Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Визначення складу злочину начальника ДМС. Паспорт за 170 грн.

06.11.2014 12:56

Пишу заяву про вчинення злочину начальником ДМС. На руках рішення суду яким визнано протиправними дії ДМС щодо вимоги сплати 120 грн і 87 грн, зобовязано ДМС повторно розглянути питання щоо оформлення і видачі мені паспортана підставі поданих мною документів.

ОСь рішення http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/38398314

 

Подав повторно, через аж 3,5 місяці вони відписались (див додаток). Відмовлено у видачі.

 

Так ось, начальник вчинив такими діями злочин передбачений ст382 кк, також думаю і  що вчинив злочин по ст365 (перевищення службовим становищем, адже вона не мала права відмовляти тому що в законі і в положені, та рішенні суду  чітко передбачено підстави відмови і кошти які платяться за оформлення паспорта.

Поможіть зі складом злочину.

По ст.382

 Об’єктивна сторона невиконання (ухилення від вико­нання) рішення ухвали, суду

 Суб’єкт спеціальний - начальник ДМС.

Субєктивна сторона - прямий умисел? Як краще розписати цей прямий умисел?

Об'єктом злочину є порядок діяльності суду як органу правосуддя, що передбачає точне і своєчасне виконання його рішень.

 

Допоможіть у визначенні складу злочину вчиненого начальником ДМС яка відмовила оформити і видати паспорт


Файл дмс2.JPG

Комментарии автора вопроса

14.11.2014 09:21      комментарий относится к Пацула Василь
http://reyestr.court.gov.ua/Review/38278299 ось так відмовляють (викручуются с*кі)
"ст. 162 КАС України визначено повноваження суду при вирішенні справи, зокрема ч. 2 вказаної статті передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії. Таку постанову суд приймає у справах, в яких позивач оскаржує протиправну бездіяльність відповідача. При цьому, суд повинен зазначити, яку саме дію повинен вчинити відповідач, але не може втручатися в його компетенцію, тому що суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень."
---
До речі там ще йдеться про 369 Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі КК

06.11.2014 15:31      комментарий относится к Пацула Василь
1. В рішенні визнано що 120 і 87 грн платежі незаконні. а ДМС далі їх просить. В цьому хіба ДМС виконала рішення?
2. Не можна так формолювати було. Тому що документи першого разу взагалі не прийняли. Тому й ставилось питання так як ставилось, хоча і в більш розширеному вигляді. Начальниця ДМС порушила все і закон, і постанову. Тому що немає таких підстав для відмови як не подання 120 і 87 грн.
Якщо ви читали Зозулю (судове рішення моє) то мали би побачити що він відмовив мені у ряді вимог, вимоги звучали юридично правильно, як на мене, ось вони:

1. Визнати дії Відповідача неправомірними щодо вимоги надання квитанцій по сплаті платних послуг, яких ПІБ(РНОКПП ) не замовляв, не отримував та не мав намірів щодо отримання таких платних послуг з переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби затвердженого ПКМУ №795 від 04.06.2007;
2. Визнати дії Відповідача неправомірними щодо вимоги надання квитанцій по сплаті 120 грн. за "бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон";
3. Визнати дії Відповідача неправомірними щодо відмови в оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон на підставі поданих ПІБ (РНОКПП ) документів;]
4. Зобов’язати Відповідача прийняти документи у ПІБ(РНОКПП ), для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зазначених в абз. 1-6 пункту 10 Правил затверджених Постановою КМУ №231 від 31.03.1995 року;
5. Зобов’язати Відповідача утриматись від вимог щодо замовлення платних послуг, з переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби затверджених Постановою КМУ №795 від 04.06.2007 року;
6. Зобов’язати Відповідача утриматись від вимог щодо сплати 120 грн. за "бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон" та надання відповідної квитанції додатково до переліку документів для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
7. Зобов’язати Відповідача оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон ПІБ(РНОКПП ) на підставі поданих документів зазначених в абз. 1-6 пункту 10 Правил затверджених Постановою КМУ №231 від 31.03.1995 року;
8. Зобов’язати Відповідача прийняти рішення щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон ПІБ (РНОКПП ) відповідно до вимог Наказу МВС №1603 від 21.12.2004 року та у строк визначений Правилами затвердженими Постановою КМУ №231 від 31.03.1995 року;


Як порадите далі діяти? Знову подавати в адмін суду і вже просити зобовязати видати паспорт?

06.11.2014 15:23      комментарий относится к Бітківський Володимир
А що саме сумнівного в кваліфікації по 365?
Те що я викладу це одне, а те що слідчі у нас доволі таки мляві до роботи це інше, тому і потрібно, як мінімум, доказати саме слідчому що тут є склад злочину.Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Пацула Василь
адвокат
Тернополь
ответил 12.11.2014 10:33

До речі, не забувайте про значно пропущений термін розгляду Вашої заяви (3,5 місяці). Легше буде притягнути до відповідальності саме за це порушення.


0
фото
Off-line Пацула Василь
адвокат
Тернополь
ответил 12.11.2014 10:31

Суд визнав протиправними дії відповідача, а відповідач далі вчинив аналогічні протиправні дії (знову вимагає квитанцій). Тут справді більше схоже на те, що відповідач мав би нести дисциплінарну відповідальність за наслідками перевірки своєї діяльності. 

Я повторюсь, що ДМС формально виконала рішення суду, але повторно поступила незаконно, вимагаючи квитанцій. Тому, все-таки, наполягав би на тому, щоб зобовязати ДМС видати паспорт на підставі доданих до заяви і конкретно перелічених в позові документів. Не впевнений що і так доб"єтесь позитивного результату, просто цікаво, як викрутиться суд і відповідач в такій ситуації. Можуть взагалі не відкрити провадження, пославшись на те, що аналогічний спір вже розглядався судом. І тут потрібна буде апеляція, бо оскаржувати Ви вже будете іншу відмову і буде інший предмет позову. Удачі!


0
фото
Off-line Пацула Василь
адвокат
Тернополь
ответил 06.11.2014 15:12
ответ исправлен 06.11.2014 15:31

Проблема в тому, що в нашій державі ніхто не хоче виконувати Закон, а всяко намагається його обійти або виконати формально. Так, у Вашому випадку, начальник ДМС вважає, що формально він виконав рішення суду  (повторно розглянув подану Вами заяву з додатками). А яке рішення прийняв, то це вже діло десяте. 

Хотільсь би побачити, як були сформульовані Ваші позовні вимоги. бо в рішенні суду вони повністю не наведені.

Я б сформулював таким чином:

1 Визнати протиправною відмову ДМС у видачі закордонного паспорта на підставі поданих позивачем документів, а саме .. (і перелік документів).  

2. Зобовязати ДМС видати позивачу закордонний паспорт на підставі отриманої заяви від ___ ____ та доданих до неї документів.

Може так вдалося би пробити непробивну бюрократію.

Стосовно притягнення до кримінальної відповідальності начальника ДМС за невиконання рішення суду, то він його формально виконав. Тому з таким рішенням суду виходить зачароване коло.  

А що стосується невтручання суду в дискреційні повноваження органу державної влади, то тут слід розуміти це таким чином, що суд не може самостійно видати закордонний паспорт, але цілком може зобовязати його видати.   Але ніхто не хоче брати на себе відповідальність за виконання Закону та створювати прецедент безоплатної видачі паспортів, бо багато хто тоді залишиться без свого незаконного заробітку.


0
фото
Off-line Бітківський Володимир
адвокат
Киев
ответил 06.11.2014 14:22

Питання про наявність або відсутність складузлочину  вирішуватиметься на досудовому слідстві, Вам раджу написати Заяву про вчинення кримінального правопорушення, описати все те як ви бачите. Я сумніваюся в тому, що тут буде кваліфікаціяч злочину ще і за ст. 365 КК, скоріш за ьвсе тут буде адмінвідповідальність.


0
фото
Off-line Назаренко Александр
адвокат
Киев
ответил 06.11.2014 14:09
Прямий умисел: "Достовірно знаючи про наявність судового рішення, яке набрало чинності (вступило в законну силу), однак умисно його ігнорував, не виконував і не виконує до даного часу". Приблизно так.

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?