Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Двойное гражданство

02.08.2014 17:44
Я гражданка Украины, могу ли я взять второе гражданство? допустим России?? Моя мама гражданка России. И в течении какого времени мне смогут сделать документы??Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 03.08.2014 10:31

Підтримую колег та хочу додати подвійне громадянство в Україні не тільки заборонено а ще й переслідується законом, як наслідок можлива кримінальна відповідальність.

 Так, з одного боку подвійне громадянство в нашій країні - заборонено і це чітко передбачено нормами:
- Статті 4 Конституції, яка говорить, що в Україні існує лише єдине громадянство;
- Статті 2 Закону «Про громадянство України», що передбачає принцип єдиного громадянства в нашій державі;
- і статті 19 вищезазначеного Закону, яка встановлює відповідальність у вигляді втрати громадянства України в разі добровільного отримання громадянства іншої держави громадянином нашої країни, що досяг 18-річного віку.
    Але з іншого боку, в тій же статті 2 Закону визначено, що якщо український громадянин придбав підданство (громадянство) іншої держави, то він все одно визнається лише громадянином України у всіх правових відносинах з Україною. А та ж стаття 19 Закону уточнює, що моментом припинення громадянства України у зв'язку з добровільним отриманням іноземного громадянства вважається дата видання певного указу Президента України, що на практиці практично не реалізовується.
     Відповідно, незважаючи на існування в Україні заборони подвійного громадянства - на сьогодні не до кінця продумана і реалізована сама процедура такого припинення і тому дана норма відповідальності за друге громадянство українців, по суті, не працює.
     Існує інформація, що багато громадян нашої країни мають окрім українських паспортів ще й паспорта, що підтверджують їх громадянство інших країн, наприклад Російської Федерації, країн ЄС і так далі. На багатьох джерелах є навіть інформація, що вищі посадові особи держави - України мають громадянство інших країн, а це може являти собою певну загрозу національному суверенітету і безпеки України.
     Саме тому, у Верховній Раді 07.02.2014 р. був зареєстрований актуальний на зараз законопроект № 4116, за допомогою якого влада планує вирішити вищезгадану проблему шляхом введення кримінальної відповідальності за друге громадянство.
    Цим проектом влади планують доповнити Кримінальний Кодекс України статтею 111-1, що передбачатиме таке покарання, як штраф у розмірі 1700 грн. або ж позбавлення волі від 3 -х до 10 -ти років у разі, коли громадянин України не повідомив чи несвоєчасно повідомив уповноваженого органу центральної виконавчої влади про отримання іноземного громадянства.
      Варто зауважити, що якщо цей документ приймуть, то згідно з текстом вищезгаданого проекту - він набуде легітимну силу в день його офіційного опублікування. Розробники даного законопроекту вважають, що прийняття таких змін допоможе зменшити кількість українців, які мають подвійне громадянство.
      Наостанок, хочеться додати, що можливостями отримання громадянства інших країн цікавляться дуже багато громадян України, при цьому причини такого бажання отримати другий паспорт у всіх абсолютно різні. У одних це просто можливість збільшити рівень життя для себе і своїх рідних, а для інших це критична і життєво важлива необхідність. Тому, підбиваючи підсумки вище викладеного, необхідно сказати, що не всі громадяни нашої держави щиро зрадіють прийняттю законопроекту № 4116, але те, що вирішувати проблему подвійного громадянства якимось чином потрібно, то це факт
.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 02.08.2014 22:06

В Украине признается единое гражданство, поэтому не можете.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 02.08.2014 19:17
В Україні подвійне громадянство заборонене.

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:
Мы рекомендуем
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?