Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Договор с Жэком

19.12.2014 13:56

 Здравствуйте! Доброго времени дня. Я Осипова Елена,г. Киев. ул. Брюллова. д.1-а от имени жильцов нашего дома хочу обратиться за консультацией. Жильцами дома был получен договор про "Предоставление жилищно-коммунальных услуг". Практически во всех договорах, которые были получены жильцами не верно указано,какими являются квартиры- однокомнатная- указана двукомнатной. коммуналка-однокомнатной. двухкомнатная -трехкомнатной...  Наш дом с 1958 года ни разу не ремонтировался- дважды были составлены сметы, но ни разу не  было ремонта- находится почти  в аварийном состоянии- прогнившая крыша и трубы подвал, в котором течет вода. открытые люки в парадном в которые могут провалиться дети и пожилые люди... на призыв выполнить работу- работник Жэка отвечает- подпишите договор- тогда выполним! Сейчас на парадном висит объявлене. что жильцам, не подписавшим договор. не будут выдаваться Ф3, а также не будут приниматься заявки на обслуживание.  Мы обращаемся к Вам с вопросом -как нам правильно составить заявление, в какие инстанции его отправить, чтобы Жэк сначала устранил очаги аварийных ситуаций, в нашем доме. Это наш единственный шанс быть услышеными Жэком. Дом принадлежит Железной дороге  В договоре указано: Виконавец- Державне териториально-галузеве об,еднання "Пивденно-Захидна зализныця" вул. Лисенка,65


г. Киев

Комментарии автора вопроса

19.12.2014 13:56
Компетентному юристуВозможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Ткачук Валерія
юрист
Киев
ответил 20.12.2014 15:19

Я б підійшла до вирішення цього питання таким чином:

1. Договір не може виникати всупереч волі сторін, а відтак вона має бути лише виявом взаємної згоди.

2.Свобода договору визнається однією з фундаментальних засад правового регулювання договірних відносин,  про що красномовно свідчить ст. 3 нового ЦК. Її сутність випливає, перш за все, зі змісту статей 6 та 627 ЦК. Їх аналіз дає підстави стверджувати, що у договірній сфері особа має право вільно, на свій розсуд та з урахуванням своїх інтересів вирішувати наступні пи­тання. 

По-перше, вона вільна у вирішенні питання про вступ у дого­вірні відносини (укладення договору). В умовах ринкової еконо­міки розв’язання питання про те, вступати чи ні у договірні відносини (укладати або не укладати договір) є, за загальним правилом, преро­гативою кожної особи.

По-друге, при позитивному вирішенні особою питання щодо всту­пу в договірні відносини, враховуючи існування в сучасних умовах конкурентного середовища, вона вільна у виборі собі контрагента (іншої сторони у договорі).

По-третє, сторони вільні у виборі виду договору. Вони мають право укладати не тільки договори, передбачені ЦК та іншими ак­тами цивільного законодавства , а й ті, які не передбачені ними, за умови відповідності їх загальним за­садам цивільного законодавства. 

По-четверте, сторони вільні у визначенні умов договору, сукуп­ність яких складає його зміст. У відповідності зі ст. 628 ЦК зміст до­говору становлять, перш за все, умови, визначені на розсуд сторін і погоджені ними. Хоча умови договору можуть бути і обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Отже, зазвичай, ЖЕКи пропонують нам типову форму договору про надання комунальних послуг.  Але вони забувають про те, що свободи не може бути без рівності, що це дві взаємопов’язані особливості права, і відповідно правового договору. Також ЖЕКи страждають на амнезію, коли мова йде про те, що це мають бути дійсно послуги, а споживачами цих послуг є мешканці. Ніхто не стане заперечувати про те, що хочется сплачувати за якісні послуги, а не просто за їх перелік. Виникає питання - як можна надавати якісні послуги на РУЇНАХ, про які Ви написали?

Як правильно спілкуватися з виконавцем послуг:

У споживача житлово-комунальних послуг є значний арсенал можливостей для реалізації своїх прав та інтересів.

По-перше, це право споживача на складення актів-претензій стосовно якості послуг. На підставі цих актів виконавець зобов’язаний здійснити перерахунок за ненадані або надані не в повному обсязі послуги.

По-друге, це право споживача звертатися з інформаційним запитом і отримувати всю інформацію, яка стосується житлово-комунальних послуг. Більше того, за необгрунтоване ненадання інформації чиновниками законодавством передбачено кримінальну відповідальність.

По-третє, це право звертатися, або точніше, скаржитися у різні інстанції – від тієї, що стоїть вище над виконавцем послуги, до вищих посадових осіб держави.

По-четверте, це право відновлювати справедливість в “останній” інстанції – звертатися з позовами до судових органів.

Як скласти акт-претензію 

Відповідно до статті 18 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види і показники порушень.

Представник виконавця зобов’язаний прийти на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором, зазвичай він складає 2 робочих дні. Якщо представник виконавця проігнорує таке “запрошення”, тоді Ви можете самостійно скласти акт-претензію, підписати який мають не менше, ніж два споживачі.

На підставі даного акта Ви складаєте заяву про усунення недоліків у наданні послуги, про перерахунок або відшкодування заподіяного збитку і надсилаєте свій лист разом із актом (або його копією) до відповідної установи.

Результатом розгляду акта має бути, як правило, перерахунок суми платежів з дати його складення. Якщо виконавець послуги не задовольнить Ваших вимог, то з актами Ви маєте реальну можливість захистити власні інтереси.

Важливість використання споживачем такого могутнього інструменту, як акт-претензія, важко переоцінити – багато споживачів вимушені були сплачувати, у тому числі і в судовому порядку, величезні суми за неотримані послуги лише через те, що вони вчасно не склали відповідних документів.


0
фото
Off-line Шубик Игорь Юрьевич
юрист
Днепропетровск
ответил 19.12.2014 19:25

Добрий вечір.

Відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Для виникнення таких відносин необхідно укласти письмовий договір про надання житлово-комунальних послуг. Таким чином, за відсутності письмового договору про надання житлово-комунальних послуг ви не вправі вимагати від виконавця надання вам вказаних послуг.

Буду радй подальшій співпраці з вами.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?