Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Використання найменування ГО

23.05.2014 16:53

Є дві громадських організації з різними найменування. Чи можливо юридично оформити право ГО використовувати найменування іншої ГО для свої цілей. Тобто використовувати право інтелектуальної власності. 

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 23.05.2014 17:09
этот ответ относится к Рыбинцев Сергей

Коллега, считаю, что в данном случае регистрация знака для товаров и услуг (торговой марки) не обязательна и вполне возможно использование коммерческого наименования либо по договору об использовании коммерческого наименования, либо по франчайзинговому договору.

Безусловно, возможен и вариант с использованием знака, но это создаст дополнительные расходы для обоих общественных организаций.


0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр)
ответил 23.05.2014 17:04

Доброго дня! Перелік об'єктів права інтелектуальної власності визначено ст. 420 ЦКУ. Зокрема, до об'єктів права інтелектуальної власності згідно з цією статтею належать комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів і послуг).

Суб'єктами права інтелектуальної власності на торговельну марку є фізичні та юридичні особи. Право інтелектуальної власності на певну торговельну марку може належати одночасно кільком фізичним та (або) юридичним особам (ст. 493 ЦКУ).

Згідно з частиною першою ст. 494 ЦКУ набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом у встановленому законодавством порядку. Якщо торговельна марка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленому законом порядку добре відомою, засвідчення свідоцтвом не вимагається.

Даним свідоцтвом надається власнику торгової марки виключне право користування і розпорядження торговою маркою на свій розсуд.

Основним законодавчим документом, який регулює відносини, що виникають у зв'язку із придбанням і реалізацією права власності на торговельну марку, є Закон України від 15.12.93 № 3689-XII «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» (далі – Закон).

Відповідно до п. 8 ст. 16 Закону власник свідоцтва має право дати будь-якій особі дозвіл (видати ліцензію) на використання знака на підставі ліцензійного договору.

Згідно із ст. 1109 ЦКУ за ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар – фізична особа або юридична особа) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог ПКУ та іншого закону.

У ліцензійному договорі визначаються вид ліцензії, сфера використання об'єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об'єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об'єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне включити у договір.

Оскільки не зовсім зрозуміло з Вашого запиту, що ви маєте на увазі під використанням обєкту інтелектуальної власності, і що саме це за обєкт у вашому випадку, консультація вище надана в загальному порядку.Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 23.05.2014 16:59

Доброго дня.

Так можливо, шляхом укладення відповідного договору.

Якщо потрібна допомога у його складенні, пишіть, телефонуйте.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:
Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?