Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Частичная мобилизация

28.07.2014 15:30

ЗдравствуйтеКомментарии автора вопроса

28.07.2014 18:32
Я Вас понял, повестку не получал,но слухи знаете пошли что с поездов уже снимали вот и вопрос мой был спасибо большое за ответ.Значит если я повестку до 30 августа не получу то никто меня не тронет уже в пути я так понял? Спасибо за ответ.

28.07.2014 18:08
Здравствуйте,меня интересует вопрос о частичной мобилизации Украины.У меня куплен круиз на4 сентября из Питера в Европу,а 30 августа мне нужно выезжать с Одессы в Питер поездом могут ли меня снять с поезда,а моя семья поедет дальше и если это могут сделать как быть с моими деньгами что я заплатил за круиз.Спасибо заранее.Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 28.07.2014 19:04

Абсолютно верно, не снимут, если не будет повестки.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 28.07.2014 18:34

Знімають тих, хто отримав повістку і намагається чкурнути за кордон.......

Дякую залиште у ОТЗИВАХ.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 28.07.2014 18:15

З якого дива Вас будуть знімати з потягу чи щось інше, Ви що отримали повістку? Якщо так то:

Військовозобов'язані, яким надійшла повістка військового комісаріату про прибуття для призову на збори, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначений в повістці. За призваними на збори та резервістами зберігаються місце роботи, посада і середня заробітна плата на підприємстві чи в організації, незалежно від форми власності. Відзначимо, що в разі часткової мобілізації, 18-річні призовники, а також люди без армійського досвіду будуть покликані в останню чергу.

Всім, хто перебуває на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу посадової особи. За неявку у військкомат за повісткою ухильників загрожує адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 119 грн., за порушення законодавства про мобілізацію передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 17 до 51 грн., за умисне знищення приписного свідоцтва або військового квитка - штраф у розмірі від 17 до 51 грн. За ухилення від призову за мобілізацією в ст. 336 Кримінального кодексу України прописана відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Оповіщення військовозобов'язаних, відібраних кандидатами для призову на навчальні збори, проводиться виключно шляхом вручення повісток встановленого зразка, - а не за допомогою телефонних дзвінків, - в яких зазначено час прибуття до військового комісаріату. 

Якщо ні, то відпочивайте собі з миром.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 28.07.2014 16:59

Ну добре, надам загальну інформацію про часткову мобілізацію.

Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію"

Верховна Рада України затвердила Указ Президента України від 21 липня 2014 року № 607 "Про часткову мобілізацію".

Указом Президента України оголошується та проводиться часткова мобілізація (далі - мобілізація).

Згідно з Указом, "мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом.

Призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву".

Указом визначено, що "місцеві органи виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організовують та забезпечують в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів".

Указом передбачено "Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України забезпечити інформування членів сімей військовослужбовців і працівників військових формувань, правоохоронних органів України, які виконують завдання в районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, з питань проходження ними служби, вжити заходів щодо унеможливлення розголошення інформації з обмеженим доступом.

Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням часткової мобілізації".

Законопроект зареєстровано за №4320а.

Таке рішення пов"язано у зв'язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України.

 

Объявленная мобилизация коснется только тех, кто служил

Согласно принятому Верховной Радой закону «О частичной мобилизации», повестки придут служившим в армии офицерам и сержантам запаса, а также рядовым запаса с опытом армейской службы

 

 

Как сообщает "Лига. Новости", поскольку нынешний этап мобилизации проводится в рамках так называемой «первой волны», в войска будут призываться добровольцы, а также офицеры и сержанты запаса, служившие в армии или других силовых структурах, обладающие востребованными воинскими специальностями и рядовые запаса с опытом армейской службы.

 

По словам секретаря СНБО Андрея Парубия, призываться будут военнослужащие тех специальностей, которые занимаются обеспечением частей.

 

«Если во время первой очереди мобилизации мы доукомплектовывали преимущественно боевые части и мобилизовали, в основном, тех специалистов, которые имеют боевые специальности — десантников, гранатометчиков, артиллеристов — то сейчас акцент будет делаться на комплектации частей обеспечения фронта. То есть тех частей, которые непосредственно не участвуют в боевых действиях, но занимаются поддержкой армии на передовой. Также будем частично проводить ротацию личного состава», — сказал Парубий.

 

Глава комитета Рады по вопросам нацбезопасности и обороны Владимир Литвин, поясняя журналистам особенности третьей очереди, сказал, что в стране есть около 1 миллиона человек, подпадающего под первую волну мобилизации, плюс добровольцы.

 

«Из этого миллиона повестки получает несколько десятков тысяч. Количество мобилизованных будет определяться по каждому конкретному направлению, в каждой воинской части», — сказал Литвин.

 

Как известно, всего может быть четыре волны мобилизации. Следующие этапы могут быть объявлены в случае обострения ситуации на Востоке страны.

 

В частности, в рамках второй волны мобилизации призываются офицеры и сержанты запаса всех воинских специальностей; рядовой состав в запасе всех воинских специальностей с армейским опытом; высший офицерский состав всех воинских специальностей. При этом, не служившие в армии офицеры запаса, окончившие военные кафедры вузов, не призываются.

 

В рамках третьей волны мобилизуются 18-летние призывники, женщины — военнообязанные (полевые врачи, медсестры, технические специалисты); а также те, кто не проходил военную службу, но не имеет «белого билета».

 

В рамках четвертой волны — наступает всеобщая мобилизация — в войска идут все, кто способен держать оружие.

 

Напомним, 22 июля, Верховная Рада утвердила указ Президента Петра Порошенко о частичной мобилизации. За него проголосовали 232 депутата.

 

22 июля Петр Порошенко подписал Закон № 1595-VII «Об утверждении Указа Президента Украины “О частичной мобилизации”. По информации источника Zn.ua, в течение полутора месяцев в армию и другие силовые и военные структуры Украины могут призвать до 60 тыс. человек.

 

В Минобороны разъяснили, кто попадет под третью волну мобилизации

Под третью очередь мобилизации могут попасть военнообязанные, которые не проходили службу в армии

 

Об этом на брифинге сообщил заместитель начальника мобилизационного отдела Мобилизационного управления Министерства обороны Александр Правдивец, передает NewsOboz.org со ссылкой на Главком.

Он отметил, что в первую очередь будут призываться военнообязанные первой категории, которые прошли подготовку в Вооруженных Силах Украины и имеют военно-учетную специальность.

«Также, возможно, будут призываться военнообязанные, которые не служили в армии и не имеют соответствующей военной подготовки. Это военнообязанные второй категории, которые переданы в запас по достижению 25-летнего возраста, а также те, кто прошли подготовку на кафедрах в высших учебных заведениях. Они сначала будут призываться в учебные подразделения, где в течение месяца с ними будут проводиться занятия по соответствующим программам подготовки, для каждой специальности они разные по длительности, потом — подразделение, боевое слаживание — и будут заходить на замену других подразделений в зону АТО или на усиление государственной границы», — сказал Правдивец.

Комментируя решение поднять предельный возраст военнослужащих до 60 лет, он отметил, что никто не собирается призывать на службу пожилых людей. Это сделано для того, чтобы легализовать и дать социальное обеспечение добровольцам соответствующего возраста, которые в составе добровольческих подразделений работают в зоне АТО. По его словам, основной возраст призывников будет колебаться в диапазоне 25-40 лет, передает ЛІГАБізнесІнформ.

Напомним, 22 июля Верховная Рада приняла Закон об утверждении указа Президента Украины «О частичной мобилизации» в рамках проведения антитеррористической операции, поданный в понедельник, 21 июля, Петром Порошенко.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації». Згідно з ним, призовники звільняються від нарахування штрафних санкцій з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною сплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо), а також відсотків за користування кредитом на особливий період.

Якщо під мобілізацію підпали студенти, то після демобілізації за ними зберігається право на продовження навчання в тому самому виші. Також призовники мають право залишитися на військовій службі після демобілізації. Причому посада, на якій вони будуть служити, має бути не нижчою за попередню.

Мають право мобілізовані й на відпустку за сімейними обставинами в особливий період за рішенням командира військової частини. Тривалість відпочинку не має перевищувати десять днів. На цей час за військовим зберігається грошове забезпечення. А от інші види відпусток на час АТО заборонені. Виключення становлять лише випадки, коли відпустка надається у зв’язку із хворобою або лікуванням після тяжкого поранення за висновком військово-лікарської комісії.

Також право на «перепочинок» мають військовослужбовці-жінки у зв’язку з вагітністю та пологами, доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, якщо дитина потребує домашнього догляду – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше як до досягнення шестирічного віку. До речі, на час АТО звільнитися з військової служби можуть лише жінки, які мають дітей віком до 16 років; які досягли граничного віку перебування на військовій службі в особливий період або визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Урегулювалося й питання щодо вилучення для потреб армії транспортних засобів юридичних і фізичних осіб. Згідно із законом, автомобілі можуть використовуватися безкоштовно за рішенням місцевих державних адміністрацій із подання військових комісарів. Повернути ж техніку мають не пізніше ніж через 90 днів після оголошення демобілізації. Щоправда, власники мають право на компенсацію шкоди, яку понесли машини під час АТО. Розмір і порядок цих виплат також визначає Кабмін.

Ще низку законів щодо надання нових пільг мобілізованим і їх родинам депутати ухвалили.... Парламентарії пропонують підвищити для членів сімей військовослужбовців, які втратили годувальника, розмір мінімальної пенсії з одного до двох визначених законом розмірів прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Дітям військових, які загинули під час виконання своїх обов’язків, хочуть надати право вступати поза конкурсом до вишів і професійно-технічних навчальних закладів України на бюджетній основі протягом трьох років після закінчення школи. А от учасникам бойових дій, інвалідам і учасникам війни пропонують запровадити додаткову відпустку строком 14 робочих днів із збереженням заробітної плати. До речі, згідно із Законом «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який в. о. Президента України Олександр Турчинов підписав 20 травня, учасники АТО прирівнюються до учасників бойових дій. Це стосується військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Як прокоментував «СК» начальник Харківського регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Дмитро Горбунов, державні пільги однакові як для тих, хто потрапив під часткову мобілізацію, так і для добровольців. Не залежать вони й від видів армії: чи то Нацгвардія, чи Збройні Сили.

– Те, що добровольці втратять роботу чи не будуть визнаними такими, що служили, – це все страшилки і брехня. У військових навіть в особистій справі ніде не позначається інформація щодо того, чи він прийшов добровільно, чи за повісткою, – сказав Дмитро Горбунов. – Не піддавайтеся на провокації.

 


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 28.07.2014 16:45

І Вам того ж!   І?


0
фото
Off-line Огородник Олег
юрист
Киев
ответил 28.07.2014 16:15
ответ исправлен 28.07.2014 16:16

Доброго дня, в чому полягає питання?


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 28.07.2014 15:59

И Вам добрый день.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?