Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Электрошокер

16.07.2014 13:37

Скажите пожалуйста, в каких случаях у нас в стране разрешено использовать электрошокеры, которые продают на базаре вместе с фонариками?

Удар похож на укус кошки. Если ударить в шею то человек может упасть но тут же встаёт.
Вот видео демонстрация удара в шею: http://www.youtube.com/watch?v=fToKtaJkhHo

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 16.07.2014 14:17

Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване тільки як виняток за мотивами громадської необхідності, на основі і в порядку, встановлених законом, і за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається тільки в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, об'ємі і порядку, встановлених законом.

Виключно законами України визначається правовий режим власності, стаття 92 пункт 7 Конституцій України.

І, на закінчення, 16.01.2003 року Верховною Радою України був прийнятий Цивільний кодекс України, який набув чинності з 01.01.2004 року, яким врегульовані правовідносини власності на майно. І, як випливає з частини 2 статті 178 вказаного кодексу, види об'єктів громадянських прав, знаходження яких в цивільному обороті не допускається (об'єкти, вилучені з цивільного обороту), мають бути прямо встановлена в законі.

Оскільки Цивільний кодекс України є законом, то він має велику силу, чим постанова Верховної Ради України, а також, враховуючи, що кодекс прийнятий пізніше, його положення повинні застосовуватися в першу чергу, а усі інші нормативно-правові акти застосовуються в частині України, що не суперечить Цивільному кодексу.

Висновок: на сьогодні немає жодного закону України, якому б було вказано, що електрошокери (електрошокові пристрої) не можуть знаходиться у власності громадян або юридичних осіб.

Питання друге. Чи можливе притягнення до юридичної відповідальності за носіння і застосування електрошокера (електрошокового пристрою)?

Карний кодекс України не передбачає відповідальність за носіння і застосування електрошокера (електрошокового пристрою).

25 квітня 1996 року Верховною Радою України ухвалений закон, яким Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений статтею 1954 наступний зміст, :

Стаття 1954. Порушення порядку виробництва, придбання, зберігання або продажу електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, вживаних правоохоронними органами.

Порушення порядку виробництва, придбання, зберігання або продажу електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами, - тягне накладення штрафу від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян з конфіскацією електрошокових пристроїв і спеціальних засобів.

Ті ж дії, здійснені особою, яка впродовж року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першої цієї статті, - тягне накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян з конфіскацією електрошокових пристроїв і спеціальних засобів. (Кодекс доповнений статтею 1954 відповідно до Закону N 148/96-ВР від 25.04.96 із змінами, внесеними згідно із Законом N 55/97-ВР від 07.02.97).

З аналізу приведеної норми виходить, що особу можна притягнути до адміністративної відповідальності в наступних випадках:

  • якщо особа порушила порядок виробництва електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами. Санкція може бути застосована до виробників електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами;
  • якщо особа порушила порядок придбання електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами. Порядок придбання електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами, законодавством України не передбачений, тому притягнення до відповідальності по вказаній диспозиції неможливе;
  • якщо особа порушила порядок зберігання електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами. Порядок зберігання електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами, законодавством України не передбачений, тому притягнення до відповідальності по вказаній диспозиції неможливе;
  • якщо особа порушила порядок продажу електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами. Санкція може бути застосована до продавця електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами, а не до покупця.

Також з аналізу частини 1 статті 1954 КУоП слідує, що відповідальність настає у випадку якщо порушується порядок виробництва, придбання, зберігання або продажу і електрошокових пристроїв і спеціальних засобів, які застосовуються правоохоронними органами. Між "електрошоковими пристроями" і "спеціальними засобами, які застосовуються правоохоронними органами" логічно було б замість союзу "и" поставити союз "або", тоді б відповідальність наставала у разі порушення порядку виробництва . електрошокових пристроїв або спеціальних засобів., але закон є закон і читати його потрібно таким, яким він є.

Висновок: законодавство України не містить карної або адміністративної відповідальності за носіння або застосування електрошокера (електрошокового пристрою).


Електрошокер 
Невеличкий пристрій, схожий на паяльник, можна сховати в кишені і швидко витягти. Цей пристрій самооборони більше відомий як засіб для катувань. Але це інша історія. Зараз про його потужний удар для самозахисту. Треба лише притулили прилад до тіла нападника і натиснути кнопку. 
- У нас такі іграшки заборонені, але разом з тим купити його не проблема. Ціна від 200 гривень, - кажуть експерти. – Шкода тільки, що ніхто з продавців не попереджає про відповідальність. Якщо працівник міліції побачить у вас таку штуку, можете з нею попрощатися. Крім того, що вилучать, власнику доведеться платити штраф до 119 грн. А якщо ви вдарите когось таким приладом, шокер відправлять на експертизу. З цього моменту можуть з’явитися додаткові проблеми. Якщо потужність пристрою вища від допустимої, власник може отримати кримінальну статтю. 


Як бачите, питання більш ніж спірне і все залежить від особи щодо якої Ви його застосуєте та від дії правоохоронних органів, які будуть займатись кваліфікацією такого вчинку.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?