Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Положен ли больничный лист?

06.01.2015 05:20
Жена находится на лечении. На стационаре. В то же время находится в декретном отпуске по уходу за ребенком (6 месяцев ребенку). Положен ли мне, её мужу, больничный лист по уходу за ребенком? И оплачивается ли он? Или выдается только справка?
г. Кировоград



Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 06.01.2015 09:31

Доброго дня! Якщо жінка перебуває на лікарняному одна, тобто лише вона хворіє, а дитина залишилась з Вами вдома, і саме ви за неї здійснюєте догляд, тоді ви маєте право на лікарняний, і на оплату цього лікарняного на роботі.

п.п.4 п. 1 ст. 22 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 77

1. Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

4) догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років а надається застрахованій особі, яка здійснює догляд за дитиною, з першого дня за весь період захворювання в порядку та розмірах, встановлених цим Законом.

Отже, Вам необхідно звернутися до лікарні з запитом про видачу лікарняного на час, коли ви здійснюєте догляд за дитиною (цей час повинен співпадати з часом, коли у жінки буде лікарняний). Далі надайте ваш лікарняний по догляду за дитиною і лікарняний жінки работодавцю, і на підставі лікарняного по догляду вам буде оплачено дні відсутності на роботі в звязку з доглядом за дитиною.



Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
ЗАЩИТА В УГОЛОВНОМ ДЕЛЕ
https://www.freelawyer.ua/user/418
www.freelawyer.ua
Ваш юрист
https://www.freelawyer.ua/user/86974
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
Костромина Виктория
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009092178605
www.facebook.com
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридична компанія HOLGROUP
http://holgroup.com.ua/
holgroup.com.ua
Держпродспоживслужба
https://www.freelawyer.ua/user/119454
www.freelawyer.ua
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?