Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Строительство забора

25.08.2013 12:15

Как и кем правильно ставится забор в селе? (боковой забор с соседями, каждый ставит одну сторону или каждую сторону напополам с соседями? Какими должны быть высота и материал забора?) и что делать с соседскими курами, которые пасутся на нашем участке и наносят вред на огороду? Заранее спасибо!

Ответы юристов

0
фото
Off-line Коротченко Валерий
адвокат
Одесса
ответил 25.08.2013 16:50

 Земельный кодекс Украины: Стаття 103. Зміст добросусідства 

1. Власники та землекористувачі земельних ділянок повинні  обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення 
тощо).

 2. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив). 

 3. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних 
 ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків тощо). 

 Стаття 104. Попередження шкідливого впливу на сусідню земельну ділянку 

 Власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров'я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше. 

Стаття 106. Обов'язки щодо визначення спільних меж

 1. Власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними. 

 2. Види межових знаків і порядок відновлення меж визначаються органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.
 

 3. Витрати на встановлення суміжних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними. 

Стаття 108. Спільне використання межових споруд

 1. У випадках, коли сусідні земельні ділянки відокремлені рослинною смугою, стежкою, рівчаком, каналом, стіною, парканом або іншою спорудою, то власники цих ділянок мають право на їх спільне використання, якщо зовнішні ознаки не вказують на те, що споруда належить лише одному з сусідів. 

 2. Власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.

Не могу, к сожалению, найти нормы ДАБК, но по-памяти - расстояние от домовладения до забора д.б. на менее 3-х метров. По материалам и высоте вроде ничего не законод-но не урегулировано. 


0
фото
FIND
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 25.08.2013 15:39
ответ исправлен 06.07.2016 19:55
Этот ответ юрист предпочёл удалить :)
0
фото
Off-line Поддубко Евгений
юрист
Киев
ответил 25.08.2013 13:05

Скажу только про забор по собственному опыту.

Каждый дом строит только один забор. Самый крайний дом строит забор со стороны, где соседей нет. Второй дом строит забор со стороны первого дома, третий со стороны второго и т.д.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:
Мы рекомендуем
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?