Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Перепланування квартири

25.07.2013 14:51

Придбали однокімнатну квартиру у Львові (не історичний центр міста) і хочемо відділити спальну зону від зони відпочинку (вийдуть 2 повноцінні кімнати розділені дверима) .Вхід в квартиру через кухню тому в ній хочемо виділити коридор і санвузол якого в квартирі немає. Як правильно це зробити? Який порядок виконання? Які можуть бути проблеми з цим?

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Козій Андрій
юридическая компания
Львов
ответил 25.07.2013 19:16
ответ исправлен 25.07.2013 19:21

Доброго дня!!!

Виявивши бажання стосовно перепланування Вашої квартири, варто відразу подбати про одержання всіх дозволів. Міськими правилами забудови визначені основні етапи даної процедури. Як правило, дозвіл на перепланування видає районна держадміністрація в місячний термін при наданні необхідних документів. Перелік документів у всіх районах міста приблизно однаковий, хоча маються невеликі розходження за формою і процедурою подачі.

Але отут є одне виключення. Якщо ваші апартаменти знаходяться в історичному будинку, уся процедура різко ускладнюється, адже в такому випадку треба одержати спеціальний дозвіл міськадміністрації, погоджений з міністерством культури.

Пакет документів для одержання дозволу на перепланування містить у собі:

-         правовстановлюючі документи на квартиру;

-         техпаспорт;

-         згода балансоутримувача будинку (ЖЕК, кондомініум і т.д.);

-         ескіз передбачуваного перепланування з описом-характеристикою.

Крім того, у деяких районах вимагають письмову згода сусідів, попередній висновок уповноваженої організації про можливості перепланування, а також довідку про раніше зроблені перепланування в будинку, де розміщена квартира заявника, завірений балансоутримувачем і/або іншою уповноваженою організацією.

Зазвичай приймаються документи в громадських приймальнях райдержадміністрацій. Далі, якщо немає претензій по документах (а таке трапляється рідко), папери надходять у районне керування житлово-комунального господарства або в інші уповноважені організації, що готують проект дозволу на перепланування. Після твердження райдержадміністрацією дозвіл видається на руки власникові або його представникові. На підставі цього дозволу і розробляється проектно-кошторисна документація. Зрозуміло, організацією, що має відповідну ліцензію.

Готовий проект треба погодити в ряді інстанцій (ЖЕК, Львівобленерго.... ). Коли ж передбачені втручання в несучі стіни, додаткове навантаження на перекриття і т.д., знадобиться і віза фахівця держекспертизи.

При необхідності від вас можуть також вимагати:

-         акт про наявність димових і вентиляційних каналів;

-         акти технічного стану квартир, розташованих поруч, вище і нижче переплановані приміщення;

-         копії ліцензії проектної організації і доповнення до неї з переліком робіт, що дозволено виконувати даної організації;

-         копії ліцензії будівельної організації і доповнення до неї, інші документи.

Уже на етапі будівництва може знадобитися дозвіл на проведення деяких видів будівельних робіт. Усі документи складають єдине ціле. Відсутність кожного з них, відсутність візи якої-небудь інстанції є підставою для відмовлення в узаконюванні перепланування.

Дуже важливий етап - введення в експлуатацію приміщення після перепланування. По суті, це огляд об'єкта державною приймальною комісією і затвердження відповідного акту, у якому зазначені члени комісії, проектна і будівельна організації, перелік пред'явлених документів, опис техніко-економічних показників перепланованого приміщення і рішення про прийняття його в експлуатацію, підписане членами комісії і скріплене печатками.

Завірений і підписаний Акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва об'єкта (перепланування) разом з іншими документами є підставою для затвердження даного акта районною держадміністрацією.

Протягом місяця після подачі пакета документів і відповідної заяви в районну держадміністрацію видається Рішення про затвердження акта.

  Як бачимо, дотриматися процедури, необхідної для проведення легального перепланування, таки непросто. Оформлення документів, зрозуміла справа, коштує грошей (платежі бувають двох видів: обов'язкові платежі за проведення експертиз і видачу дозволів; а також плата за розробку проектно-кошторисної документації). Та й часу прийдеться витратити чимало: як показує практика, для самостійного проходження всіх інстанцій людям, що затіяли перепланування, потрібно біля року. Тому що документообіг, як правило, відбувається поштою , нерідко документи повертають на доробку, причому як через неуважність громадян, так і з вини самих співробітників держустанов...

Тут варто вказати на часту помилку: деякі думають, що узаконити вже проведене перепланування можна значно швидше, але це не так. Як відзначають фахівці, якщо перепланування зроблене в обхід існуючих правил, узаконити її значно складніше, оскільки необхідно перебороти ряд юридичних перешкод, не говорячи вже про штрафні санкції.

Так що власникам квартир, які знають, як вони бажають перебудувати своє житло, однак не знають процедури узаконювання перепланування, для економії сил і часу краще все-таки звертатися в спеціалізовані фірми. Там підкажуть, як законно виконати перепланування, допоможуть підготувати необхідні документи, одержати узгодження, увести приміщення в експлуатацію, а також посприяють в оформленні техпаспорта на апартаменти, нового свідоцтва про право власності на них.

Вартість послуг у кожнім конкретному випадку визначається індивідуально з урахуванням складності задачі.

 

З повагою,

адвокат А.Козій


0
фото
Off-line Войнеску Александр
юрист
Киев
ответил 25.07.2013 15:26

По-перше щоб отримати дозвіл на перепланування Вам потрібно звернутися до виконавчого комітету органів місцевого самоврядування з відповідною заявою та документами. По-друге потрібна письмова згода сусідів. По-третє перед здійсненням будівельних робіт потрібен дозвіл на проведення робіт на перепланування, який надає управління архітектури та містобудування.


0
фото
Off-line Цебак Іван
адвокат
Львов
ответил 25.07.2013 15:07

треба отримати погодженя на перепланування 

практикую у львові можу допомогтиNebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?