Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Куда жаловаться на ЖЕК?

01.05.2012 10:08
Подскажите, а какие функции исполняет ЖЕК,чем это регулируется и куда стоит жаловаться на ЖЕК?Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 01.05.2012 10:11

ЖЕК - не найвища інстанція, і що не всі виникаючі навіть комунальні питання він в змозі вирішити. Згідно ст. 21 п. 2 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», ЖЕКи зобов'язані: своєчасно забезпечувати надання житлово-комунальних послуг відповідної якості (згідно із законодавством та умовами договору); здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир і приміщень, своєчасно проводити підготовку будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідний перерахунок розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, а також їх погану якість, і т. д. Всі обов'язки житлової контори перед споживачем повинні бути прописані в договорі, який укладається між ЖЕКом і мешканцем будинку.

Якщо громадян не влаштовує якість послуг, що надаються комунальної структурою, то вона повинна компенсувати повну або часткову вартість послуги. Всі заяви (скарги) повинні бути складені в письмовому вигляді у двох примірниках. Один примірник повинен залишатися у споживача послуги. На цьому документі повинна бути проставлена ​​відмітка ЖЕКу (або іншого органу, до якого спрямована скарга) про отримання заяви.

Також на ньому ставиться відмітка (номер реєстрації документа в ЖЕКу, дата, підпис і прізвище, ім'я, по батькові особи, її прийняв, а також друк). Відмовляючись назвати своє прізвище і зареєструвати звернення, посадові особи порушують законодавство про звернення громадян, за що повинні нести цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Щоб ЖЕК щось зробив, слід не диспетчеру дзвонити, а писати заяву начальнику ЖЕКу. На будь-який письмовий запит начальник жеку повинен дати письмову ответ.Копіі на Ваше звернення гарантує, що представники комунальної структури обов'язково нададуть відповідь на скаргу в точний (не більше 1 міс) термін, а також нададуть можливість споживачеві комунальних послуг оскаржити в судовому порядку бездіяльність ЖЕКу.

Щоб бути впевненим в тому, що скарга буде розглянута, можна відправити її копію на ім'я начальника управління житлового господарства вашого району.

Якщо і після такого звернення комунальники проігнорували заяву, то слід звернутися письмово або до керівника управління житлово-комунального господарства або до заступника голови виконкому чи адміністрації району з комунальних питань. Адже в згідно зі ст. 1 ЗУ «Про звернення громадян» громадяни мають право звертатися зі своїми скаргами до органів державної влади та місцевого самоврядування.

Якщо ж і після того, як на скаргу не відреагували і в адміністрації району (виконкомі, сільраді і т. д.), можна сміливо звертатися до прокуратури, адже нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?