Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Переплата соц выплат

04.12.2014 19:36
Анна

С июля месяца прекратили все выплаты по уходу за ребенком до 3х лет, но мне 5 месяцев выплачивали по 130 гривен, а теперь соц служба требует вернуть 800 гривен. Скажите, пожалуйста, кто виноват, что я получала эти деньги и должна ли я их возвращать? Спасибо заранее!


г. Харьков



Ответы юристов

0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 07.12.2014 11:50
ответ исправлен 07.12.2014 11:51

К абсолютно верному ответу Сергея добавлю только несколько моментов:

1) На сегодняшний день существует уже устоявшаяся судебная практика (на уровне Верховного суда Украины) по Вашей проблеме (файл приложен):

"Оскільки судами не встановлено факту недобросовісного набуття ОСОБА_12 отриманих коштів у розмірі 123 649 грн 48 коп., які є пенсійною виплатою, призначеною йому Управлінням ПФУ, як не встановлено й наявності рахункової помилки, то відповідно достатті 1215 ЦК України поверненню зазначена сума не підлягає."

2) Решение Верховного суда Украины является в данном случае обязательнім и для "соц службы" - ст.360-7 Гражданского процессуального кодекса Украины:

"Стаття 3607. Обов'язковість судових рішень Верховного Суду України

1. Рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України."



0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 05.12.2014 12:30

Доброго дня! Вини вашої в переплаті немає, ви є добросовісним набувачем, і на вимоги працівників УПСЗ (бажано отримати виключно письмову вимогу) і відповідати письмово:

ст.1215 ЦК України передбачає: Не підлягає поверненню безпідставно набуті:

1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача;



Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Свобода закона
https://www.freelawyer.ua/user/26044
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
Держпродспоживслужба
https://www.freelawyer.ua/user/119454
www.freelawyer.ua
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
Ваш юрист
https://www.freelawyer.ua/user/86974
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?