поліклініку і зафіксуйте стан погіршення самопочуття (тиск, дратівливість тощо).


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 24.10.2013 13:22

Але тут не все так просто. Вам доведеться довести причинно-наслідковий зв"язок між діями сусідки і погіршенням стану Вашого здоров"я. Якщо не доведете, то стягнути шкоду не зможете.


0
фото
Off-line Стасенко Артём
юрист
Донецк
ответил 24.10.2013 13:09

Для начала зафиксируйте ухудщение здоровья при помощи скорой и участкового врача (лучше неоднократно).

Затем напишите заявление с жалобой в райотдел и приложите медицинские документы, подтверждающие ухудшение здоровья. Если участковый не примет меры, тогда нужно обращаться с гражданским иском в суд.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?