Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Мобилизация

13.05.2014 20:12
По закону о мобилизации был призван военкоматом в житомирской области по месту прописки. Сначала шли повестки, а когда приезжал в военкомат там просто записывали данные. Медосмотра никакого не назначали. Направили в часть, причем не по повестке, а по телефонному звонку. Повестку дали уже в части, типа задним числом. В части пробыл 11 дней, затем написал рапорт (говорили писать, что типа не имею претензий к ротному), сдал форму, забрал военник и уехал. В военном билете написали, что согласно закону о мобилизации прибыл такого-то числа в часть. Соответственно, когда уехал из части военкомат должен был принять меня обратно на учет. Но когда я туда приехал, ставить на учет отказались, сказали ехать обратно в часть. Я не поехал. Теперь звонят с военкомата, говорят, что в части я числюсь дезертиром и меня могут посадить. Насколько правомерны действия военкомата и могут ли меня привлечь к ответственности? Заранее спасибо!

Комментарии автора вопроса

14.05.2014 13:42
Я отслужил срочную службу в 2003-2005 годах в Десне. После службы был зачислен в запас. Мне сложно разобраться в понятиях "резервіст" и "підлягає призову в зв'язку з мобілізацією". Тоесть резерв и запас - это разные вещи?

13.05.2014 23:08
С части никто мне не звонил и ничего не присылали. Обьясните мне тогда в законе о мобилизации: "абзац шостий частина дев'ята", где четко написано, что
"резервіст-особа, яка добровільно несе службу у запасі Збройних Сил"?Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 14.05.2014 14:11

Якщо ж Ви не є резервістом. а насправді Вас призвали на військову службу, у звязку з мобілізацією. Однак, Ви вирушили з військової частини, тому що вважали, що Ви резервіст, то раджу Вам, якомога швидше звернутися до адвоката, тому що не знання законодавства не звільняє від відповідальності.


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 14.05.2014 13:47

Так, я прощо Вам і пишу, що призов на військову службу у звязку з мобілізацією і служба в резерві ЗС України чи інших військових формувань це різні речі. 

Дайте відповідь на таке питання: Ви підписували контракт про проходження військової служби в резерві ЗС України? а перед проходженням такого контракту Ви проходили медичну комісію, як кандидат на військову службу в резерві ЗС України ?

на підставі такого контракту Ви зараховані в спискт, якої небудь військової частини, як резервіст на конкретній посаді?

Вас призивали на навчальні збори терміном в 15 днів? 

Чому Ви вважаєте, що Ви резервіст? 


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 14.05.2014 11:09
ответ исправлен 14.05.2014 11:11

Шановний автор запитання ! 

 У своєму запитанні Ви вказуєте, цитую: "По закону о мобилизации был призван военкоматом в житомирской области по месту прописки...." "...В военном билете написали, что согласно закону о мобилизации прибыл такого-то числа в часть. Соответственно, когда уехал из части военкомат должен был принять меня обратно на учет. Но когда я туда приехал, ставить на учет отказались, сказали ехать обратно в часть. Я не поехал. Теперь звонят с военкомата, говорят, что в части я числюсь дезертиром и меня могут посадить...."

коментуючи надані Вам відповіді, Ви стверджуєте: "С части никто мне не звонил и ничего не присылали. резервіст-особа, яка добровільно несе службу у запасі Збройних Сил" У звязку з цим до Вас є запитання: чи знаєте що з Вами відбувається ? Чи можете Ви самі пояснити чи проходите військову службу по призову на даний час чи ні?

Тому, що виходячи з Вашого питання випливає, що Ви були призвані на військову службу за призовом у звязку з мобілізацією. Якщо ж Ви є резервістом, то це інше питання. 

Зокрема, у ст. 26 Закону України "Про військовий обовязок і військову службу зазначено, що  громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Тобто, як слідує із Букви Закону призов по мобілізації і служба у резерві це взаємовиключаючі речі. 

Якщо Ви підписували контракт із ЗС України чи іншим військовий формуванням на проходження служби в резерві, відносно Вас прийнято наказ команидра військової частини про зарахування Вас в списки частини, як резервіста, то Ви є резервіст. 

Однак, для надання Вам відповідей на питання, що Вас цікавлять прошу повідомити чи Ви резервіст чи призваний на військову службу, у звязку з мобілізацією ? Від цього залежить відповідь на питання щодо правомірності дій органів військового управління та порядок Ваших дій


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 13.05.2014 21:02

Согласен с коллегой, действия военкомата правомерны.


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 13.05.2014 20:58
ответ исправлен 13.05.2014 21:03

    Так дії військкомату правомірні. Вас вдійсності можуть притягнути до кримінальної відповідальності за ст. 408 або 409 кк україни, взалежності від конкретних обставин.

 Тому що, Вас призвали на військову службу, у звязку мобілізацією. В такому випадку порядок звільнення є наступний: Президентом України повинен бути прийнятий указ про демобілізацію, на підставі, цього указу, команидр військової частини, де Ви проходили військову службу повинен був видати наказ про звільнення Вас з військової служби на підставі даного указу, стройова частина мала зробити відповідіні записи у військовий квиток, виключити Вас із списків особового складу військової частини та видати Вам наказ (витяг з наказу) про звільнення,  та направити Вас у військкомат для постановки на військовий облік, як військовослужбовця запасу.

   Один із обовязків службових осіб військкомату - вести розшук осіб, що ухиляються від проходження військової служби, також Вас має розшукувати командування військової частини, оскільки за названих Вами обставин, Ви в них маєте рахуватися незаконно відсутнім у військовій частині. Можливо Ви непоністю навели у запитанні всі обставини і Ви були звільненні у законному порядку ? Тоді прошу більш детально навести Ваші обставини

 Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?