Платная консультация
Платная консультация быстрее и эффективнее

Бесплатная консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов

Украина

Земельное право

15.09.2013 02:03

В 1997 году при разделе колхозной земли мне, как и другим работникам колхоза, полагался земельный пай 3,9 га. Но так как я отсутствовал при этой процедуре по причине (смена места жительства), я не оформил свидетельство на земельный пай. Имея достаточный стаж работы в колхозе, могу ли я сейчас (спустя 15 лет) оформить документы на этот земельный пай и что для этого необходимо. Заранее благодарен.

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Шутяк Софія
юридическая компания
Львов
ответил 15.09.2013 23:24

Добрий день, право на земельну частку пай отримали члени колгоспів, які були внесені у список, який додавався до Державного акту про передачу земельноъїділянки з колгоспу в селянські спілки.Це загальне правило. Якщо Вам вдасться довести, що ви на цей час були членом колгоспу (слід зробити запит в архів, витребувати статут колгоспу, список членів, сам акт передачі), а вас не включили у список, то можете подавати такий позов.

Якщо мове йде про Львівську область, то тут були свої особливості. Тут треба піднімати з архіву проект роздержавлення земель селянської спілки, в яку був реорганізований колгосп і дивитись, чи ви є у списках. Якщо є, то йти за сертифікатом в районну адмінстрацію і потім міняти його на ДА. Якщо не має, то подавати позов в суд про внесення вас у список, якщо є підстави. Судова практика з цих питань є дуже велика. Взнавайте. Якщо доведете що Ви мали право, то земля теж знайдеться.

Дивіться Закон України "Про порядок виділення в натурів (на місцевості) земельниж ділянок власникам земельних часток (паїв)"З повагою, Софія Шутяк
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 15.09.2013 11:07

Думаю, що ваші шанси - мізерні. Питання в тому, чи була Вам фактично виділена земля? Якщо була, то можна ще спробувати...  Якщо ні, то належну Вам частку вже давно розпаювали і люди отримали Державні акти на право власності на землю. Ні колгоспу, ні його правонаступника вже, очевидно, нема. З ким судитись?Nebulonis.com
Поделись этим вопросом с друзьями:
VIІ Зимовий Форум ААУ

VIІ Зимовий Форум ААУКатегории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?