Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Прогноз результата

31.10.2014 11:17
27.10.2014 Окружним адміністративним судом м. Києва оримано адміністративний позов про визнання неправомірною бездіяльність Президента України щодо звільнення військовослужбовців строкової служби що вислужили встановлені строки і шестимісячний строк перевищення служби яких сплинув.
Кого захистить суд - Президента чи права громадян?

Окружний адміністративний суд
міста Києва

Позивач:
Місце реєстрації:
Місце знаходження: Військова частина А-2215 “БАТЗ”, м. Бориспіль-2,
Київська обл., 08302

Відповідач: Президент України
вул. Банкова, 11, м. Київ, 01220

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ
про визнання неправомірною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії

Я, ________________ з 24 квітня 2013 року проходжу строкову військову службу у Збройних Силах України.
А тому, враховуючи мій майновий стан, ПРОШУ звільнити мене від сплати судового збору в порядку частини 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір”

По суті.
За частиною 5 статті 2 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” (надалі – Закону) строкову військову службу громадяни проходять з метою здобуття військово-облікової спеціальності, набуття практичних навичок і умінь для збройного захисту Вітчизни.
Частиною 1 статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” (надалі – Закону) строк проходження строкової військової служби встановлено – до 12 місяців.
На час спливу визначеного Законом строку строкової військової служби, проходжу її у військовій частині А-2215.
Пунктом а) частини 2 статті 26 Закону встановлено, що звільнення зі служби військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки служби проводиться на підставі Указу Президента України.
Відповідний Указ №562/2013 про звільнення в запас військовослужбовців у 2014 році був виданий Президентом України 14.10.2013 року.
Натомість, 18.03.2014 набрав чинності Указ виконуючого обов’язки Президента України “Про часткову мобілізацію”, яка триватиме 45 діб. У подальшому, Президентом України періодично видавалися подібні укази про мобілізацію, що кожен раз тривала 45 діб. Тобто, за статтею 1 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” в Україні періодично встановлювася особливий період, який за цим Законом охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період. А тому, 23 квітня 2014 року я не був звільнений у запас зі Збройних Сил України з підстав застосування відповідачем частини 8 статті 23 Закону “Про військовий обов’язок та військову службу”, яка встановлює, що у разі настання особливого періоду для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, військова служба продовжується понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації.

При цьому, частиною 4 статті 26 Закону встановлено, що у разі потреби військовослужбовці строкової військової служби, які вислужили встановлені строки, можуть бути за рішенням Президента України затримані на службі на строк до шести місяців.
А за статтею 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Фактично, сукупністю вимог Конституції України та зазначених законів встановлено:
– обов’язок Президента України діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
– чіткий термін строкової служби;
– строк, до якого служба може бути продовжена;
– обов’язок Президента України видати указ про звільнення військовослужбовців строкової служби (демобілізацію).

Тобто, на виконання сукупності вимог частини 1 статті 23, частини 4 статті 26 Закону, частини 8 статті 23 Закону “Про військовий обов’язок та військову службу” Президент України повинен був видати відповідний указ про оголошення демобілізації військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки з урахування того, що строк затримки їх на службі не повинен перевищувати шести місяців.
На цей час наявна незаконна, тобто така, що не відповідає сукупності вимог частини 1 статті 23, частин 2, 4 статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” бездіяльність Президента України, що зумовлена вибірковістю застосування ним вимог законодавства.

Враховуючи відсутність прав військовослужбовців строкової служби на здобуття освіти, відпустку, вільний час, відпочинок (вихідні дні), вільне пересування, достойне грошове забезпечення та таке інше, за бездіяльністю Президента України – Верховного Головнокомандувача ЗСУ утворене безстрокове рекрутство-військове кріпацтво, безстрокове обмеження моєї волі та не виконується його обов’язок щодо гарантування, утвердження і забезпечення прав і свобод людини і громадянина визначений статтями 102 та 3 Конституції України. Фактично, ГАРАНТ вирішив, що має право безстроково, на невизначений термін обмежувати волю деяких категорій громадян.
Така бездіяльність Президента України, неспроможність та бездіяльність його як Верховного Головнокомандувача щодо вчасності та якості проведення призову на строкову військову службу призводить не тільки до порушення військової дисципліни зазначеної категорії військовослужбовців, а ї до обурення їх родичів та подальшої дестабілізації суспільства і має бути предметом розгляду у окремому кримінальному провадженні. Як відомо, далеко не всі громадяни кому положено призвані для проходження такої служби, бо зрозуміло, що кожен буде уникати безстрокового обмеження його волі.
На підставі зазначеного, з метою припинення вибірковості застосування законодавства, у відповідності до вимог статті 19 Конституції України, вимог Кодексу адміністративного судочинства України
ПРОШУ:
1. Довівши у реальності незалежність судової влади України, застосування судом принципу верховенства, та принципу законності, а не сумнівної “суб’єктивної-політичної” доцільності забезпечити моє право оскаржувати бездіяльність Президента України.
2. Визнати незаконною, тобто такою що порушує сукупність вимог частини 1 статті 23, частини 4 статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” бездіяльність Президента України щодо військовослужбовців строкової військової служби, строк служби яких перевищив додаткові шість місяців до встановленого Законом.
3. Зобов’язати Президента України винести указ про звільнення (демобілізацію) військовослужбовців строкової служби, у яких сплив (спливає) шестимісячний строк перевишення встановленого частиною 1 статті 23 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” строку служби.
4. Постанову суду призначити до негайного виконання.
5. Справу розглядати за відсутністю позивача.

Додатки:
1. Копія сторінок 1-3 військового квитка.
2. Копія позовної заяви відповідачу.

Позивач ____________________
“____” _________ 2014 року

г. КиевОтветы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 02.11.2014 08:49
Не написано то, что должно быть написано, зато написано много ненужного и неуместного в таких документах как исковые заявления в суд. Это больше похоже на популистские речи. На вскидку видно несколько законных оснований не только отказать в иске, но даже не принимать иск к рассмотрению.
0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 31.10.2014 14:51

Судова справа є безперспективною. 

Крім того, позовні вимоги викладені некоректно.


0
фото
Off-line Красницкая Яна
адвокат
Кременчуг
ответил 31.10.2014 14:26

Кодекс административного судопроизводства не предусматривает колективных исков, только конкретно взятый военослужащий может обратиться в суд с иском если считает что его права нарушены. Исходя из этого предполагаю что Ваш иск неудоволетворим в рамках именно таких исковых требований, просите только в отношении себя. Удачи Вам


0
фото
Off-line Иваненко Мария
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 31.10.2014 12:12

А Позивач один или все срочники Вашей части? Действительно, мы не судьи Админ.суда и не ясновидящие:) прогнозы делать не умеем. Есть буква закона и ее надо придерживатся. Подключите к Вашей проблеме средства массовой информации, если Вас много. Обратитесь к новоиспеченным депутатам с просьбой помочь.


0
фото
Off-line Народний адвокат
Бровары (также Київ, Київська область, вся Україна)
ответил 31.10.2014 11:46
прогнози взагалі не вдячна справа.....
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 31.10.2014 11:25

Прогноз судебной перспективы в нашей стране дело исключительно не благодарное.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?