Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Прекращение действия договора оренды земли

15.04.2015 16:40
Доброго дня!

Звертаюсь до Вас в надії на те, що Ви зможете допомогти вирішити нагальну проблему що склалась. Постараюсь дуже стисло пояснити ситуацію.
Мене звуть Любов. Я успадкувала після смерті батька земельну ділянку (пай). Довела спадщину та отримала Свідоцтво про право на спадщину за законом та Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
В договорі оренди землі, укладеному між моїм батьком та СВК в п.40 цього договору вказано, що перехід права власності на орендовану земельну ділянку до другої особи є підставою для розірвання договору , або зміни його умов.
Після оформлення у встановленому законом порядку права власності на успадковану мною земельну ділянку та отримання вищевказаних документів я звернулась до голови правління СВК з заявою про те, що договір, укладений між моїм батьком та СВК, вважаю розірваним та не маю бажання передавати свою земельну ділянку в оренду будь-кому і маю намір самостійно обробляти вказану земельну ділянку.
В моїй переписці з СВК голова правління визнавав мене власником і пропонував мені виділення рівнозначної земельної ділянки на іншому полі, так як належна мені земельна ділянка знаходиться в єдиному масиві і під’їзд до неї ускладнюватиме проведення СВК обробітку ґрунту суміжних земельних ділянок. Однак, згоди по цьому питанню ми не досягли.
В результаті, на сьогоднішній день мою земельну ділянку частково засіяли, не дивлячись на те, що я встановила точки меж своєї ділянки з метою інформування СВК про те, де саме знаходиться моя земельна ділянка.
Оскільки я не змогла знайти відповідного фахівця, а ті з ким радилась дають різні за змістом консультації прошу Вас дати роз’яснення чи можна вважати договір оренди землі ,укладений між моїм батьком та СВК розірваним?
Дуже надіюсь на Вашу допомогу!

З повагою, Любов.

г. ПолтаваОтветы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 15.04.2015 21:48
Договор, любой, разрывается либо доп.соглашением сторон договора о разрыве договора, либо судом по иску одной из сторон договора. Поскольку согласия Вы не достигли, у Вас один вариант - судебный способ защиты Ваших интересов.
0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр)
ответил 15.04.2015 17:35

Доброго дня! 

Є положення абз. 5 ч. 1 ст. 31 Закону про оренду землі. Згідно з цією нормою договір оренди припиняється, якщо в разі смерті фізичної особи – орендаря його спадкоємці відмовляються від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки. Відповідно, в разі відсутності їх відмови договір продовжує діяти.

Оскільки з вашого опису ситуації видно, що ви подали письмові заперечення проти виконання укладеного договору оренди, договір оренди у вашому випадку припиняється.

А відповідно застосовуються положення ст.34 ЗУ "Про оренду землі": у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.

Документом, що підтверджує повернення земельної ділянки орендодавцю після припинення договору оренди землі, є акт приймання-передачі.Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Лавриненко Мария
юрист
Харьков
ответил 15.04.2015 16:46

Напишите в СВК письмо о том, что умер ваш отец и на основании п.__ такого то Договора, переход права собственности на землю к Вам является основанием прекращения договора аренды.

Попросите в письме освободить арендатора освободить вашу землю в связи с тем, что вы не хотите сдавать в аренды.

Подождите ответа, если его не будет обратитесь с иском в суд об принудительном освобождении вашей земли.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?