Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Визнання права власності

08.08.2013 17:44
Доброго дня! Допоможіть мені будь-ласка у моїй справі.
1990 роках колектив із 10 людей підписує договір про купівлю приміщення із райрадою, договір посвідчують нотаріально. Утворюють ТОВ. В договорі не прописують кому яка частка належить, лише фіксують хто скільки вклав майна. Інших документів на право власності більше немає. В 2005 р. ТОВ ліквідовують. Тепер двоє людей із колективу хочуть це приміщення розділити між собою. Ще є план БТІ і свідоцтво на право власності на весь будинок, який належить райраді. У 2012 році райрада дала рішення про відмову від права властності на частину майна, що належить колективу. Тепер скажіть будь-ласка як мені і подрузі узаконини право власності на цю частину приміщення. (решта учасників колективу готові продати свої частки)? В БТІ кажуть шо треба узаконювати право власності через суд. Чи правда це? Як нам діяти?




Доступные специалисты в области договорного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Гутгарц Дмитрий
адвокат
Киев
ответил 09.08.2013 01:33

Покупцями приміщення, наскільки зрозуміло з Вашої розповіді, є не ТОВ, а 10 фізичних осіб. Якщо частки не розподілені між співвласниками, то приміщення перебуває у спільній сумісній власності. Таким чином, виходячи з норм статті 372 ЦКУ,  Майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Можливо, логічно вчинити так: укласти між всіма співвласниками договір про поділ приміщення з визначенням часток кожного із співвласників. А після укладення такого договору, кожен із співвласників матиме право продати Вам з подругою свою частку. І все можливо вирішити без суду.

Це варіант вирішення проблеми без вивчення документів. Після вивчення - можливі корективи.


0
фото
Off-line Сёмов Андрей
юрист
Харьков
ответил 08.08.2013 18:21

Много вопросов возникает, на словах, не имея возможности ознакомиться с документами, никто грамотно не объяснит. Берите документы, идите к специалистам по корпоративному праву. Или выложите все сканы в "столе заказов" здесь!


0
фото
Off-line Некраш Евгений
Киев
ответил 08.08.2013 18:10

Стаття 368 ЦКУ. передбачає, що спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.

Відповідно до п.2 статті 369 ЦКУ розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.

Згода співвласників  на вчинення правочину щодо розпорядження спільним майном,  який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній  реєстрації,  має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена.

п.2 статті 370 ЦКУ визначає, що у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.




Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист - Антон Хохленко
https://www.freelawyer.ua/user/117524
www.freelawyer.ua
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридична компанія HOLGROUP
http://holgroup.com.ua/
holgroup.com.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
ЗАЩИТА В УГОЛОВНОМ ДЕЛЕ
https://www.freelawyer.ua/user/418
www.freelawyer.ua
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Адвокат в уголовном деле
https://www.freelawyer.ua/user/26044
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?