Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Права на наследство

26.06.2014 21:55
у мужа в селе умерла бабушка в 1991 году,документов на дом нет,кому переходит дом,если не оформлялось никакого завещанияОтветы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 27.06.2014 09:01

Вполне возможно, хотя если данное имущество в привлекательном регионе, например, киевской области, то очень вряд ли


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 27.06.2014 08:53
этот ответ относится к Мороз Виктор

Згідно ч. 1, 2 ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. 

Враховуючи рівень наших рад може бути й таке, що вони не подавали заяву про визнання спадщини відумерлою, оскільки для цього необхідно зробити певні запити, щоб переконатися, кто був власником, чи зверталися спадкоємці, чи відмовлялися від спадщини. 


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 27.06.2014 08:20
этот ответ относится к Царенко Александр

Коллега, что касается регистрации права собственности еще возможно, но, что касается признания имущества отмершим наследством, полагаю, что давно уже признали.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 27.06.2014 07:53
этот ответ относится к Мороз Виктор

Згідно вимог ч.1 ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

            Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» на новозбудовані об’єкти нерухомого майна видається свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно.

         Однак житловий будинок побудований до 1991 року,  тобто коли чинне законодавство не пов’язувало момент виникнення права власності на нерухоме майно з його реєстрацією, крім цього, відповідно до діючого на той час законодавства  щодо оформлення прав власності на нерухоме майно, будинки громадян, збудовані  до прийняття Указу Президіуму ВР УРСР від 22.01.1979 року «Про боротьбу з самовільним будівництвом  господарсько-побутових будівель»  не є самовільними і не підлягали здачі в експлуатацію (лист-роз’яснення Центрального БТІ від 29.12.82 року за №23-5/1-394). До 1991 року  в сільській місцевості не проводилась реєстрація державного майна.

            У своєму інформаційному листі №10-1387 від 27.09.2012 р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм законодавства про власність та спадкування», зазначив, що відповідно до ст. 2 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-ІV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень. Згідно зі ст. 3 зазначеного закону право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з діючими нормативно-правовими актами до набирання чинності цим Законом, визнаються державою.

            Отже, право власності на збудоване до набрання чинності Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» нерухоме майно набувається в порядку, який існував на час його спорудження, а не виникає у зв’язку із здійсненням державної реєстрації права власності на нього в порядку, передбаченому цим законом, яке є лише офіційним визнанням державою такого права, а не підставою його виникнення.

Суди обґрунтовано задовольняють позови спадкоємців про визнання за ними права власності на житловий будинок при поданні документів щодо права користування або права власності на земельну ділянку, на якій розташовано житловий будинок, висновку БТІ або сертифікату відповідності, виписки з погосподарської книги сільської ради щодо належності будинку, а також наявних рішень про видачу спадкодавцю свідоцтва про право власності на будинок, яке він не отримав.»

Тобто після того, коли спадкоємцям відмовить нотаріус, вони можуть в судовому порядку прийняти спадщину.

Щодо того, що спадкове майно відійшло селищній раді, так це робиться лише шляхом подання заяви про визнання спадщини відумерлою. Однак я впевнений, що селищна рада навряд скористалася своїм правом, та подала зазначену заяву. Якщо в б і подала, то спадкоємці давно б про це знали.

;)))

 


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 26.06.2014 22:13
Якщо сільська рада ще не забрала будинок в селі, у Вашого чоловіка є два варіанти отримати його, через суд: або в порядку спадкування за законом, або в порядку набувальної давності. Але треба знати багато нюансів щодо цього будинку: чи мешкав хтось у цьому будинку з 1991 р., чи живий той з батьків чоловіка, хто був сином/дочкою бабусі і т.д і т.п.
0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 26.06.2014 22:04

Здравствуйте.

Сельсовету, давно перешол или должен перейти.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 26.06.2014 22:01
этот ответ относится к Царенко Александр

Коллега, каким наследникам, если 1991 год?

А если бабушка еще и хозяйкой (собственницей) дома не была, то вообще имущество бесхозное и давно уже перешла государству.

Вопрос решается с местным советом.


1
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 26.06.2014 21:59

Наследникам по закону, в порядке очереди. Однако, для начало надо обратиться к нотариусу с письменной заявой, после того, как нотариус Вам даст письменный отказ, идти в суд с иском об установлении факта  принятия наследства и признания права собственности за наследником.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 26.06.2014 21:57

Государству как отмершее наследство.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?