Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Задачі

06.05.2014 19:26

1 задача. між замовником і виконавцем укладено договір на виконання технологічних робіт, в результаті виконання якого було розроблено нову технологію. причому внаслідок співпраці в процесі виконання договору між працівниками замовника та виконавця, творцями (винахідниками) нової технології є як працівники замовника, так і працівники виконавця. Необхідно визначити: 1. субєктний склад правовідносин у вказаній ситуації. 2. Яким чином мають бути оформлені правовідносини між всіма субєктами для того, щоб замовник та виконавець мали спільне право на подання заявки та одержання патенту на винахід, обєктом якого є вказана технологія.

2 задача. ТОВ А є дистрибютором компанії Б, яка утворена та діє відповідно до законодавства Франції. компанія Б має зареєстровану у кількох країнах торговельну марку, однак Україна не є країною реєстрації. Відповідно до дистрибюторського договору ТОВ А купує у компанії Б товари під її торговельною маркою та реалізовує на території України, виконуючи і певні представницькі функції на користь компанії Б. З метою стати ексклюзивним дистрибютором товарів компанії Б на території України, ТОВ А подало заявку на реєстрацію торговельної марки компанії Б в Україні на себе. Чи міститься в діях ТОВ А ознаки правопорушення? Які способи захисту компанія Б може використати?

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 10.05.2014 14:29

1 Задача. 

Відповідно до  ст. 1 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» службовий винахід — це винахід, створений працівником: 1). у зв'язку з виконанням службових обов'язків чи за дорученням роботодавця за умови, що трудовим договором (контрактом) не передбачено інше; 2) з використанням досвіду, виробничих знань, секретів виробництва і обладнання роботодавця.

Щоб винахід був службовим, необхідно щоб існували трудові правовідносини. Основою виникнення підстав для цього є трудовий договір (контракт). Тут є два варіанти:

1) роботи зі створення винаходу виконуються працівником у зв'язку з виконанням службових обов'язків чи дорученням роботодавця. При цьому службові обов'язки — зафіксовані в трудових договорах (контрактах), посадових інструкціях функціональні обов'язки працівника, що передбачають виконання робіт, які можуть привести до створення винаходу (корисної моделі). Доручення роботодавця — видане працівнику в письмовій формі завдання, яке безпосередньо стосується специфіки діяльності підприємства або діяльності роботодавця і може привести до створення винаходу (корисної моделі);

2) винахід створюється з використанням досвіду, виробничих знань, секретів виробництва та обладнання роботодавця.

Творець (творці) винаходу будуть йменуватись винахідником (винахідниками).

Винахідник — людина, інтелектуальною, творчою діяльністю якої створено винахід, корисну модель (ст. 1 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»). 

Коли винахід є результатом спільної творчої праці кількох фізичних осіб, тоді винахідники, які спільно створили винахід, мають рівні права на одержання патенту, якщо інше не передбачено угодою між ними (ст. 8 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі». При цьому таким особам видається один патент.

Правовідносини між винахідниками можуть бути врегульовані договором, у якому чітко повнен бути зафіксований вклад кожного у створення винаходу, визначений розподіл між ними прав на створений в результаті спільної творчої праці об'єкт. Думається, що це має бути договір між співавторами про вклад у створення об'єкта права інтелектуальної власності та розподіл винагороди, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 28.12.2004 року № 986.

Роботодавець — особа, яка найняла працівника за трудовим договором (контрактом) (ст. 1 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі».  Роботодавець є учасником патентних правовідносин не у всіх випадках, а тільки щодо службових винаходів, корисних моделей, промислових зразків.

Виходячи із викладеного, у нашому випадку є два можливі варіанти:

Перший варіант: винахід підпадає під ознаки службового винаходу, тоді у суб"єктному складі у нас буде два суб"єкти: 1) працвники (автори винаходу), які матимуть тільки право авторства (за певних обставин і винагороду додаткову); 2) їх роботодавці, які будуть співвласниками винаходу. В такому разі їх права та обов"язки слід розмежувати у договорі. Єдиного підходу до його назви немає. Можна його назвати Договором про вклад у створення об'єкта права інтелектуальної власності, про спільне володіння та користування об"єктом інтелектуальної власності, розмежування прав та обов!язків авторів винаходу та власників.

Другий варіант: винахід не підпадає під ознаки службового винаходу, тоді у нас будуть суб"ктами правовідносин лише автори винаходу (винахідники), які і будуть його власниками. В такому випадку їм слід укласти між собою Договір про вклад у створення об'єкта права інтелектуальної власності, про спільне володіння та користування об"єктом інтелектуальної власності, де і прописати всі нюанси своїх прав щодо винаходу.

Ознаки службового винаходу описані вище.


0
фото
Off-line Голубцов Василий
адвокат
Харьков
ответил 08.05.2014 16:36

Не, ну я конечно консультирую иногода бесплатно..............

но в этом случае мое мнение однозначное - охренели студенты....................


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр)
ответил 06.05.2014 22:05

Добрый день!

Хоть я и подал предложение в стол, но... 

1. Боюсь вы спрашиваете вопросы у практиков и получите ответы практиков, отличные от мнения теоретиков. Например, мы напишем на задачу 1 один вид договора, а на задачу 2 только один способ защиты наиболее ПРАКТИЧЕСКИ осуществимый

2. Мнение теоретика есть у вас в конспекте или конспекте девочки/парня который сидит ближе всего к преподу на лекции. Именно оно вам и нужно.Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 06.05.2014 21:29

обратитесь в стол заказовС уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Влащук Владимир
адвокат
Николаев
ответил 06.05.2014 20:05

Вам неохідно перейти до розділу сайту "Стол заказов" і сформувати замовлення. Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?