Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Мобилизация

07.08.2014 18:52
Здравствуйте! Подскажите если я прошол переподготовку 10 дней и нас роспустили подомам теперь идёт третья волна мобилизации и меня забирают воевать ,но ведь военного положения необявленно.Законно это или нет?Могу я отказаться?Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 08.08.2014 15:26

Запевняю Вас -це законно. Підстава: 

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"

Верховна Рада України затвердила Указ Президента України від 21 липня 2014 року № 607 "Про часткову мобілізацію".

Указом Президента України оголошується та проводиться часткова мобілізація (далі - мобілізація).

Згідно з Указом, "мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву".

Указом визначено, що "місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організовують та забезпечують в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів".

Указом передбачено "Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо унеможливлення розголошення інформації з обмеженим доступом.

Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації".

Таке рішення президента України пов"язано з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України.

 

Объявленная мобилизация коснется только тех, кто служил

Согласно принятому Верховной Радой закону «О частичной мобилизации», повестки придут служившим в армии офицерам и сержантам запаса, а также рядовым запаса с опытом армейской службы

 

 

Как сообщает "Лига. Новости", поскольку нынешний этап мобилизации проводится в рамках так называемой «первой волны», в войска будут призываться добровольцы, а также офицеры и сержанты запаса, служившие в армии или других силовых структурах, обладающие востребованными воинскими специальностями и рядовые запаса с опытом армейской службы.

 

По словам секретаря СНБО Андрея Парубия, призываться будут военнослужащие тех специальностей, которые занимаются обеспечением частей.

 

«Если во время первой очереди мобилизации мы доукомплектовывали преимущественно боевые части и мобилизовали, в основном, тех специалистов, которые имеют боевые специальности — десантников, гранатометчиков, артиллеристов — то сейчас акцент будет делаться на комплектации частей обеспечения фронта. То есть тех частей, которые непосредственно не участвуют в боевых действиях, но занимаются поддержкой армии на передовой. Также будем частично проводить ротацию личного состава», — сказал Парубий.

 

Глава комитета Рады по вопросам нацбезопасности и обороны Владимир Литвин, поясняя журналистам особенности третьей очереди, сказал, что в стране есть около 1 миллиона человек, подпадающего под первую волну мобилизации, плюс добровольцы.

 

«Из этого миллиона повестки получает несколько десятков тысяч. Количество мобилизованных будет определяться по каждому конкретному направлению, в каждой воинской части», — сказал Литвин.

 

Как известно, всего может быть четыре волны мобилизации. Следующие этапы могут быть объявлены в случае обострения ситуации на Востоке страны.

 

В частности, в рамках второй волны мобилизации призываются офицеры и сержанты запаса всех воинских специальностей; рядовой состав в запасе всех воинских специальностей с армейским опытом; высший офицерский состав всех воинских специальностей. При этом, не служившие в армии офицеры запаса, окончившие военные кафедры вузов, не призываются.

 

В рамках третьей волны мобилизуются 18-летние призывники, женщины — военнообязанные (полевые врачи, медсестры, технические специалисты); а также те, кто не проходил военную службу, но не имеет «белого билета».

 

В рамках четвертой волны — наступает всеобщая мобилизация — в войска идут все, кто способен держать оружие.

 

Напомним, 22 июля, Верховная Рада утвердила указ Президента Петра Порошенко о частичной мобилизации. За него проголосовали 232 депутата.

 

В Минобороны разъяснили, кто попадет под третью волну мобилизации

Под третью очередь мобилизации могут попасть военнообязанные, которые не проходили службу в армии

 

Об этом на брифинге сообщил заместитель начальника мобилизационного отдела Мобилизационного управления Министерства обороны Александр Правдивец, передает NewsOboz.org со ссылкой на Главком.

Он отметил, что в первую очередь будут призываться военнообязанные первой категории, которые прошли подготовку в Вооруженных Силах Украины и имеют военно-учетную специальность.

«Также, возможно, будут призываться военнообязанные, которые не служили в армии и не имеют соответствующей военной подготовки. Это военнообязанные второй категории, которые переданы в запас по достижению 25-летнего возраста, а также те, кто прошли подготовку на кафедрах в высших учебных заведениях. Они сначала будут призываться в учебные подразделения, где в течение месяца с ними будут проводиться занятия по соответствующим программам подготовки, для каждой специальности они разные по длительности, потом — подразделение, боевое слаживание — и будут заходить на замену других подразделений в зону АТО или на усиление государственной границы», — сказал Правдивец.

Комментируя решение поднять предельный возраст военнослужащих до 60 лет, он отметил, что никто не собирается призывать на службу пожилых людей. Это сделано для того, чтобы легализовать и дать социальное обеспечение добровольцам соответствующего возраста, которые в составе добровольческих подразделений работают в зоне АТО. По его словам, основной возраст призывников будет колебаться в диапазоне 25-40 лет, передает ЛІГАБізнесІнформ.

Щодо того чи можете Ви відмовитись - не можете.

За ігнорування повістки, нез’явлення у військкомат та ухилення від військової служби передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП. Зокрема ст. 210 КУпАП, стосується порушення військовозобов’язаним законодавства про військову службу в мирний час та передбачає покарання у вигляді штрафу розміром від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 119 грн.), за повторне порушення накладається штраф розміром від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.)

Ст. 210-1 КУпАП, передбачає відповідальність за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 17 до 54 грн.) і на посадових осіб - від семи до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 119 до 170 грн.). Повторне протягом року вчинення порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 54 до 119 грн.) і на посадових осіб - від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( від 170 до 255 грн.).

Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією ( ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних

зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є: обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

Звичайно, в мережі інтернет можна знайти велику кількість способів «законно» ухилитись від військової служби, навіть в такий важкий період в суспільстві, період боротьби та сум’яття знаходяться особи, які хочуть цим скористатися. В кінці хочу згадати декілька крилатих фраз : «Немає нічого гіршого, ніж блукати в чужих краях» Гомера та «Не питай, що твоя Батьківщина може зробити для тебе, – спитай, що ти можеш зробити для своєї Батьківщини» Джона Кеннеді.

 

Що робити, якщо вам прийшла повістка?

 

Перш за все, чоловікам потрібно знати, що вручити повістку може представник військового комісаріату, ЖЕКу чи селищної ради. Після вручення повістки або повідомлення по телефону кожен громадянин зобов’язаний з’явитись у вказаний у повістці час на збірний пункт чи військкомат.

 

Із собою потрібно мати повістку або мобілізаційне розпорядження, військовий квиток, паспорт, обліково-послужну картку, а водіям автомобілів, танків, тракторів, мотоциклів та інших машин і техніки – водійські права та інші речі, вказані у повістці. У військкоматі уточнять інформацію щодо вас і вже згодом вкажуть на подальші ваші дії.

Хвилі мобілізації

Під час першої хвилі: добровольці - до 45 років; офіцери і сержанти запасу затребуваних військових спеціальностей (зв'язківці, ракетники, артилеристи, розвідники) - до 45 років; рядові запасу з досвідом армійської служби - до 40 років.

Під час другої хвилі (при необхідності): офіцери і сержанти запасу всіх військових спеціальностей - до 45 років; рядовий склад в запасі всіх військових спеціальностей - до 40 років; вищий офіцерський склад всіх військових спеціальностей - до 60 років.

Під час третьої хвилі (якщо вона настане, значить, почалися військові дії): призовники, незважаючи на те, що строковий призов з цього року офіційно скасований скрізь, крім Внутрішніх військ; жінки - військовозобов'язані (польові лікарі, технічні фахівці і так далі) - до 50 років; тих, хто не проходив військову службу, але не має "білого квитка".

Під час "четвертої хвилі" (війна в розпалі) настає загальна мобілізація - на фронт ідуть усі, хто здатний тримати зброю в руках або підносити патрони. 

Як бачимо, для мобілізації не є вирішальним фактором саме оголошення воєнного положення у державі. Якщо буде оголошена четверта хвиля мобілізації - це буде означати що війна у розпалі, отже і існує імовірність оголошення такого стану.

Якщо відповідь є для Вас зрозумілою залиште дякую у ОТЗИВАХ.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?