Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Оскарження рішення міської ради

23.07.2013 13:59

Доброго дня! Як оскаржити рішення міської ради щодо про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

У мене на тій території торговельний кіоск, і договір на оренду в мене до нового 2014 року.

Ответы юристов

0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 24.07.2013 01:56

Крім того, рішенням Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 № 10-рп/2010 надане  офіційне тлумачення положень частини першої статті 143 Конституції України, пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті 12 Земельного кодексу та пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу. Згідно вказаного рішення Конституційний суд визначив, що  положення частини першої статті 143 Конституції України, згідно з якими територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування „вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції“, слід розуміти так, що при вирішенні цих питань органи місцевого самоврядування діють як суб’єкти владних повноважень; положення пунктів „а“, „б“, „в“, „г“ статті 12 Земельного кодексу України у частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних громад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань ці ради діють як суб’єкти владних повноважень; положення пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на „спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності“ слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності. 

Враховуючи наведене  земельні спори з суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень дій чи бездіяльності  відносяться до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів. 


0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 24.07.2013 01:52

Відповідно до ч. 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 24.07.2013 01:11
ответ исправлен 24.07.2013 01:12

Цивільний позов до районного суду подавати і роз'яснення пленуму ВСУ (здається) було, що земельні відносини (спори з органами місцевого самоврядування) розглядаються саме так. 

Ст.15 ЦПК України (компетенція судів щодо розгляду цивільних справ), визначає, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

За необхідності зможу допомогти у супроводженні Вашого питання, тощо.


0
фото
Off-line Цебак Іван
адвокат
Львов
ответил 23.07.2013 17:27

вам до суду потрібно, але встановіть чи до нового 2014 року там будуть щось робити чи ні, щшоб даремно не судились


0
фото
Off-line Иваненко Мария
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.07.2013 14:34

В суд надо обращатся:). 


0
фото
Off-line Бондарчук Вадим Володимирович
адвокат
Винница
ответил 23.07.2013 14:14

Добрий день! На мій погляд в даній ситуації потрібно звертатися до суду загальної юрисдикції в порядку адміністративного судочинства. Рекомендую звернутися до адвоката за місцем свого проживання.


0
фото
Off-line Клищ Артем
юрист
Харьков
ответил 23.07.2013 14:08
ответ исправлен 23.07.2013 14:08

Рішення органу місцевого самоврядування оскаржується за правилами адміністративного судочинства, а по підсудності відповідний адміністративний поов подається не до окружного адміністративного суду, а до районного суду (п. 1 ч. 1 ст. 18 КАСУ).

Отже, подаєте позов та судитесь.


0
фото
Off-line Дятленко Татьяна
юрист
Сумы
ответил 23.07.2013 14:05

Доброго дня.

Оскаржити рішення міськради необходно в адміністративному суді за місцезнакодженням відповідача - міськради, подавши відповідний позов - про визнання рішення незаконним.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?