Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Комунальна квартира

02.06.2014 11:36

Доброго дня.
Прошу допомогти мені в наступному питанні.
Опис ситуації.

В січні 2010 року, я зареєструвала шлюб. На момент реєстрації шлюбу у мого чоловіка не було свого житла і тому моя матір 16.02.2010 прописала його на свою житлову площу (кімната у гуртожитку не приватизована). Разом з матір’ю та моїм чоловіком, в кімнаті був зареєстрований мій малолітній брат (1998 р.н.) який є інвалідом з дитинства (синдром Дауна).
В квітні 2010 року помирає моя матір.
В червні 2010 року мій чоловік через виконавчий комітет нашого міста, переоформив на себе договір найму на кімнату та особові рахунки. В кімнаті залишились зареєстрованими мій чоловік та брат-інвалід.
В травні 2011 року, я оформила опіку над моїм братом, і тільки після цього дізналась про те що договір найму кімнати в гуртожитку змінено. На моє запитання чоловіку, чому він так вчинив, він нічого мені не відповів, та яким чином він все це зробив мені не відомо.
В травні 2014 року, мій чоловік, на моє велике здивування вирішив зі мною розлучитися, я не стала створювати йому перешкод в цьому, та погодилась на розлучення (спільних дітей від шлюбу не маємо).
На сьогоднішній день, мій чоловік і надалі продовжує проживати за адресою моєї покійної матері, при цьому не сплачує рахунків за кімнату, всі рахунку сплачую я. Окрім цього останній не одноразово заявляв мені, що він має намір продати кімнату, та виселити мого брата інваліда.
Питання
1) Чи мав мій чоловік законні підстави, після смерті моєї матері, змінити договір найму на житлове приміщення ( у т.ч. і особові рахунки) на своє ім’я ?
2) Яка процедура зміни договору найму кімнати в гуртожитку ( у т.ч. і особові рахунки) станом на 2010 рік?
3) Скільки мінімально має проживати особа в кімнаті гуртожитку, для того щоб змінити договір найму ( у т.ч. і особові рахунки)?
4) Чи враховується думка малолітніх осіб (брат-інвалід) при зміні договору найму кімнати в гуртожитку?
5) Чи має опікун переважне право над іншими особами, у т.ч. і членами сім’ї дитини –інваліда на переоформлення договору найму кімнати в гуртожитку?
6) Чи може опікун дитини інваліда, будучи його законним представником, від імені останнього оскаржувати рішення виконавчого комітету про зміну договору найму кімнати в гуртожитку?

Ответы юристов

0
фото
Off-line Лукьянчикова Любовь
юрист
Херсон
ответил 02.06.2014 15:59

Доброго дня!1.Змінити договір він міг, але за дозволом всіх проживаючих.2.Якщо по договору найму він власник кімнати, то автоматично особові рахунки переходять на нього, процедура зміни данного договору звичайна...3.Зміна договору не залежить від того скільки ти проживаєш в данному приміщенні, а від того - якщо є вагомі причини зміни(смерть власника, прописка дитини, зміна плати та ін.).4.Звичайно, дозвіл інваліда.5. Так, опікун має переважне право.6.Так, опікун наділений всіма правами та обовязками по відношенню до свого підопічного... Дякую!


0
фото
FIND
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 02.06.2014 12:38

Думаю, можно дать один ответ: то, на кого оформлен договор найма и лицевые счета ни на право проживания, ни на право собственности не влияет.

А продать комнату он не сможет, т.к. она не приватизирована.С Уважением, Е. Жифарский. Нужна помощь - обращайтесь! т. 066-379-83-14
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:
Мы рекомендуем
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?