Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

ПереДарування

16.06.2013 15:50

Бабусею оформлено на мене заповіт на квартиру.Однак недавно оформлено на мого рідного брата на бабусю опікунство (для того, щоб йому йшов стаж)
Розглядаю варіант дарування мені через родича 1-ого ступеня родства для - бабуся дарить своїй дочці (мої мамі),а вона в свою чергу, дарить мені
Але як і коли це зробити:
1 Якщо в момент такої зміни у неї є опікун (мій брат)? Адже якщо над особою назначено опікунство, то вона є недієздатною (п. 2 ст. 203 ЦКУ)?, а укладені недієздатною особою договори в т.ч. дарування, є недійсними?
2.Ми розриваємо складений заповіт на мене, чи не потрібно його розривати? а просто складати новий заповіт\дарчу (як я зрозуміла, з точки зори пдаткування-не має значення)на маму?
3. Тоді мама і я відразу ж, тобто в той день коли баубся-мама склали заповіт, складаїм дарчу на мене? Чи є якісь встановлені строки-перерва?
4. ЧИ не буде визнаний в подальшому даний заповіт недійсний з причини уникнення оподаткування (адже це явно зрозуміло)?
Дякую



Комментарии автора вопроса

16.06.2013 19:51      комментарий относится к Удаленный Пользователь
Судом недієздатною не визнано. Опікун назначено у зв"зку з досягненням бабусею 80-ти років. Але хіба наявність опікуна не значить, що потрібно отримати його дозвіл? Мабуть треба його присутність, але це не зв"язано з відсутністю дієздатності?



Доступные специалисты в области договорного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 17.06.2013 00:51

Схема, которую Вы хотите реализовать, называется налоговой оптимизацией, а не уклонением, поскольку Вы используете интрументы, предусмотренные действующим законодательством!!!


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 16.06.2013 19:56

Тоді це не опікун, а помічник.

Його присутьність не потрібна, але, заключення псіхіатра перед правочином бажане.


0
фото
Off-line Клищ Артем
юрист
Харьков
ответил 16.06.2013 16:22

1. Ви правильно міркуєте. якщо над бабусею встановлено опіку, то є ризик того, що Ваш рідний брат раптом не надасть згоди на укладення такого договору. Крім того, потрібна згода органу опіки та піклування, оскільки йде мова про передачу права власності на нерухоме майно, яку об'єкивним шляхом добитись буде важко.

Як варіант, потрібно поновити бабусі її дієздатність, якщо вона в дійсності є дієздатною, а опіку встановлено суто формально заради інтересів Вашого брата.

Але будьте готові, що коли в найближчому майбутньому бабуся раптово помре, то заінтересовані особи можуть спробувати визнати договори дарування недійсними на підстааі недієздатності бабусі - будуть на свою користь аргументувати посиланням у суді на факт декількох змін стану дієздатності, що, відтак, нібито підтверджує факт недієздатнсті і під час укладення договору дарування.

Крім того, про Вашу схему можуть здогадатись і податкові органи, які потім можуть подати на Вас в суд позов про визнання таких договорів дарування недіцйсними, оскільки вони переслідували мету ухилення від сплати податків.

2. Дійсно для того, щоб укласти правочин щодо майна, на яке було складено заповіт, то потрібно або скасувати заповіт або його змінити, що може бути зроблено лише особою, яка його склала. Скасовувати заповіт немає потреби, якщо в ньому не конкретизовано майно, яке в майбутньому передається в спадщину, але в такому випадку діє порядок укладення договору за згодою опікуна та органу опіки та піклування, про що я вказав у п. 1.

3. Перерв ніде не встановлено, але якщо Ви в один день усе зробите, то схема по ухиленню від сплати податку та незаконності договору ще більш очевидна, що є ризикованим для Вас.

4. Договір дарування на Вас може бути визнано недійсним або застосовно наслідки його нікчемності за позовом податкового органу, обидва договори дарування можуть бути визнаними недійсними або застосовані наслідки нікчемності за позовом заінтересованих осіб.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 16.06.2013 16:12
ответ исправлен 16.06.2013 16:27

Доброго дня.

Якщо рішенням суду вашу бабусю не визнано не діездатною, або обмежено діездатною, тоді вона діездатна.



Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
GIORDANY&PARTNERS LAW COMPANY
https://www.freelawyer.ua/user/107094
www.freelawyer.ua
Юрист - Антон Хохленко
https://www.freelawyer.ua/user/117524
www.freelawyer.ua
Ваш юрист
https://www.freelawyer.ua/user/86974
www.freelawyer.ua
Юридична компанія HOLGROUP
http://holgroup.com.ua/
holgroup.com.ua
Территория Закона
https://www.freelawyer.ua/user/11390
www.freelawyer.ua
Адвокат Герус Роман Недвижимость
https://www.freelawyer.ua/user/116349
www.freelawyer.ua
Костромина Виктория
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009092178605
www.facebook.com
Перша консультація безкоштовна
https://www.freelawyer.ua/user/47325
www.freelawyer.ua
Захист і представництво
https://www.facebook.com/ribintsevss/?ref=bookmarks
www.facebook.com
Надійний радник та партнер
https://www.freelawyer.ua/user/116677
www.freelawyer.ua


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?