Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Чи маю право на будинок

20.12.2014 13:41

Якщо рідна сестра тата приватизувала будинок після смерті мого діда(тобто він був власником будинку) чи маю я  право на половину будинку, якщо приписана в ньому?


г. Луцк

Комментарии автора вопроса

20.12.2014 17:12      комментарий относится к Жорова Наталія
Дякую.Дуже вдячна за консультацію.

20.12.2014 16:56      комментарий относится к Жорова Наталія
Ви порадили взяти документи, а які саме?

20.12.2014 16:55      комментарий относится к Жорова Наталія
а можливо що після смерті діда право власності на будинок перейшло до його жінки(моєї бабусі), тоді баба відмовила від будинку і його приватизувала тітка, чи вона могла приватизувати його лише зі згоди баби?

20.12.2014 16:39      комментарий относится к Жорова Наталія
А якщо заповіту не було?Просто нас в сімї троє дітей, я найстарша і досі приписана в старому будинку(в тому що приватизувала тітка)і так приватизація здійснювалась без нашої участі(нас не повідомили) то можливо мені виграти суд(якщо до нього дійде)

20.12.2014 13:51      комментарий относится к Александр Викторович
Так дід був власником, але приватизувала не моя сестра а моя рідна тітка(сестра мого тата, який теж помер)Ответы юристов

0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 20.12.2014 17:03

У вашому запитання уже присутні суперечності. Якщо дід був ВЛАСНИКОМ, то квартиру приватизувати не можливо, тому що приватизація - це відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності у власність фізичних чи юридичних осіб.

Якщо дід був власником, то після його смерті (за умови, що не було заповіту) спадкоємцями стали його діти: тітка та тато. А оскільки ваш тато помер, то його часту спадкують його діти.

Якщо був заповіт — то потрібно дивитися умови заповіту.

Якщо дід — не був власником будинку, а після його смерті тітка здійснила процедуру приватизації — вам варто перевірити, чи зареєстровані ви іще в тому будинку і чи не виписали вас із будинку якимось рішенням суду. Якщо ж приватизація здійснювалась після смерті діда і без вашої участі ( якщо ви були зареєстровані у цьому будинку) — вам потрібно буде оскаржувати рішення про приватизацію, повертати усе у попередній стан і потім разом з тіткою здійснювати приватизацію.

Моя вам порада: візьміть всі документи, що у вас наявні і сходіть до адвокати чи юриста за консультацією, тому що без вивчення документів та з'ясування наведених вище обставин, відповіді вам ніхто не надасть.

У попередньому пості вами зазначено, що дід був власником, відповідно ваша тітка здійснила не приватизацію, а оформлення спадщини (приватизувати майно, що перебуває у приватній владності, не можливо).

Якщо не було заповіту, то спадкоємцями стали ваша бабка, тітка та діти вашого батька (всі, незалежно від того, старший, менший прописаний, виписаний).

Той, хто був прописаний із спадкодавцем за однією адресою - прийняв спадщину і йому можна в будь-який час (але не раніше 6 місяців після смерті спадкодавця) оформити документи у нотаріуса.

Той, хто не був прописаний, повинен у 6-місячний строк після смерті подати заяву про прийняття спадщин (якщо пропустили, цей строк можна поновити, але через суд).

Цілком можливо, що ваша тітка оформила спадщину на свою частку спадкового майна, а вам для оформлення вашої частки спадкового майна необхідно звернутися до нотаріуса, і вам видадуть ваше свідоцтво, що і буде документом про право власності. (ваші брат/сестра в такому випадку залишаться без цієї спадщини, тому що заяву про прийняття вони не писали, але якщо причини пропуску були поважні можуть звернутися із заявою про поновлення).

Без документів і чіткого розуміння ситуації надати вам конкретну відповідь на поставлене питання не можливо, тому що варіантів багато. 


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 20.12.2014 14:56

Приватизуються будинки на всіх прописаних.  Власний будинок діда перейшов у спадщину дітям діда: Вашому батьку та тітці. Якщо Ваш батько помер раніше за діда, тоді доля батька у спадщині перейшла до Вас. Право на спадщину оформлюється у місцевого нотаріуса. Спадкоємець, який проживав разом з померлим до самої смерті, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо не заявив нотаріусу про свою відмову від спадщини.  


0
фото
Off-line Жорова Наталія
юридическая компания
Киев
ответил 20.12.2014 14:24
ответ исправлен 20.12.2014 14:27

У вашому запитанні  присутні суперечності. Якщо дід був ВЛАСНИКОМ, то квартиру приватизувати не можливо, тому що приватизація - це відчуження майна, що перебуває у державній або комунальній власності у власність фізичних чи юридичних осіб.

Якщо дід був власником, то після його смерті (за умови, що не було заповіту) спадкоємцями стали його діти: тітка та тато. А оскільки ваш тато помер, то його часту спадкують його діти.

Якщо був заповіт — то потрібно дивитися умови заповіту.

Якщо дід — не був власником будинку, а після його смерті тітка здійснила процедуру приватизації — вам варто перевірити, чи зареєстровані ви іще в тому будинку і чи не виписали вас із будинку якимось рішенням суду. Якщо ж приватизація здійснювалась після смерті діда і без вашої участі ( якщо ви були зареєстровані у цьому будинку) — вам потрібно буде оскаржувати рішення про приватизацію, доводити, що ви були зареєстровані у будинку, там проживали, тощо  повертати усе у попередній стан і потім разом з тіткою здійснювати приватизацію.

Моя вам порада: візьміть всі документи, що у вас наявні і сходіть до адвокати чи юриста за консультацією, тому що без вивчення документів та з'ясування наведених вище обставин, відповіді вам ніхто не надасть.


0
фото
Off-line Александр Викторович
адвокат
Харьков
ответил 20.12.2014 13:45

Дед был собственником и Ваша сестра вступила в права наследства?Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?