Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Приём в школу по месту прописки без прививок

04.05.2015 17:20

Здравствуйте. Ребёнок в сентябре пойдёт в первый класс по месту прописки, на тот момент ему будет уже 7 лет. Прививок ребёнку не делали ни одной под мою ответственность - писала отказ. Вопрос о посещении школы должен решаться врачебно-консультативной комиссией. Врач пугает, что нам там ничего не светит. Что значит не светит?? И что теперь, ребёнок не будет ходить в школу, или как?? Ладно ещё детский сад (не посещали), но среднее образование ведь обязательное.

Имеет ли право комиссия не пустить здорового ребёнка без прививок в школу?

Имеет ли право школа отказать в приёме ребёнка из-за отсутствия заключения комисии?

А ещё в школу огромное количество желающих, перебор ужасный. Могут ли не взять ребёнка в школу ПО МЕСТУ МОЕЙ РЕГИСТРАЦИИ из-за того, что, мол, нет мест?


г. КиевОтветы юристов

0
фото
Off-line Пискун Леся
адвокат
Киев
ответил 14.05.2015 15:12

Добрий день,

 Відповідно до ст. 53 Конституції України: Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов'язковою. 

Рішенням Конституційного Суду України від 04.03.2004 р. №5-рп/2004 встановлено допустимість освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту....ознанчає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Ст.19 ЗУ "Про охорону дитинства" передбачено, що кожна дитина має право на освіту. Згідно ст.2,6,18, ЗУ "Про загальну середню освіту" закріплено:..забезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти. ...... громадянам України незалежно від ... переконань....або інших ознак забезпечується доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти. ... зарахуваннм учнів до загальноосвітнього навчального закладу проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, за наявності медичної довідки встановленого заразка  ....... . П. 2-3 Наказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005 №204 "Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів" Прийом дітей до 1 класу загальноосвітнього навчального закладу (крім спеціалізованого) здійснювати на безконкурсній основі, як правило, відповідно до території обслуговування.  Для зарахування дитини до 1 класу батьки або особи, які їх замінюють, подають заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

Відповідно до Конвенції про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини (Конвенція про права людини та біомедицину): ст.ст.5-6 Будь-яке втручання у сферу здоров'я може здійснюватися тільки після добровільної та свідомої згоди на нього відповідної основи. Відповідна особа у будь-який час може безперешкодно відкликати свою згоду. Якщо відповідно до законодавства неповнолітня особа є недієздатною давати свою згоду на втручання, таке втручання може здійснюватися тільки із дозволу її представника. ЗУ "Основи законодавства України про охорону здоров'я" ст.ст. 42,43: ризиковані методи...профілактики... визнаються допустимим, якщо вони...застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта. Згода інформованого пацієнта необхідна для застосування методів....профілактики....Щодо пацієнта, який не досяг 15 років, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників. Ст. 12 ЗУ "Про захист населення від інфекційних хвороб":  Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, тубкзкульозу є обовязковими і влючаються до календаря щеплень. Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні щеплення проводяться за їх згодою..... особам, які не досягли 15-річного віку.... щеплення проводяться за згодою їх батьків. Відомості про ... відмову від обов'язкових профілактичних щеплень підлягають статистичному обліку. Якщо особа та (або) її законні представники відмовляються від обов'язкових профілактичних щеплень. лікар має право взяти у них відповідне письмове підтвердження.

  Перший Протокол до Конвенції про захист прав і основних свобод людини ст.2 Нікому не може бути відмовлено в праві на освіту.  Конвенція про права дитини ст.28.1 Держави -учасниці визначають право дитини на освіту, і з метою поступового досягнення цього права на підставі рівних можливостей вони, зокрема:... вводять безоплатну й обов'язкову початкову освіту. Загальна декларація прав людини: ст.26 1. Кожна людина має право на освіту. Початкова освіта повинна бути обов'язковою. Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права: ст.13 1. Держави, які беруть участь у цьому Пакті, визнають право кожної людини на освіту. 2. а) початкова освіта повинна бути обов'язкова: d) середня освіта повинна бути відкрита і зроблена доступною для всіх шляхом вжиття всіх необхідних заходів. Конвенція про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти: ст.11 .... вираження "дискримінація" охоплює всяке розходження, обмеження або перевагу за ознакою.....переконань....яке має на меті або наслідком знищення або порушення рівності відношення в галузі освіти, і зокрема: а. Закриття для будь-якої особи або групи осіб доступу до освіти будь якого ступеню або типу; Крім того, ряд законів захищає громадян України від дискримінації, пов'язаної з переконаннями або станом здоров'я. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобою: ст.14(1) здійснення прав і свобод гарантується без будь-якої дискримінації за ознакою...переконань....або інших обставин. Протокол №12 до конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: ст.1 1. Здійснення будь-якого передбаченого законом права забезпечується без дискримінації за будь-якою ознакою, наприклад за ознакою ....перконань...або за іншою ознакою. 2. Ніхто не може бути дискримінований будь-яким органом державної влади за будь-якою ознакою, наприклад за тими, які зазначено в пункті 1. Конвенція про права дитини: ст.2 1. Держави учасники..забезпечують усі....права...без будь-яких дискримінації, незалежно від стану її здоров'я.  ....

 Враховуючи вищевикладене,  у разі офіційної відмови  прийнятт дитини до школи з підстав відсутності щеплень - звертайтесь до суду.

 Окрім того, ст.13 ЗУ "Про загальну середню освіту" передбачено навчально-виховний процес за індивідуальною формою начання.

З повагою,Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?