Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Наказание за подделку продуктов питания и прочих товаров.

11.07.2014 14:13

День добрый Уважаемые!!! Я конечно не крупный специалист в юриспруденции и по этому у меня возник вопрос по поводу наказания, не добросовестных "предпринимателей" если их так можно назвать, за подделку продуктов питания и прочих товаров, ведь по сути они АФЕРИСТЫ разве не так. Теперь вопрос. Как инкриминировать такому предпринимателю или предприятию такую статью как мошеничество и были ли реальные прециденты в практике??? Зарание большое спасибо!!!

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 11.07.2014 16:12
ответ исправлен 11.07.2014 16:13

Шахрайство Ви тут ніяк не інкримінуєте, оскільки:

Шахрайство — заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.

Шахрайство — кримінально каране діяння, відповідальність за яке в Україні передбачена Кримінальним кодексом України.

Особливістю шахрайства є те, що воно може бути вчинено як стосовно майна, так і стосовно права на таке майно. Шахрайство завжди повинно містити в собі прямий умисел на заподіяння саме шахрайства, а також мати корисливі мотиви вчинення.

Зміст статті 190 Кримінального Кодексу України:

1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -

карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -

карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

У Вашому випадку має місце 

Відповідальність за порушення законодавства в галузі стандартизації  

Чинним законодавством України передбачена відповідальність підприємств, об'єднань, організацій, а також посадових осіб та інших робітників за порушення технічних норм, що встановленні в НД. Поєднання відповідальності юридичних осіб з персональною відповідальністю забезпечує ефективний вплив на конкретних порушників в галузі стандартизації товарів та послуг, випуску неякісної продукції, сприяє зміцненню дисципліни.

Додержання і виконання правових норм НД забезпечується не тільки заходами переконання, але й певними заходами примусу. Недодержання правових норм є грубим порушенням державної дисципліни, що тягне за собою юридичну відповідальність і накладення юридичних санкцій. Юридична відповідальність встановлена цивільним, адміністративним, фінансовим і кримінальним законодавством. До видів юридичної відповідальності підприємств належать цивільно-, адміністративно- та фінансово-правова; до персональної відповідальності робітників — адміністративна, матеріальна, дисциплінарна та кримінальна.

Цивільно-правова відповідальність — це відповідальність, яка основана на принципі повного відшкодування збитків, що заподіяні правопорушенням. Ця відповідальність регулюється цивільним законодавством України, Положенням про поставки, законом "Про захист прав споживачів" та іншими законодавчими документами. Цивільно-правова відповідальність застосовується до підприємств за порушення договірних зобов'язань. Договірні відношення являють собою майнову відповідальність, формою якої є стягнення штрафу та інші санкції, що передбачені законодавством, та відшкодування заподіяних збитків. Причому виробник несе договірну відповідальність перед споживачем за неякісну продукцію, що не відповідає НД, тільки в період дії гарантійного терміну.

До цивільно-правової відповідальності належить позадоговірна відповідальність роздрібної купівлі-продажу. При цьому виробник (промислове підприємство) і продавець (торговельне підприємство) несуть позадоговірну відповідальність перед споживачем-громадянином У судовому порядку протягом терміну експлуатації продукції, який передбачений законодавством, якщо при роздрібній купівлі-продажу споживач придбав неякісний товар.

Значна увага в загальній системі господарського механізму приділяється мірі економічної відповідальності підприємств за результатами господарювання, що впливає на більш повне забезпечення дисципліни поставок за договорами і тягне за собою адміністративно-правову та фінансово-правову відповідальність. Під економічною відповідальністю розуміють початок несприятливих майнових наслідків при порушенні сторонами прав і обов'язків договорів, які впливають на економічні інтереси підприємства.

Для підприємств за постачання неякісної продукції та продукції, що не відповідає НД, згідно з договором вводять як міру адміністративно-правової відповідальності економічні санкції, які мають правовідновлюваний характер. Вони безпосередньо спрямовані на відновлення відносин, які порушені внаслідок недодержання НД та договірних обов'язків. Економічні санкції використовують контролюючі органи при проведенні перевірки якості продукції, що виробляється і реалізується. Це міра відповідальності перед державою та суспільством за якість продукції, що виробляється і реалізується. Причому економічні санкції за реалізовану та оплачену продукцію застосовуються тільки до підприємств, які мають статус юридичної особи. Застосування економічних санкцій, як правило, супроводжується забороною випуску продукції, розробкою конкретних організаційно-технічних заходів, які спрямовані на усунення виявлених порушень і запобігають випуску дефектної продукції. їх застосування не виключає фінансово-правової відповідальності шляхом стягнення з підприємства-виробника штрафу за постачання неякісної продукції відповідно до цивільно-правового законодавства.

Юридична відповідальність керівників, посадових осіб та інших робітників підприємства передбачена нормами трудового, адміністративного та кримінального законодавства.

До адміністративної відповідальності притягаються конкретні порушники — посадові особи державних підприємств незалежно від відомчої належності. Необхідною умовою притягнення до адміністративної відповідальності є встановлення вини посадової особи у формі необережності чи наміру. Порядок використання адміністративної відповідальності регулюється Цивільним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства та іншими НД і правовими актами.

Матеріальна відповідальність — це обов'язок робочих та службовців відшкодувати майнові збитки, які виникли з їхньої вини на підприємстві внаслідок невиконання чи неналежного виконання трудових обов'язків, що спричинило недодержання НД. Матеріальна відповідальність регулюється Законом про працю, Положенням про матеріальну відповідальність та іншими правовими актами за збитки, заподіяні підприємству, установі, організації при недодержанні технічного законодавства.

Дисциплінарна відповідальність настає при порушенні правил і норм НД, зразків, проектно-конструкторської і технологічної документації. Невиконання технічних норм призводить до виготовлення, випуску, постачання та реалізації неякісної, некомплектної продукції.

Існують різни види дисциплінарного покарання: зауваження, догана, сувора догана, переведення на більш низьку оплату праці чи на нижчу посаду строком до трьох місяців, звільнення.

На організаторів виробництва всіх рівнів — від керівника до майстра — покладено персональну відповідальність за випуск неякісних товарів та надання неякісних послуг. Систематичний випуск продукції з відхиленнями від НД розглядається як професійна непідготовленість керівника виробництва до виконання своїх обов'язків і його невідповідність обійманій посаді. Дисциплінарна відповідальність регулюється трудовим законодавством та іншими документами.

Кримінальна відповідальність передбачена за неодноразовий чи широкомасштабний випуск недоброякісної, нестандартної та некомплектної продукції. При порушенні НД на підприємстві можуть виникати надлишки сировини, матеріалів, готової продукції, що може призвести до розкрадання. Відповідальність посадових осіб та інших робітників за таких обставин передбачена Кримінальним кодексом України.

Кримінальний кодекс України визначає кримінальну відповідальність за недодержання правил, вимог і норм у сфері послуг.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?