Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Правомерность действий ПАТ «Харківгаз»

28.10.2014 22:09
Саша

Здравствуйте! Я проживаю в частном секторе (свой дом). Ситуация - пришел печник представитель ЧП и оставил записку в которой он грозит отключением газа если ему не заплатят и он не проверит дымоход и вентиляцию в доме,- ссылаясь на пункты № 4.5.23. и 4.5.27. так же прибавив пункт 1.4.3 из “Правила безопасности систем газоснабжения Украины”. Вопрос,- имею ли я право сам проверить вентиляцию и дымоход опираясь на эти же правила № 4.5.24, в котором сказано, что собственник дома может проверять и прочищать дымовые и вентиляционные каналы собственными силами и что для этого нужно.


г. ХарьковВозможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр)
ответил 29.10.2014 10:13

Доброго дня! 

Згідно з пунктом 4.5.24 Правил безпеки в будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, до пуску газу власник будинку повинен укласти договір з СПГГ на технічне обслуговування домової системи газопостачання, в якому вказується також обов'язок власника повторно перевіряти і прочищати димові і вентиляційні канали - власними силами після одержання інструктажу і пам'ятки в спеціалізованій організації або за домовленістю з організацією, яка експлуатує канали.

При цьому, спеціалізована організація - організація, основний вид діяльності якої становлять роботи, пов'язані з проектуванням, будівництвом, експлуатацією систем газопостачання (пункт 2 Правил безпеки).

Слід зазначити, що відповідно до положень пункту 4.5.14 Правил безпеки під час перевірки димових та вентиляційних каналів виконуються такі види робіт: відповідність їх будови і застосованих матеріалів вимогам СНиП 2.04.08-87 з урахуванням вимог правил для димових каналів, встановлених чинним законодавством України; прохідність каналів (відсутність засмічення і наявність нормальної тяги); герметичність і відокремленість; наявність і справність протипожежних переділок від горючих конструкцій; справність і правильність розташування оголовка відносно даху і розміщених поблизу споруд і дерев з урахуванням зони вітрового підпору; відсутність сажі і смоли на внутрішніх поверхнях і тріщин - на зовнішніх.

З огляду на зазначене, поняття "перевірка димових та вентиляційних каналів" є ширшим поняттям, яке включає в себе комплекс робіт, в тому числі і перевірку димових і вентиляційних каналів на наявність тяги.

При цьому, згідно з положеннями пункту 14 Типового договору за рахунок коштів виконавця здійснюється періодичне технічне обслуговування, зокрема: перевірка димових і вентиляційних каналів на наявність тяги.

Але робота з перевірки технічного стану вентиляційних каналів та прочищення димоходів не входить в перелік послуг, які надаються споживачеві за рахунок тарифу на транспортування природного газу розподільними трубопроводами та тарифу на постачання природного газу за регульованим тарифом.

Таким чином, в індивідуальних (приватних) будинках перевірка димових та вентиляційних каналів на наявність тяги, що виконується в рамках періодичного технічного обслуговування, здійснюється за рахунок виконавця (газорозподільного підприємства) згідно укладених договорів.

Слід зазначити, що власник має право перевіряти і прочищати димові і вентиляційні канали - власними силами після одержання інструктажу і пам'ятки в спеціалізованій організації або за домовленістю з організацією, яка експлуатує канали (пункт 4.5.24 Правил безпеки).Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?