Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Судова адміністративна практика

30.07.2013 15:23
У вересні 2012 року я звернувся до місцевого загального суду із адміністративним позовом щодо скасування постанови ВДВС про відкриття виконавчого провадження. Мій позов суд задовільнив у повному обсязі. Суд апеляційної інстанції також залишив без змін постанову суду першої інстанції.
У березні місяці 2013 року до місцевого загального суду в один і той же день я заявив одразу два аналогічні адміністративні позови щодо скасування відповідних постанов ВДВС про відкриття виконавчих проваджень. Один позов був прийнятий до розгляду судом, по якому вже прийняте рішення на мою користь у повному обсязі. По другому було винесено ухвалу щодо залишення справи без розгляду на підставі ч.2 ст. 18 КАСУ. Апеляційний суд до якого я звернувся із апеляційною скаргою на ухвалу суду першої інстанції залишив дану ухвалу без змін.
Запитання:
1.Чому суди першої і апеляційної інстанцій в абсолютно однакових справах з одними і тими ж учасниками судового процесу, ухвалюють діаметрально протилежні рішення.
2.Чи можу я оскаржити у касаційному порядку до ВАСУ ухвалу апеляційного суду щодо залишення без змін ухвали місцевого загального суду про залишення справи без розгляду, якщо так то на підставі якої норми Закону.
Дякую за відповідь.

Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 30.07.2013 21:56
ответ исправлен 08.08.2013 15:39

Наприклад, я не згоден із Вашими останніми судовими рішенням ні процесуально, ні законодавчо. Потрібно оскаржувати далі і не тільки.....

Відповідь.

1) Ухвалення діаметрально протилежних рішень взагалі (на сьогодні в Україні так як і у Вашій ситуації) не свідчить про їх об'єктивінсть і обгрунтованість, а, відтак, "добровільно-примусово" лише змушує сторони "завантажувати" додатково судову систему апеляційними та касаційними скаргами. Потрібно оскаржувати далі такі рішення з надання у касаційну інстанцію діаметрально протилежних рішень судів, як обгрунтування власної позиції.

Також зазначу Вам, що в такому випадку (див. вище) Ви є суб'єктом конституційного звернення до Конституційного Суду України з підстав визначених ст.ст. 13, 38, 42, 43,  ЗУ "Про Конституційний Суд України" з приводу необхідності офіційного тлумачення Конституції України та законів України (вказаних Вами норм КАС УКраїни зокрема) з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина.

2) Касаційне оскарження відбувається (як зазначили мої колеги) на підставі та у строки визначені ст.ст. 211, 212 КАС України, а також іншими процесуальними статтями.

Також закцентую Вашу увагу, що ст.18 КАС України з 01.07.2013 року має іншу конфігурацію і наповнення (у зв'язку із суттєво внесеними змінами), що можливо допоможе у Вашому касаційному оскарженні.

За необхідності зможу допомогти у супроводженні Вашого питання, тощо.    


0
фото
Off-line Ткаченко Сергій
Киев
ответил 30.07.2013 15:56
ответ исправлен 30.07.2013 15:57

Доброго дня ! Стаття 211 Кодексу адміністративного судочинства України - Право на касаційне оскарження. 
 П. 2 цієї ж статті  передбачає що Ухвали  суду  першої  інстанції  після  їх   перегляду   в апеляційному  порядку,  а  також ухвали суду апеляційної інстанції можуть  бути  оскаржені   в   касаційному   порядку,   якщо   вони перешкоджають  подальшому провадженню у справі.  Заперечення проти інших ухвал можуть бути включені до касаційної  скарги  на  судове рішення, ухвалене за наслідками апеляційного провадження.

п.2 статті 212 цого ж Закону передбачає що Касаційна скарга на судові рішення подається протягом
двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.


0
фото
Off-line Бондарчук Вадим Володимирович
адвокат
Винница
ответил 30.07.2013 15:42
ответ исправлен 30.07.2013 15:43

Добрий день!

Питання № 1: Один і той же самий суд приймає різні рішення тому, що в суді працюють різні судді, які можуть бачити ситуацію по різному.

Питання № 2: Так, Ви можете оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції та апеляційної. Подайте в строки передбачені нормами КАСУ касаційну скаргу до ВАСУ, також можете як аналог надати копії рішень суду по аналогічних справах. Щодо питань підготовки самої касаційної скарги зверніться до адвоката за місцем Вашого проживання чи зробіть замовлення на цьому сайті в рубриці "Стіл замовлень".Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?