Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Не бажаю виплачувати кредит російському банку

03.04.2014 23:57

Вітаю, друзі!
Маю таке питання. В мене є кредит в російському банку ВТБ, брав близько 2-х років тому, і весь час його вчасно та в повній мірі виплачував. Але тепер, в звязку з останніми подіями, такими як анексія частина нашої терирорії, робити цього більше не збираюсь (не залежно від того, що ви мені відповісте). Аргументація така, що фінансування армії держави, яка посягає на територіальну цінність нашої держави - то є фактично державна зрада. Банк ВТБ має більш ніж 50% російського капіталу. Тому по факту, виплачуючи йому кредит, я вкладаю гроші в армію агресора! Тож, прошу вашої поради, шановні юристи, наскільки моя позиція відповідає нормам українського права? Можливо, я мав би написати листа до банку, в якому повідомити, чому я від недавнього часу перестав виплачувати кредит? І як український суд, самий чесний і непредвзятий суд на білому світі, віднесеться до моїх агрументів в разі, якщо банк подасть позов?
Думаю, ця інформація стане в нагоді не тільки мені. Дякую!Комментарии автора вопроса

04.04.2014 02:26
Трохи додам. Станом на кінець лютого 2014 року Російська Федерація всупереч вимогам чинних норм міжнародного права, а саме, не зважаючи на правові приписи Будапештського меморандуму, Заключного акту Наради з безпеки та співпраці в Європі, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, ввела на територію України свої війська та продовжує надалі своє протиправне перебування.

Підтвердженням даного факту слугують як дані засобів масової інформації, так і введені іншими державами різноманітні санкції проти Російської Федерації на знак визнання незаконності перебування російських військ на території України.

Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Основним нормативно-правовим актом, який регулює майнові відносини, в тому числі які виникають із кредитних договорів, є Цивільний кодекс України.

Згідно ст. 319 Цивільного кодексу України власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону; при здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства; власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.

Аналогічне положення закріплене і в ст. 41 Конституції України.

Статтею 68 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Крім того, згідно ст. 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.
Економічна безпека передбачає захищеність інтересів України у сфері економіки.

З метою правового забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам в Україні діє Кримінальний кодекс України.

Стаття 111 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за такий склад злочину як державна зрада.

Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

У зв’язку з тим, що Банк є російським, відповідно грошові кошти отримані від його діяльності, в порядку чинного законодавства Російської Федерації, будуть спрямовані на підтримання Російської Федерації, яка проводить протизаконну та підривну діяльність відносно України, чим ставить під загрозу безпеку держави та українського суспільства.

Таким чином, виконання громадянами України грошових зобов’язань перед російськими організаціями на території України може бути розцінене як державна зрада, вчинена шляхом надання фінансової допомоги іноземній організації, яка належить країні-агресору – Російській Федерації.

Окрім того, громадяни України, виконуючи грошові зобов’язання перед російськими організаціями, що знаходяться на території України, фактично порушують приписи основного закону України, бо вчиняють розпорядження своїм майном на шкоду інтересам та безпеці як України, так і всього народу України.

З огляду на вищенаведене, з метою дотримання норм законодавства та недопущення вчинення правопорушень чи злочинів на території України та власне проти України та її народу, вважаю, що виконання грошового зобов’язання перед російськими організаціями, що знаходяться на території України, в той час, коли Російська Федерація здійснює посягання на суверенітет та територіальну цілісність України, є таким, що не може бути виконаним та не підлягає виконанню.Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

заберет ли банк деньги с депозита за кредит и может ли банк забрать автомобиль и как этого избежать
заберет ли банк деньги с депозита за кредит и может ли банк забрать автомобиль и как этого избежать
В этом ролике мы продолжаем отвечать на Ваши вопросы в контексте бесплатной онлайн консультации. Проблемы с банками...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
В случае, если у вас кредит с открытыми просрочками по платежам и банк подает на вас в суд - обязательно напишите...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Нарушения банков. Как подать в суд на банк. - Сергей Панасюк
Нарушения банков. Как подать в суд на банк. - Сергей Панасюк
В этом ролике поговорим о Ваших исковых требованиях к банку и о том, как подать в суд на банк Как правило, в суд на...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
В этом ролике поговорим о некоторых реальных жизненных ситуациях борьбы с банком Если Ваша жена/муж решила ухудшить...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Война с коллекторами, как не дать себя в обиду
Война с коллекторами, как не дать себя в обиду
Самым страшным словом, для многих должников, является – коллектор.  Факторинг в Украине явление довольно...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Корна Виктория
юрист
ответил 04.04.2014 09:14
Не хотите финансировать экономику РФ - погасите кредит досрочно полностью. Это будет законно и патриотично! Так как поддержка экономики возможна с прибыли, коей является ваша плата за кредит.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 04.04.2014 08:27

Доброе утро!

Согласен с коллегами.

В Украине ВТБ действует как субъект хозяйствования, зарегистрированный в соответствии с украинским законодательством и является юридическим лицом - резидентом Украины в организационно-правовой форме акционерное общество.

У Вас с данным юридическим лицом существуют договорные обязательства, которые Вы планируете нарушить не имея на то достаточных правовых (подчеркиваю правовых, а не патриотических) оснований.

Естественно, с целью защиты своих законных прав и интересов данное юридическое лицо обратиться в суд и получит положительное решение о взыскании с Вас задолженности.

Далее, используя механизмы исполнительного производства, получите арест движимого и недвижимого имущества, запрет на выезд за пределы Украины и прочие "радости".

Оно Вам нужно?


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 04.04.2014 08:19
Формально Ваше рішення - патріотичне, але не законне! ВТБ працює в Україні на легальних основах, тому неповернення Вами кредиту однозначно трактуватиметься як невиконання кредитних зобов"язань з усіма наслідками...
0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 04.04.2014 07:31

"Тож, прошу вашої поради, шановні юристи, наскільки моя позиція відповідає нормам українського права?"

Абсолютно не соответствует.

"Можливо, я мав би написати листа до банку, в якому повідомити, чому я від недавнього часу перестав виплачувати кредит?"

Нет смысла.

"І як український суд, самий чесний і непредвзятий суд на білому світі, віднесеться до моїх агрументів в разі, якщо банк подасть позов?"

Проигнорирует.

Ну а долг, как уже было сказано, с Вас взыщут принудительно.0
фото
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 04.04.2014 07:08

Банк, это частная организация, зарегистрированая по законам Украины, и действующая на нашей територии, и не имеет ичего к анексии и оккупации, и единственным, что вы получите в результате своих действий будет то, что банк будет начислять пеню, и потом через суд взыщет гараздо большую сумму, нежели вы должны... посему, не надо придумывать сказки, с целью уйти от платежей...

зы... а давайте Германии платить не будем, они ведь тоже в свое время оккупировали часть нашей страны... :)


0
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 04.04.2014 00:11

це зверніться до Бреховної ради України нехай закон такий приймуть


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 04.04.2014 00:07

доброй ночи. банк подаст иск в суд о взыскании с Вас суммы задолженности, выиграет его вместе с начисленными штрафными санкциями, получит решение суда и исполнительный лист. с исполнительным листом обратится в судисполнительную службу и судисполнитель откроет исполнительное производство. если у Вас есть имущество судисполнитель арестует его, если нет - будет взыскание с зароботной платы. с точки зрения украинского законодательства Вы заключили договор с юридическим лицом, у Вас возникли определенные обязательства, банк свои обязательства согласно этого договора выполнил. согласно Гражданского Кодекса Украины аждый человек обязан выполнять взятые на себя обязательства о объемах и размерах и в сроки предусмотренные договором. Это Вам правовая сторана вопроса. решать Вам. Удачи.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?