Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов
 
Украина

Помощь в получении земли.

01.03.2014 01:22
Відповідно до частини другої статті 14 Конституції України, право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Таким законом є Земельний кодекс України (далі – Кодекс), а саме норми розділу IV цього нормативно-правового акту. Згідно з положеннями статті 116 Кодексу, набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, серед інших випадків, одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частини шостої статті 118 Кодексу, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Таким чином, мені, як громадянину України, для реалізації свого законного права на безоплатне отримання земельної ділянки у власність, необхідно звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування з клопотанням, до якого повинні додаватися графічні матеріали про місцезнаходження, цільове призначення та розміри земельної ділянки, котру я хочу отримати у власність.

З огляду на те, що інформацією про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах, володіють уповноважені органі державної влади та місцевого самоврядування – такі органи зобов`язані надавати вказану інформацію громадянам, виходячи з прямих приписів Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та з публічного характеру вказаної інформації згідно з нормами Закону України «Про доступ до публічної інформації». Адже, задля того, щоб скористатися своїм законним правом на вибір бажаного місця розташування земельної ділянки, мені повинні бути відомі встановлені компетентними органами райони для безоплатної передачі ділянок громадянам, та я повинен мати відповідні графічні матеріали, які можна буде додати до клопотання в порядку реалізації норми частини шостої статті 118 Земельного кодексу України.

Як скористуватися своїм Конституційним і земельним правом коли в кадастровой карте помилки, на листи не відповідають, а в держ. установах кажуть .... Куда идти? кому писать еще? Помогите!!!!
Я же не прошу 1га в центре Киева,я прошу в 20-40 км зоне
Ответы юристов

0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Киев (также Одесса, Днепр)
ответил 01.03.2014 09:49

Добрый день!
Ну лирическое вступление вам уже обеспечили мои коллеги, а теперь я вам дам юридический совет :)
Во-первых, если нет ответов или ответы вас не удовлетворяют, необходимо идти в адмнистративный суд и подавать иск. Вы хорошо цитируете законы и очевидно что в вопросе разбираетесь (какое то юридическое ориентирование есть и читать законы умеете), так вот рекомендую ознакомиться с решениями размещенными на сайте http://www.reyestr.court.gov.ua/ и требованиями Кодекса административного судопроизводства.
Я даже выбрал вам пару решений: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/32585336 и http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/31071781
Сразу посмотрите, а нет ли для вашей местности размещенного плана (для днепропетровска он есть, например). В судах ситуация такова, что кто то через них получает, а кто то - нет. Причины для отказа разные. Вам надо просматривать имеющуюся практику и анализировать под себя подходящий вариант.
Знаю точно о судебном решени Европейского суда - напомните мне на почту (личку) в понедельник 03.03.14, постараюсь в архиве его найти.
Вы правильно делаете - за права надо бороться. Підписуйтесь! Більше відповідей на персональній сторінці https://www.facebook.com/ribintsevss // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 01.03.2014 08:30

Конституция гарантирует так же право на жилье. Это ж не значет, что государство каждому гражданину выдаст по квартире...


0
фото
FIND
Off-line Штангей Сергей
юрист
Киев (также (также вся Украина))
ответил 01.03.2014 07:37

Право вы имеете, а вот с практической реализацией данного права (бесплатного) есть существенные проблемы... заявление вы можете написать, а вот получить землю, маловероятно...Контакты: 0958643302 - Вайбер, Telegram; mrphua81@gmail.com - почта
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 01.03.2014 02:16

я тоже хочу! но на всех земли не хватает! но вы имеете право написать заявление на выделение зем. участкаС уважением Костромина Виктория, тел.067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, ЧАСТНЫЕ КОНСУЛЬТАЦИИ - ПЛАТНЫЕ ; стоимость - зависит от вопроса
Показать контактную информацию

Nebulonis.com
закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:

Мы рекомендуем
АДВОКАТ Уголовное и хоз спец
https://www.freelawyer.ua/user/122469
www.freelawyer.ua
Адвокат Гриньов Сергій (Київ)
https://www.freelawyer.ua/user/114761
www.freelawyer.ua
Адвокат Осикін Володимир
http://www.freelawyer.ua/osikinlawyer
www.freelawyer.ua
Юрист Рудниченко Андрей
https://www.freelawyer.ua/user/5562
www.freelawyer.ua
Адвокат Забальський Юрій
https://www.freelawyer.ua/user/129542
www.freelawyer.ua
КВАЛІФІКОВАНА ПРАВОВА ДОПОМОГА
http://www.vfemidav.com.ua
www.vfemidav.com.ua
Адвокатське бюро Бородіної
https://www.freelawyer.ua/user/125021
www.freelawyer.ua
Юридическое профи...
https://www.freelawyer.ua/user/128676
www.freelawyer.ua


Категории вопросов

 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2017    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?