Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Відпрацювання після закінчення ВНЗ

08.11.2012 17:44
Доброго дня! Мене цікавить питання про 3-річну обов`ёязкову практику. Справа в тому, що ВНЗ не надає місця для проходження стажування, а я, на жаль, не можу знайти роботу по спеціальності.
У ВНЗ мені сказали, що у випадку моєї неявки на роботі в установлений термін, я маю виплатити компенсацію у розмірі 55000 гривень.
Підскажіть, чи правомірні дії ВНЗ? Чи не перевищена сума компенсації, якщо за 5 років навчання складає 40000 грн. (я навчався на бюджеті)?
Якщо я не заключав контракт при поступленні у ВНЗ про обов`язкову відробку, то чи повинен я проходити цю відробку?
У випадку, якщо я не зможу знайти роботу, і ВНЗ не запропонує місце, чи можна знайти роботу на біржі праці?

Комментарии автора вопроса

09.11.2012 12:37
Дуже дякую за відповіді.Ответы юристов

0
фото
Off-line Стрыжак Евгений
юридическая компания
Днепропетровск
ответил 08.11.2012 23:09

статтею 56 Закону України "Про вищу освіту" від 17.01.2002 року гарантовано випускникам вищого навчального закладу, що їх працевлаштування повинно здійснюватись за направленням вищого навчального закладу, відповідно до угоди між замовником керівником навчального закладу та випускником. Таким чином, Закон України "Про вищу освіту" не містить умов про обов'язковість трирічного відпрацювання та відшкодування у встановленому порядку до державного бюджету вартості навчання.

Правовідносини, які є предметом позовних вимог, регламентуються діючим законодавством України, зокрема: Конституцією України, Законом України "Про освіту", Законом України "Про вищу освіту", Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 за N 992 "Про порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснювалась за державним замовленням".

Відповідно до ст. 53 Конституції України, держава забезпечує доступність та безоплатність вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

Рішенням Конституційного Суду України від 04.03.2004 року у справі №5-рп/2004 визначено, що безоплатність вищої освіти у державних і комунальних навчальних закладах необхідно розуміти, як можливість здобуття освіти у цих закладах без оплат, тобто без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги. Безоплатність вищої освіти означає, що громадянин має право здобути її відповідно до стандартів вищої освіти без внесення плати в державних і комунальних закладах на конкурсній основі в межах обсягу підготовки фахівців для загальносуспільних потреб (державне замовлення).

До того ж, ст. 8 Основного Закону України визначено, що Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. В той час як закони та інші нормативно-правові акти мають прийматися на основі Конституції і повинні відповідати їй. 

http://pravo-ks.com.ua – Юридическая компания «K&S partners».


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 08.11.2012 18:34

Згідно Указу Президента України від 16.05.1996 р. за №77/96, "особи, які навчаються за рахунок державних  коштів, укладають з адміністрацією вищого навчального закладу  угоду, за якою вони зобов'язуються після закінчення навчання та одержання відповідної кваліфікації працювати в державному секторі народного господарства не менше ніж три роки. У разі відмови  працювати в державному секторі народного господарства випускники відшкодовують в установленому порядку до державного бюджету повну вартість навчання."

Відповідно, якщо Ви такої угоди не підписували - то й про жодні виплати з Вашого боку мови йти не може. Отже, Вам не потрібно сплачувати ні 40 000 грн., ні 55 000.  


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 08.11.2012 17:50

Стосовно питання про відпрацювання, то це повотрібно читати договір про Ваш вступ у ВНЗ. А якщо Ви не знайдете роботи, то звісно Ви маєте право скористатися послугами Біржі.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua

Каталог документов


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?