Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Наследство на землю без кадастрового номера

09.01.2015 23:03

Відповідно до вищеозначеного листа Мінюсту №31-32 / 69 від 25 березня 2010, - оформлення кадастрового номера на земельну ділянку для видачі свідоцтва про право не спадщину на земельну ділянку – не потрібно.

Чинне законодавство не містить будь-яких вимог про необхідність включення кадастрового номера в спадкові документи, на відміну від, наприклад, укладення цивільно-правових договорів, які передбачають перехід права власності на ділянку (договори купівлі-продажу, дарування, міни тощо). Така позиція також поділяється Мін'юстом, що підтверджується його листом №31-32 / 69 від 25 березня 2010, і Державним агентством земельних ресурсів, про що свідчить Лист зазначеного органу №21824 / 17 / Д4829-10 від 23 листопада 2010 року. 

Подаю иск о признании незаконным действия нотариуса , а именно об отказе в выдаче свидетсльства о праве на наследство по закону на землю.

Как считаете какие могу быть еще правовые основания? Слышал  что на сьезде адвокатов региона в Днепропетровске в сентябре 2014, выступала судья ВСУ и говорила на эту тему.

НЕ знаю какие еще статьи использовать для доказательтсва того, что не нужно получать кадастровый номер на землю при наследовании.г. ДнепропетровскОтветы юристов

0
фото
Off-line Смитюх Валентин
юрист
Одесса
ответил 10.01.2015 13:39

По 377 ЦК 

это следует использовать так, что получив право на строение лицо получает право на землю, которое он в последующем обязан оформить. 

Не хотите- не оформляйте. Вы поведете клиента по замкнутому кругу, выход из которого один и он указан ниже


0
фото
Off-line Смитюх Валентин
юрист
Одесса
ответил 10.01.2015 13:34

земельный кодекс 79-1

я ниже привел аналогию.

дело не в том, что для наследования не нужен кадастровый номер, а в том, что без номера участка не существует и он НЕ может быть объектом гражданских прав, соответственно он не может быть унаследован. 

Признать право на него через суд так же не выйдет, т.к. Не на что признавать право в порядке наследования.

Обжаловать действия - уже комментировал.

Не нужно тратить время и деньги клиента - запускайте процедуру формирования участка, возможно параллельно с гражданским делом о признании права в порядке наследования.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 10.01.2015 12:21
этот ответ относится к Дышлевая Анастасия Коллега, изучайте НПА вместе с датами. Письмо - это не закон и не постановление, чтобы его отменять. Наследство принадлежит наследнику с момента открытия наследства и у него никто его не забирает. Кадастровый номер нужен для гос.регистрации с выдачей соответствующего документа.
0
фото
Off-line Дышлевая Анастасия
адвокат
Днепропетровск
ответил 10.01.2015 12:12
этот ответ относится к Бондарева Ольга

Кто нибудь тогда обьснит, где четко написано, что при наслледовании нужно получать кадастровый номер?

И каким образом тогда смотреть на эти разьяснения,

Відповідно листа ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ від  23.11.2010 р. N 21824/17/Д4829-10:

вимога щодо обов'язкового зазначення кадастрового номера земельної ділянки стосується виключно угод про перехід права власності на земельну ділянку чи житловий будинок або господарських будівель і споруд, що розташовані на такій земельній ділянці, і не розповсюджується на випадки спадкування.

Така позиція також поділяється Мін'юстом, що підтверджується його листом №31-32 / 69 від 25 березня 2010, 


Лист – носить виключно інформаційний характер, та не встановлює норм права, з чим я можу погодитися, але казати, про те, що ЛИСТ не містить роз’яснення застосування  норм закону не можна»! ПРИСЛАЛ ОТВЕТ НА АДВОКАТСКИЙ ЗАПРОС - МИНИСТР ЮСТИЦИИ УКРАИНЫ - НО!

Міністерство юстиції  НЕ звернулося у встановленому порядку  до керівників центральних органів виконавчої влади з вимогою щодо скасування виявлених у процесі перевірок незареєстрованих, нормативно-правових актів та листів, або таких, що суперечать законодавству України, або встановляють нові норми права. ОСКІЛЬКИ лист  Мінюсту №31-32 / 69 від 25 березня 2010 не було скасовано / відкликано, та не було надано в публічному доступі нового ЛИСТА АБО НАКАЗУ, який би скасував  це лист – тому вважаю, викладені норми в ЛИСТІ - законними.

Окрім цього проходження стадії реєстрації в Міністерстві Юстиції України - ЛИСТА Міністерства Юстиції №31-32 / 69 від 25 березня 2010 року   - саме каже про те, що ЛИСТ не суперечить чинному   законодавству України,  а у разі, якщо Міністерство Юстиції зареєструвало лист який по суті встановлює нові правові норми, порушуючи наявні, то відповідальна особа за аналіз цього ЛИСТА на відповідність до чинного законодавства повинна бути притягнута до  відповідальності, оскільки внаслідок цього були порушені мої права, та права тисяч інших осіб.


Відповідно до пункту б,  статті 126 ЗК України, свідоцтво про право на спадщину є документом, що посвідчує право на земельну ділянку.

Відповідно до статті 377 ЦК України:

1. До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності, право користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

То есть если у умершей матери были условия использования одни, а теперь они изменились - в части необходимости поулчить кадастровый номер - тогда это нарушение имущественных прав.

 
0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 10.01.2015 12:03
С 2013 года нотариусы при выдаче свидетельств вносят данные в реестр и выдают вытяг. Обязательной графой является кадастровый номер. Компьютерная программа без ввода всех данных просто не печатает вытяг. Закон "Про реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" : державна реєстрація права на землю базується на кадастровому номері. И чем виноват нотариус?
0
фото
Off-line Смитюх Валентин
юрист
Одесса
ответил 10.01.2015 00:17

Имхо: судиться с нотариусом бессмысленно. В результате Вы может быть докажете, что нотариус был неправ, но он повторно откажет Вам. 

Также, согласно земельного кодекса земельного участка не существует до момента его формирования, а это и есть регистрация в ДЗК с присвоением номера.

нотариус прав - он не может удостоверить право на несуществующий объект недвижимости.

по аналогии со строением это как самострой на который нет ни одного документа - фактически он есть а юридически его не существует - так и тут.

простите за знаки препинания-пишу с МОБ устройства.


0
фото
Off-line Дышлевая Анастасия
адвокат
Днепропетровск
ответил 09.01.2015 23:23
этот ответ относится к Цихмистро Елена

Клієнт бажає заради принципу судитися, я не проти, цікаво ж чим це закінчиться. Хоча тут жоден суддя навіть якщо ти правий не піде проти системи - хіба що Верхвовний чи Вищий спецсуд.


0
фото
Off-line Дышлевая Анастасия
адвокат
Днепропетровск
ответил 09.01.2015 23:20
этот ответ относится к Максимик Михайло Петрович

На якій підставі, не бачу підстави для звернення. Мені здається суд може відмовити посилаючись, що немає перепон у оформенні спадщини. ЧИ я помилюся?


0
фото
Off-line Цихмистро Елена
юрист
Киев
ответил 09.01.2015 23:19

Ни один нотариус не оформит Вам наследство без кадастрового номера.  Мы два года назад оформляли кадастровый номер по документам умершего на его имя, это гораздо проще, чем судебные тяжбы.

И еще, выдержка из письма № 31-32/69 от 25.03.2010 г., - "Враховуючи зазначене, а також положення статті 377 Цивільного кодексу України ( 435-15 ), якими передбачено, що розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків), вважаємо, що відсутність кадастрового номера земельної ділянки не може бути підставою відмови у видачі нотаріусами свідоцтв про право на спадщину на вищевказані об'єкти нерухомого майна та у посвідченні заповітів."

Т.е. тут идет речь только о "житловий будинок, будівлю або споруду", но не о зем. участке.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 09.01.2015 23:07

А не простіше у такому випадку подати позов про визнання права власності на землю в порядку спадкування?Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?