Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Чи мае право багатодiтна сiм'я на безкоштовну дiлянку для будiвництва

08.07.2014 13:17

Звернення: 

20 червня 2014

​​​​Доброго дня,Роман Сергiйович. Звертаюсь до Вас з питання отримання безкоштовно земельноi дiлянки для будiвництва власного житла. Проживаю у м.Вiнницi з 1991 року.Прописаний у Вiнницi ,бiльше трьох рокiв. Власного житла у власностi немае. Наша сiм'я складаеться з п'ятьох людей-я,дружина,i трое наших дiтей 2008р.н.,2009р.н.,2013р.н. Згідно з Конституцією України кожен громадянин України має право на землю (стаття 14).

Громадянин України може отримати з державної і комунальної власності в приватну безкоштовно:
1.ділянку для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара);
2.ділянку для ведення особистого селянського господарства (до 2 га);
3.ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
4.ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
5.ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
6.ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01га). скажiть ,будь ласка,куди нам звернутися по цьому питанню i з якими документами? Дуже Вам вдячнi i надiемося на позитивне вирiшення нашого питання.
7.


Відповідь:

04 липня 2014За доручення виконуючого обов’язки міського голови С.А. Моргунова, Ваше звернення на сайт, розглянуто, в межах повноважень інформую наступне.
У відповідності до ст. 81 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян здійснюється у випадку:
а) приватизації земельних ділянок, які знаходяться в користуванні громадян;
б) отримання земельних ділянок в результаті приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ і організацій;
в) отримання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, встановлені Земельним кодексом України.
Виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, ведення фермерського господарства, садівництва, городництва та сінокосіння, згідно п.1 рішення Вінницької міської ради від 29.02.2008р. № 1804 в межах міста не передбачено.
Надання земельних ділянок громадянам відбувається на підставі ст. 116, 118, 121, 139 Земельного кодексу України.
Земельним кодексом України не передбачено категорії осіб, що користуються правом позачергового або першочергового отримання земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
Разом із тим, враховуючи ч. 6 ст. 118 Земельного Кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).
Крім того інформую Вас про те, що в межах міста відсутні землі запасу та землі резервного фонду, які в свій час на території України формувались за рахунок розпаювання колективних сільськогосподарських підприємств.

Ответы юристов

0
фото
Off-line Боровець Сергій
юрист
Ровно
ответил 08.07.2014 13:50

готуйте клопотання, тобто заяву, але в ній  зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

також додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача 


0
фото
Off-line Боровець Сергій
юрист
Ровно
ответил 08.07.2014 13:50
ответ исправлен 08.07.2014 13:50
Этот ответ юрист предпочёл удалить :)

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?