Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Лишение родительских прав

11.07.2013 11:57

Здравстсвуйте, если я лишу своего гражданского мужа родительских прав я смогу получать помощь от государства не подавая на алименты ????

Ответы юристов

0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 11.07.2013 13:09

Лишение род. прав не освобождает от обязанности платить алименты. Помощь от государства как раз зависит от того что Вы реализовали свое право на взыскание алиментов но они не платяться не по Вашей вине.


0
фото
Off-line Д Д
помощник адвоката
ответил 11.07.2013 13:02
ответ исправлен 11.07.2013 13:10

   Погоджуючись з доводами колег, необхідно зазначити, що до позовних вимог про позбавлення батьківських прав можливо додати вимоги про встановлення розміру аліментів. Практика розгляду судами аналогічних справ показує, що при розгляді позовів про позбавлення батьківських прав, суд за своєю ініціативою або за заявою сторони встановлює розмір аліментів до стягнення.

    Також варто додати, що згідно Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого Постановою КМУ від 22 лютого 2006 р. N 189, тимчасова дорога призначається:

-   рішення суду  про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення -   стосовно одного  з  батьків  здійснюється кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення  волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі.

-   місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.                

     Таким чином, залежно від підстав особа, яка претендує на отримання такої допомоги, разом з усіма необхідними документами та дотриманням відповідних умов, також обов’язково подає органу праці  та  соціального  захисту  населення  за  місцем  проживання (перебування): - рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення з одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести місяців, що передують  місяцю  звернення; - довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому порядку недієздатним, а також перебування на строковій військовій службі. - повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

    Водночас, враховуючи державні заходи щодо сприяння фінансовому забезпеченню дитини(законопроект про внесення змін до Сімейного кодексу щодо невідворотності обов’язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав № 2548), який передбачає обов’язкову виплату аліментів або на користь одного із батьків, або на користь держави. Така практика законодавця спрямована на рефінансування (виплата тимчасової допомоги) та зменшення кількості випадків народження дітей виключно для отримання державної допомоги

    Більше того, на сьогоднішній день існує можливість отримання додаткових виплат на утримання дитини (окрім аліментів) за рішенням суду чи в договірному порядку встановити інший розмір аліментів.

      Отже, перед прийняттям рішення про відмову від аліментів, рекомендую Вам зважати на підстави отримання такої допомоги та заходи законодавця, які хоч і де-юре не будуть позбавляти фінансової підтримки, однак де-факто надаватимуть перевагу отримання допомоги від одного із подружжя.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 11.07.2013 12:08

Тобто Вам як правило знадобиться юрист

З повагою Бєлінська Оксана: 066 191 08 17


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 11.07.2013 12:07
ответ исправлен 11.07.2013 13:06

Добрый день. Дело в том, что эти процедуры не совсем взаимосвязаны. Лишение родительских прав не лишает обязанностей - то есть, даже после лишения прав муж будет обязан платить алименты.
Для того же, чтобы получать помощь от государства, нужны определенные условия, которые изложены в Семейном кодексе - "Якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога, яка не може бути меншою ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку."

Применителько к Вашей ситуации - для получения госпомощи Вам надо доказать, что муж уклоняется от уплаты алиментов. А для этого надо подать на него в суд, передать дело в исполнительную и получить из исполнительной документ о том, что алименты не платятся.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 11.07.2013 12:07
ответ исправлен 11.07.2013 13:06

Сімейний кодекс України зазначає дане питання, а саме:

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини. { Пункт 6 частини першої статті 164 із змінами, внесеними згідно iз Законом N 245-VII ( 245-18 ) від 16.05.2013 }

2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України ( 4651-17 ), розпочинає досудове розслідування. { Частина четверта статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом N 4652-VI ( 4652-17 ) від 13.04.2012 }

5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. ( Статтю 164 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 2710-IV ( 2710-15 ) від 23.06.2005 )

 Стаття 165. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав

1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла
чотирнадцяти років. { Стаття 165 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3497-IV ( 3497-15 ) від 23.02.2006 }

Стаття 166. Правові наслідки позбавлення батьківських прав

1. Особа, позбавлена батьківських прав:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
АДВОКАТ
https://www.freelawyer.ua/user/103760
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юридические консультации
https://www.freelawyer.ua/user/128735
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?