Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

ДТП

14.08.2012 09:46
Доброї ночі. Прошу вашої допомоги, спеціалісти.

Проблема з братом. Він є водієм в одній фірмі. Їздить на автомобілі цієї фірми законно. Але сьогодні дав керувати цією машиною другому другу (друг не працбє на цій фірмі). Їхали разом в машині, якою керував друг і попали в аварію. Скажіть будьласка чи покарають мого брата і чи покарають того друга? Брат ж не міг давати керувати машиною другу? Підкажіть як бути? Той друг винен в аварії. Другу машину сильно побили, тай машина фірми побита. Даішники сказали, що страховки не стане для ремонту другої машини. Хто повине буде ремонтувати її, брат чи його друг? Наперед дякую. Дуже потрібна ваша порада. Ще раз дякую



Ответы юристов

0
фото
Off-line Юдина Елена
адвокат
Киев
ответил 15.08.2012 16:58


Згодна із колегами у попередніх коментарях у частині відповідальності  Згідно ст. 141КУпАП. Дуже важливим фактом є наявність договору майнової відповідальності між підприємством і працівником який,як я розумію, потрапив у ДТП на службовому автомобілі. У такому разі згідно із Стаття 1172 Цивільного кодексу України юридична  особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків. Але у свою чергу підприємство може стягнути матеріальну шкоду із водія!
Важливим моментом є спричинення ДТП у робочий час і  саме під час виконання трудових обовязків!!!.Необхідно зясування певних деталей для того,щоб надати вам повну відповідь.


0
фото
Off-line Грушка Владимир
юрист
Киев
ответил 14.08.2012 16:30

1. Чи складався на друга на друга Вашого брата протокол про адміністративне правопоушення (стаття 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення)? Чи визнає він себе винним у вчиненні ДТП?

2. Чи мав друг Вашого брата на момент ДТП посвідчення водія відповідної категорії?

Після уточнення данної інформації зможу дати грунтовну та вичерпну відповідь. Уточніть також приблизний розмір збитків який нанесений обом транспортним засобам.

P.S. Стаття 141 КУпАП не має до даної ситуації жодного відношення.


0
фото
Off-line Кожарко Елена
юрист
Киев
ответил 14.08.2012 10:38

Згідно ст. 141КУпАП

    "До адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, чи засобами фото- і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортних засобів.

    За наявності обставин, які свідчать про вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, іншою особою, власник (співвласник) транспортного засобу може протягом десяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу повідомити про відповідні обставини (транспортний засіб знаходився у володінні чи користуванні іншої особи, вибув з його володіння внаслідок протиправних дій інших осіб тощо) орган (посадову особу), що виніс постанову про накладення адміністративного стягнення. На період з'ясування та перевірки цих обставин виконання постанови про накладення адміністративного стягнення зупиняється до моменту встановлення особи, яка вчинила це правопорушення.

Отже відповідальність за ДТП має нести друг Вашого брата, оскільки на момент ДТП він був за кермом машини.

      Але важливим моментом в данній ситуації є те, чи підписував Ваш брат договір майнової відповідальності за переданний йому автомобіль?, та те, що прописано в данному договорі.



Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юридична компанія HOLGROUP
http://holgroup.com.ua/
holgroup.com.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Держпродспоживслужба
https://www.freelawyer.ua/user/119454
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
ЗАЩИТА В УГОЛОВНОМ ДЕЛЕ
https://www.freelawyer.ua/user/418
www.freelawyer.ua
Адвокат Герус Роман Недвижимость
https://www.freelawyer.ua/user/116349
www.freelawyer.ua
Адвокат в уголовном деле
https://www.freelawyer.ua/user/26044
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?