Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Могут ли наложить арест?

11.06.2013 16:44

Добрый день. Ситуация сложилась такая - ООО арендует автомобиль, на нем ездит водитель - сотрудник ООО. Этот водитель попал в ДТП, уехал с места аварии, а через пару дней уволился с работы. Пострадавший написал заявление в милицию и этого сотрудника ищут. Кроме того, следователь говорит, что собирается наложить арест на автомобиль. 
Подскажите - есть ли у него такое право, арестовать машину?Комментарии автора вопроса

12.06.2013 11:39
Так, водій їздив у справах підприємства. Щодо встановлення вини - є відео з ДТП. Нас запросили до слідчого для надання пояснень - будемо розмовляти. Тут дійсно не хотілось би арешту - бо автомобіль вантажний, постійно потрібен для роботи.
Дякую вам за відповіді.

11.06.2013 16:50      комментарий относится к Глядик Богдан
Дякую. В рамках відшкодування шкоди - це я так розумію, якщо збитки через суд будуть стягувати? А якщо саме зараз, слідчий може такий арешт накласти? Кримінальну справу, наскільки зрозуміло з його слів, відкрили..Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Шибченко Андрей
ответил 12.06.2013 11:56

в данном случае вы можете обращаться к следователю с заявлениями, где обосновываете причины. Думаю, что следователю важно осмотреть машину и провести экспертизу, а далее должен оставить у вас, но ремонт машины пока нельзя делать.


0
фото
Off-line Шибченко Андрей
ответил 11.06.2013 20:01

начинаем все сначала.Водитель ездил по делам ООО при исполнении обязанностей?

вина водителя установлена?

если авто использовалось в интересах организации, то организация отвечает перед всеми третьими лицами в случае дтп. В процессе расследования вы конечно можете привести доказательства в пользу того, что водитель ездил по личным интересам,нарушил должностную инструкцию и прочее и тогда вы может быть докажете, что водитель виноват, а поэтому должен возместить предприятию все убытки, понесенные в результате дтп, перед третьими лицами.

в вашей ситуации все осложняется тем, что водитель скрылся с места происшествия, а следователю необходимо срочно провести экспертизу авто, сохранить доказательства, поэтому арест автомобиля будет обоснованным в этом случае.

У вас, как у предприятия в связи с этим возникнут убытки из-за неиспользования авто по назначению-эти убытки вы можете включить в исковые требования к водителю.


0
фото
Off-line Житченко Дмитрий
адвокат
Харьков
ответил 11.06.2013 19:14

У відповідності до ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов'язків.

Отже, відшкодувувати шкоду повинна юридична особа - роботодавець, яка також має право, після її відшкодування, звернутись з регресним позовом про стягення грошових коштів зі свого працівника, якого визнанно винним в ДТП.

Частина 1 статті 62 Кримінального процесуального кодексу України передбачає, що  цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред’явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.

В силу статті 1172 ЦК України, роботодавець несе відповідальність за шкоду завдану робітником, таким чином юридчна особа є в данному випадку цивільним відповідачем. Цивільний позов може бути поданий слідчому.

Особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння (ч.1 ст.128 КПК України).

Щодо автомобіла який перебуває у користуванні юридичної особи на підставі договору аренди, то згідно статті 759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк. 

Отже, до наймача (юридичної особи) не перейшло жодних прав на майно, окрім права користування. А тому зверення стягення чи іншого обмеження права  дійсного власника автомобіля, в тому числі і арешт, буде завідомо незаконним, оскільки вказане майно не належить ані цивільному відповідачеві, ані підозрюваній особі.

Даний висновок підтверджується частиною 1 статті 170 КПК України, де вказано, що арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.


0
фото
Off-line Дуремар Дуремарыч
ответил 11.06.2013 19:10

Солидарная ответственность.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2013 17:01

Самостоятельно следователь не может наложить арест. В рамках действующего УПК - это исключительная прерогатива следственного судьи, который может наложить арест для обеспечения гражданского иска, но только на имущество обвиняемого. ТАкже в порядке мер по обеспечению уголовного производства, могут быть изъяты и впоследствии арестованы средства и орудия совершения преступления, вещи, которые сохранили на себе с леды преступления. Думаю, можно авто рассматривать как средство преступления, а также как вещь, которая сохранила на себе следы преступления.


0
фото
Off-line Глядик Богдан
юрист
Киев
ответил 11.06.2013 16:55
ответ исправлен 11.06.2013 16:56

Якщо відкрили кримінальну справу, швидше за все автомобіль визнано джерелом злочину, через це й арешт.

Якщо потрібна правова допомога, звертайтеся. 


0
фото
Off-line Глядик Богдан
юрист
Киев
ответил 11.06.2013 16:48
ответ исправлен 11.06.2013 16:49

Якщо працівник під час вчинення ДТП виконував трудові обов'язки, то шкоду, завдану ним у цей час відшкодовує роботодавець, який пізніше може цю шкоду стягнути із цього працівника. 

В рамках відшкодування шкоди на майно підприємства може бути накладено арешт, у т.ч. і на автомобіль. 

Крім того потрібно вияснити який статус цього автомобіля. Чи відкрита кримінальна справа... Тощо.Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
Юрист
https://www.freelawyer.ua/user/123273
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Адвокат. Юридическая помощь.
https://www.freelawyer.ua/user/71449
www.freelawyer.ua
Сопровождение кредитных споров
http://uk.kiev.ua/ua/
uk.kiev.ua
Помощь в международном праве.
https://www.freelawyer.ua/user/106236
www.freelawyer.ua
Опытный юрист, адвокат для Вас
https://www.freelawyer.ua/user/123317
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?